Česko by mělo otevřít kontrolovanou migraci, byla by to investice, která se v budoucnu vyplatí, je přesvědčen šéf OECD

Přijímání migrantů je investicí, a ne vyhazováním peněz, je si jistý generální tajemník OECD Ángel Gurría.

 

 

Se stárnutím populace i nedostatkem pracovních sil podle jeho slov může Česko bojovat tím, že se otevře kontrolované migraci. „To by umožnilo nabrat lidi s potřebným talentem,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Gurría.

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

16 komentářů

 1. KMno4 napsal:

  Křivka hospodářského růstu, která koresponduje s křivkou rostoucí spotřeby, nižší porodností, idiotizací společnosti a celkovou devastací planety? Tu musíme každopádně udržet v růstu! 🙂

 2. juraj napsal:

  ked vtacka lapaju pekne mu spievaju….

 3. juraj napsal:

  ked vtacka lapaju pekne mu spievaju…

 4. jirik napsal:

  Do důchodu ve věku 50 let s 9000 eury měsíčně pro úředníky EU!
  Všimli ste si, že naši politici/poslanci a ich “pajtáši” robia všetko preto, aby sa dostali do európskej správy. Prečo? … bude vás to zaujímať.

  Odchod do dôchodku vo veku 50 rokov s 9000 eur mesačne pre úradníkov EÚ bol schválený!

  Už v tomto roku 340 zamestnancov odišli do predčasného dôchodku vo veku 50 rokov s penziou 9000 eur za mesiac.

  Príklad:

  Giovanni Buttarelli, ktorý zastáva pozíciu “správca údajov – asistent kontrolóra” bude môcť získať užpo 1 roku a 11 mesiacov v tejto práci (kde pracuje od novembra 2010), dôchodok 1 515 € / mesiac.

  Je to ekvivalent v priemere zamestnanca belgicka alebo francúzska v súkromnom sektore po odpracovaní 40 rokov.

  Nehovoriac o slovenských dôchodkoch. Ale podme ďalej. Tak že tento náš príklad, bude mať po odpracovaných 10 rokovnárok na 9000 eur / mesačne na dôchodok.

  Ďalšie príklady:

  Roger Grass, vedúci kancelárie Európskeho súdneho dvora, bude dostávať € 12,500 mesačne na dôchodok.

  Pernilla Lindh, sudca na súde prvého stupňa, mesačne € 12,900 na dôchodok.

  Ruiz-Jarabo Colomer, General Counsel, € 14,000 za mesiac na dôchodok.

  Tak že 350 eur im na dôchodok nestačí, aby si vychutnali slasti života “euroobčana” ?!
  Všimli ste si, že naši politici/poslanci a ich “pajtáši” robia všetko preto, aby sa dostali do európskej správy. Prečo? … bude vás to zaujímať.

  Odchod do dôchodku vo veku 50 rokov s 9000 eur mesačne pre úradníkov EÚ bol schválený!

  Už v tomto roku 340 zamestnancov odišli do predčasného dôchodku vo veku 50 rokov s penziou 9000 eur za mesiac.

  https://ceskoaktualne.cz/2017/07/zpravy-ze-sveta/duchodu-ve-veku-50-let-s-9000-eury-mesicne-pro-uredniky-eu/

 5. jaja napsal:

  Podľa nemeckých dát sa 75% migrantov od r. 2015 nebolo dodnes schopných a ochotných zamestnať sa pre neschopnosť a neznalosť pracovných návykov a nedostatočné vzdelanie . A zároveň sú rovnakým percentom zodpovední za nárast kriminálnej činnosti v Nemecku. Takže nich si pán Angel nasťahuje k sebe domov. My nemáme záujem o toto obohatenie pracovného trhu.

  • Přijetí migrantů je investice, ale od-kud? napsal:

   Velice dobre popsane a na internetu velice dobre z-obrazene. Nevim kde tyhle osobnosti dochazeji ke svym nazorum, a jiz vubec si nedokazi vysvetlit na ktere planete a ve kterem ve-smiru vlastne ziji a bydleji?

 6. Eduard Vápeník napsal:

  Co to je za kokota..? To Gurría..? Se koukej pochlubit blbečku, kolik jich máš doma..? V sousedství vlastního baráku..? Jsi schopen-ochoten takové zaměstnat alespoň jako zahradníky..?AchAchJo

 7. JJ49 napsal:

  Taky jste si všimli, že pokud se vyskytne ve společnosti jakýkoli problém, pak je to, tím co si říká nevímproč elita, vždy řešeno tím nejpitomnějším z pitomých způsobů, který situaci nejen že nezlepší, ale naopak ji zhorší?
  Ve státě je nezaměstnanost, ale noviny jsou plné pracovních nabídek. „Elita“ z toho vyvodí, že češi nechtějí pracovat.
  Nikoho ani nenapadne, že člověk by musel mít vedlejší příjem na to, aby mohl uhradit náklady jenom na docházku do takového zaměstnání.
  A tak než by lidem přidali na mzdách (protože na to nejsou prý peníze) tak se dotáhnou migranti (o kterých si „elita“ myslí, že ti budou za daných podmínek pracovat) a tím se problém vyřeší. No možná, že dva nebo tři ze sto tisíc budou pracovat a učit se, ale ostatní budou žít na dávkách (na které kupodivu peníze jsou) a dělat bordel.
  A tak jsme ze společnosti vyhnali rýmu a přitáhli mor.
  A to ještě nemluvím o těch, kteří za nemalý peníz ze všech sračkometů přesvědčují lidi, že to je to nejlepší řešení.
  Jenom na ty mzdy prostě není!

 8. Jarek* napsal:

  Polib si pr.el ty hňupe.

 9. Maroš napsal:

  „Se stárnutím populace i nedostatkem pracovních sil podle jeho slov může Česko bojovat tím, že se otevře kontrolované migraci. „To by umožnilo nabrat lidi s potřebným talentem,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Gurría.“ ???

  Tento „pán“ /vnímam len pohlavie/ zjavne nemá pojem o tom, že každá kultúra je v podstate špecifická informačná sústava a že každý príslušník určitej kultúry je nositeľom určitej časti informačnej sústavy tejto kultúry a je produktom tejto informačnej sústavy. Takže? – Aká je informačná sústava = školstvo, ktoré udržiava takúto informačnú sústavu plus jej technológiu – napríklad v Somálsku? Čo má čo spoločné somálska informačná sústava vrátane jej príslušníkov – s informačnou sústavou technologicky vyspelej informačnej spoločnosti napr. tej Francúzskej? Aký kultúrny-informačný vzťah má Somálec k francúzskej technológii – k jej informačnej sústave? „Money! Money!“ ???
  Čo vie Somálec o výrobe el. energie v jadrových elektrárňach? Money money?! Mám money – mám elektrinu?

  „Se stárnutím populace“ = sionistickým neoliberálnym sociálnym inžinierstvom, ktoré cielene smeruje k depopulácii – nepotrebujeme bubeníkov, tanečníkov, kebabistov ani pasákov a priekupníkov drog na to, aby nám fungovala elektrina! Doboha!
  “ Nemeckým vyšetrovateľom sa podarilo spojiť arabský klan s veľkými lúpežami, ukradnuté peniaze a veci nevypátrali. Úrady však skonfiškovali 77 nehnuteľností, ku ktorým sa zločinci dostali za to, čo nakradli.“
  https://www.aktuality.sk/clanok/608128/nemci-udreli-voci-arabskemu-klanu-zhabali-majetok-za-10-milionov-eur/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP-new2

 10. misa napsal:

  Kdyby v Čechách pracovali všichni cikáni a hlavně vietnamci, nepotřebovali bychom tu rumuny a jinou verbež.

 11. Bohuš napsal:

  guria tvrdí že Češi nemají talent? On je zná? To spíš on ho na nic nemá a proto tak blbě kecá. Když se stát stará o svoje lidi jako o svoje děti tak žádný náhradní síly nepotřebuje a díky tomu nemívá ani teroristy. Občané by měli politikům určovat platy v referendu jelikož jsou to jejich zaměstnanci a bylo by po korupci a ne aby si je určovali sami. Pak si možná také bude muset sehnat vedlejšák aby pokryl potřebu společnosti. A kdyby byli peníze i na porodnictví a děti tak by byli i pracovní síly. Ale to nejde protože furt musíme někomu platit nějakou aféru. Tak hlavně že lidi dobré vůle. Pche

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.