Česko hodlá zakázat dovoz potravin z Polska kvůli nízké kvalitě

Česká republika vyhrožovala výrobcům potravin z Polska odmítnutím nákupu výrobků kvůli špatné kvalitě zboží. Oznámil to polský portál Business Insider.

 

 

Nároky Čechů vznikly vůči několika druhům výrobků. Zejména jde o sušenky Kaufland, které obsahovaly 100krát více arašídů, než bylo uvedeno na štítku. Kromě toho nejsou v ČR spokojeni s kvalitou šunky, kterou produkuje Agrico v České republice, kde bylo masa míň, než bylo uvedeno na obalu.

V seznamu nekvalitních polských produktů byly také arašídy s wasabi. Stížnosti způsobily i výrobky z uzenin společnosti Pamapol. Našli v nich o čtvrtinu méně masa, než je uvedeno na obalu.

„Pokud se výrobce opakovaně dopustí podobného porušení, zakážeme mu prodej v České republice,“ uvedl šéf českého zemědělského oddělení Miroslav Toman, kterého cituje Business Insider.

Na Ministerstvu zemědělství ČR upřesnili, že teprve v roce 2017 byly zjištěny desítky porušení. Proto je otázka položena jednoznačně: buď Poláci začnou dodávat pro Českou republiku vysoce kvalitní výrobky, nebo dojde k embargu na polské potravinářské výrobky.

Dříve se uvádělo, že státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila v obchodech Albert jablka z Polska s nadlimitním obsahem pesticidů.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.