Česko by mělo otevřít kontrolovanou migraci, byla by to investice, která se v budoucnu vyplatí, je přesvědčen šéf OECD

Přijímání migrantů je investicí, a ne vyhazováním peněz, je si jistý generální tajemník OECD Ángel Gurría.

 

 

Se stárnutím populace i nedostatkem pracovních sil podle jeho slov může Česko bojovat tím, že se otevře kontrolované migraci. „To by umožnilo nabrat lidi s potřebným talentem,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Gurría.

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

16
Komentujte

avatar
14 Comment threads
2 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
BohušmisaMarošJarek*JJ49 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host

trocha černého humoru
comment image

KMno4
Host
KMno4

Křivka hospodářského růstu, která koresponduje s křivkou rostoucí spotřeby, nižší porodností, idiotizací společnosti a celkovou devastací planety? Tu musíme každopádně udržet v růstu! 🙂

.lak
Host
.lak

To koresponduje hlavně s jejich pojetím mezi žvásty a fakty !!!
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Juncker-chvalil-Ukrajinu-do-nebes-Ale-mel-by-se-podivat-na-tyto-vazne-informace-543296
https://tadesco.cz/rada-katastrofa-ukrajina/
No a fakticky: čím hůř tím líp – pro ně.

juraj
Host
juraj

ked vtacka lapaju pekne mu spievaju….

juraj
Host
juraj

ked vtacka lapaju pekne mu spievaju…

jirik
Host

Do důchodu ve věku 50 let s 9000 eury měsíčně pro úředníky EU! Všimli ste si, že naši politici/poslanci a ich “pajtáši” robia všetko preto, aby sa dostali do európskej správy. Prečo? … bude vás to zaujímať. Odchod do dôchodku vo veku 50 rokov s 9000 eur mesačne pre úradníkov EÚ bol schválený! Už v tomto roku 340 zamestnancov odišli do predčasného dôchodku vo veku 50 rokov s penziou 9000 eur za mesiac. Príklad: Giovanni Buttarelli, ktorý zastáva pozíciu “správca údajov – asistent kontrolóra” bude môcť získať užpo 1 roku a 11 mesiacov v tejto práci (kde pracuje od novembra… Číst vice »

jaja
Host
jaja

Podľa nemeckých dát sa 75% migrantov od r. 2015 nebolo dodnes schopných a ochotných zamestnať sa pre neschopnosť a neznalosť pracovných návykov a nedostatočné vzdelanie . A zároveň sú rovnakým percentom zodpovední za nárast kriminálnej činnosti v Nemecku. Takže nich si pán Angel nasťahuje k sebe domov. My nemáme záujem o toto obohatenie pracovného trhu.

Přijetí migrantů je investice, ale od-kud?
Host
Přijetí migrantů je investice, ale od-kud?

Velice dobre popsane a na internetu velice dobre z-obrazene. Nevim kde tyhle osobnosti dochazeji ke svym nazorum, a jiz vubec si nedokazi vysvetlit na ktere planete a ve kterem ve-smiru vlastne ziji a bydleji?

Eduard Vápeník
Host
Eduard Vápeník

Co to je za kokota..? To Gurría..? Se koukej pochlubit blbečku, kolik jich máš doma..? V sousedství vlastního baráku..? Jsi schopen-ochoten takové zaměstnat alespoň jako zahradníky..?AchAchJo

JJ49
Host
JJ49

Taky jste si všimli, že pokud se vyskytne ve společnosti jakýkoli problém, pak je to, tím co si říká nevímproč elita, vždy řešeno tím nejpitomnějším z pitomých způsobů, který situaci nejen že nezlepší, ale naopak ji zhorší? Ve státě je nezaměstnanost, ale noviny jsou plné pracovních nabídek. „Elita“ z toho vyvodí, že češi nechtějí pracovat. Nikoho ani nenapadne, že člověk by musel mít vedlejší příjem na to, aby mohl uhradit náklady jenom na docházku do takového zaměstnání. A tak než by lidem přidali na mzdách (protože na to nejsou prý peníze) tak se dotáhnou migranti (o kterých si „elita“ myslí,… Číst vice »

Jarek*
Host
Jarek*

Polib si pr.el ty hňupe.

Maroš
Host
Maroš

„Se stárnutím populace i nedostatkem pracovních sil podle jeho slov může Česko bojovat tím, že se otevře kontrolované migraci. „To by umožnilo nabrat lidi s potřebným talentem,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Gurría.“ ??? Tento „pán“ /vnímam len pohlavie/ zjavne nemá pojem o tom, že každá kultúra je v podstate špecifická informačná sústava a že každý príslušník určitej kultúry je nositeľom určitej časti informačnej sústavy tejto kultúry a je produktom tejto informačnej sústavy. Takže? – Aká je informačná sústava = školstvo, ktoré udržiava takúto informačnú sústavu plus jej technológiu – napríklad v Somálsku? Čo má čo spoločné somálska informačná… Číst vice »

misa
Host
misa

Kdyby v Čechách pracovali všichni cikáni a hlavně vietnamci, nepotřebovali bychom tu rumuny a jinou verbež.

Bohuš
Host
Bohuš

guria tvrdí že Češi nemají talent? On je zná? To spíš on ho na nic nemá a proto tak blbě kecá. Když se stát stará o svoje lidi jako o svoje děti tak žádný náhradní síly nepotřebuje a díky tomu nemívá ani teroristy. Občané by měli politikům určovat platy v referendu jelikož jsou to jejich zaměstnanci a bylo by po korupci a ne aby si je určovali sami. Pak si možná také bude muset sehnat vedlejšák aby pokryl potřebu společnosti. A kdyby byli peníze i na porodnictví a děti tak by byli i pracovní síly. Ale to nejde protože furt… Číst vice »