Česká republika byla vyhlášena nejnezdravější zemí na této planetě

Podle nového průzkumu, který provedla „Clinic Compare“ v první desítce nejméně zdravých zemí na světě se v drtivé většině umístili země Evropy.

V průzkumu se porovnávaly údaje od Světové zdravotnické organizace, CIA World Factbook, World Lung Association a následně se analyzovala spotřeba alkoholu, tabáku a rozšíření obezity v 179 zemích po celém světě.

Nejméně zdravou zemí na světě byla vyhodnocena Česká republika.

  • Česká republika
  • Rusko
  • Slovinsko
  • Bělorusko
  • Slovensko
  • Maďarsko
  • Chorvatsko
  • Polsko
  • Lucembursko
  • Litva, USA

Podle průzkumu obyvatelé České republiky mají průměrnou roční spotřebu čistého alkoholu na hlavu obyvatele 13,7 litru. Kromě tohoto zaujaly 11 místo ve spotřebě tabáku.

Východní Evropa byla prohlášena za nejméně zdravý region na světě a devět míst z deseti obsadily země východní Evropy. Pouze na 10 místě se umístila Litva spolu z USA. Například Velká Británie se umístila na 19 místě a obsadila 9 místo ve spotřebě alkoholu.

Regionem který nejvíce trpí obezitou se stala Oceánie – 41% obyvatel samo má BMI nad 30. V první desítce se také umístily Fidži, Tonga, Tuvalu a Kiribati.

Nejzdravější krajinou se stal Afghánistán a země, v nichž převážné většině zákony zakazují konzumaci nebo prodej alkoholu. Druhou nejzdravější se stala Guinea a následoval Niger a Nepál.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

11
Komentujte

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
jirikMargonVáclavmar2mezdeněk540 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radek
Host
Radek

ha ha ha – a to se zaměřili jen na spotřebu alkoholu a tabáku,

kdyby si posvítili na to, co tady jíme (=co nám se dováží ze západu), to by byl teprve mazec.
I když, víc první už bychom být stejně nemohli 🙂

Radek

jitka
Host
jitka

To si dělaj kozy

nela
Host
nela

Pobavilo:-)

zdeněk540
Host
zdeněk540

V minulosti jsem četl takový „pro-slovanský“ text, názor.
Psal, že slované jsou velice důležití v existenci, ba přímo nejdůležitější. Nebyli-by neustále omezování, dokázali by nemožné.
Ale že právě ze slovanů jsou nejdůležitější Moravané, Češi a Rusé z oblasti Sibiře (Novosibirská oblast a Krasnojarský kraj).
Novosibirsk má mimochodem číselné označení na SPZ v Rusku 54 nebo 154.
A k tomu ještě článek od Alušky, kde píše, že slovanské jazyky jsou nejkonstruktivnější na celé planetě.
http://karolinaloskotova.blog.cz/1601/137-dotaznik-slovanske-jazyky-jsou-nejkonstruktivnejsi-na-cele-planete-doporucuji
Tak to by potom vysvětlovalo proč jsme se umístili jak jsme se umístili, inu. 🙂

mar2me
Host
mar2me

Pre upresnenie: Slovan – označenie „bielej“ rasy bez ohľadu na národnosť. Slovien – je člen národa Slovienov – pôvodných obyvateľov našej zeme. Slavian – je predstaviteľ védického Vierovyznania – môže byť Slovan alebo Árijec. Slavian – je od slova SLÁVA – pôvodné Vierovyznanie. Teda Slovien, Rus, Čech, Srb, Rumun, Slovinec, Chorvát a pod. je genetická kategória. Genetická zhoda ešte neznamená národná zhoda. Slaviani a Kresťania sú rozdielne národy. A – samozrejme – každý národ má svoje vlastné záujmy, spravidla odlišné od záujmov iného národa. Slaviani žili tradične podľa Kopného Práva v kastovom systéme. Takže nie, nie sme obmedzovaný, lebo bielí… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Tajní policisté se zbraní napadli řidiče, který je upozornil na agresivní jízdu
Zásah policistů na jedné z nejrušnějších křižovatek v Plzni připomíná na videu pořízeném z auta spíše přepadení gangstery z nepovedeného filmu. Policisté v civilu zablokovali černým mercedesem se zatemněnými skly jiné auto a jeden z nich vyskočil s pistolí v ruce. Namísto aby se řidiči zablokovaného vozidla ihned legitimovali jako řádní policisté, začali řidiče fyzicky napadat.
https://www.novinky.cz/krimi/451098-tajni-policiste-se-zbrani-napadli-ridice-ktery-je-upozornil-na-agresivni-jizdu.html

jirik
Host
jirik

Policejní brutalita v Plzni. A zas nebyly mlátičky postaveny mimo službu. Hrubá chyba
http://vool.cz/fdyti
Policisté se tak sice chovat nesmí, ale v klidu slouží dál, není pak divu, že si na občany troufají a že se postihu příliš neobávají. Je naprosto v pořádku, že na ně advokát „vyškoleného“ řidiče podal trestní oznámení.

Václav
Host
Václav

tak k tomu kouření…. Pracuji na benzíně nedaleko hranic s Německem. Věřím tomu, že Němci nám ten průměr v kouření dost upravují. Cigarety mají o skoro polovinu dražší a u nás je kupují po desítkách kartonů. Naši arbaitníci jim je pravidelně vozí, tak že si myslím, že to tak zas s kouřením u nás tak hrozné není. Na druhou stranu, znám víc nekuřáků než kuřáků. Razím náror, nejsem tak hloupý, abych za své peníze utrácel za předražené cigarety a ničil si své vlastní zdraví.

jirik
Host
jirik

Přestože to vypadalo, že rozestavěné olympijské centrum v Prostějově se bude muset obejít bez dotace ze státního rozpočtu, teď kontroverzní stavbě vysvitl plamínek naděje. Jak jsme zjistili, ministerstvo školství vypsalo prostějovskému olympijskému centru dotační program šitý na míru, přestože ještě týden předtím tvrdilo, že žádný vypisovat nebude. Na povrch vypluly také nové informace ohledně financování kontroverzního projektu.
https://zpravy.tiscali.cz/shanite-sponzora-pro-svuj-projekt-ministerstvo-skolstvi-vam-usije-dotaci-na-miru-303803

jirik
Host
jirik

Syndrom zvýšené propustnosti střev je stále častější. O co jde a jak ho poznat?
Jak poznáte, že syndromem trpíte?
Poznat syndrom propustnosti střev není vůbec jednoduché. Může způsobovat příznaky, jako je nadýmání a bolest kloubů, potravinové alergie, únavu a různé potíže s pokožkou (nejčastěji akné a ekzém). Navíc pokud necháte tyto problémy být, mohou se projevit i další, závažnější obtíže, jako je zánětlivé onemocnění střev, artritida, deprese, lupénka a další.
http://vool.cz/s2nDT

Margon
Host
Margon

Nejzdravější je Afghánistán. Proto je tam průměrná délka dožití 40,7 roků. Viz statistika Wikipedie za rok 2014. Dokonce jsou před ním i nejzaostalejší státy Afriky. Zase do nás hustěj, jaký jsme podle nich odpad. Proto je potřeba nás všechny hladit, hladit, hladit, až nás všechny vyhladí.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!