Česko už nepřijme ani jediného uprchlíka. Přišla okamžitá reakce z Bruselu

Sdílení odpovědnosti a solidarity projevené přijímáním migrantů je povinností členských států EU, uvedl dnes na margo České republiky eurokomisař pro migraci, vnitřní záležitosti a občanství Dimitris Avramopulos. Česká vláda v pondělí prohlásila, že v rámci systému kvót na přerozdělování migrantů nepřijme už ani jednoho azylanta.

„Opakování jsem řekl, že sdílení odpovědnosti a solidarity je morální, politickou a právní povinností. Nemůžeme a nesmíme nechat státy na vnější hranici Unie osamocené,“ odpověděl na otázku českého novináře Avramopulos.

 

Český ministr vnitra Milan Chovanec v pondělí po zasedání vlády řekl, že vzhledem k zhoršenou bezpečnostní situaci a nefunkčnost kvótového systému už v rámci něho nepřijme žádné další migranty.

ČR chce o kvótách s Unií mluvit. Připravuje se ale na případné kroky Evropské komise, která má právo vynucovat evropskou legislativu a společně přijatá rozhodnutí. Od schválení kvót na přerozdělování migrantů ministry vnitra členských států Unie přijala ČR pouze 12 z celkového počtu 2600 osob.

Vzhledem k výrazně zhoršené bezpečnostní situaci v Evropě a nefunkčnosti systému kvót dnes vláda schválila můj návrh, že Česká republika už v rámci unijních kvót nepřijme žádné migranty. Odmítnutí nesystémových kvót je jediné správné řešení.

Pomáháme a nadále budeme intenzivně pomáhat při řešení migrační krize přímo v místě konfliktů i v okolních státech, prostě tam, kde to má smysl. Ministerstvo vnitra poslalo v uplynulých dvou letech do krizových oblastí už přes 340 mil. Kč, např. na zajištění lékařské péče i zlepšování životních podmínek.

Do hotspotů jsme za poslední dva roky vyslali pomáhat 63 expertů, pro Frontex 200 policistů a 339 policistů v rámci bilaterální spolupráce.

Milan Chovanec
ministr vnitra

 

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

17 Komentáře zapnuto "Česko už nepřijme ani jediného uprchlíka. Přišla okamžitá reakce z Bruselu"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Liberálne mainstreamové média sú známe svojou obhajobou imigrantov či dokonca zľahčovaním teroristických útokov. Najnovšie tvrdia, že teroristických útokov sa netreba obávať, pretože na rakovinu, infarkt, či kvôli neúmyselným dopravným nehodám zomiera oveľa viac ľudí než kvôli teroristickým útokom.
http://www.hlavnespravy.sk/mainstreamove-media-zlahcuju-teroristicke-utoky-nic-sa-nedeje-kvoli-rakovine-infarktu-ci-dopravnym-nehodam-zomiera-ovela-viac-ludi/1029300

jhg
Host

chovanec honí popularitu před volbami, nevěřím mu ani dobrý den

Bella
Host
Bella

To je lež.Je jich tady víc než dost.

Nula
Host

… obvykle takéto prehlásenia predchádzajú v politickom svete opačnému skutku . Slová sú na hranie a človek je ako malé decko … Držím palce čechom na ceste von z chaosu, máte na to ako jeden z mála štátov zo zábavnej manéži zvanej Európska Únia

Belakarus
Host
Belakarus

Dnes po celé ČR se rozezněla zkouška sirén o 5 minut později než obvykle. Náhoda?????

Starball
Host
Starball

Belakarus a co by to jako mělo znamenat?

jirik
Host
jirik

Udeřil v okolí šílený střelec? Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu

Poklidné dopoledne v byznys centru se změní v jatka. Na recepci přijde muž a začne střílet do lidí. Jak se v ten moment zachovat? Nový klip české policie lidem radí, aby utekli, schovali se nebo bojovali s útočníkem. Policie se rozhodla natočit klip kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci ve světě.
https://www.novinky.cz/domaci/440126-uderil-v-okoli-sileny-strelec-utec-schovej-se-a-bojuj-radi-policie-v-novem-klipu.html

Julius
Host
Julius

😀 to je jasne kvoty jsou uz naplneny a pocet rpijimanych imigrantu prijaty tak proc se tim ted neohanet:-D

dit
Host

Absolutní demagogie viz link http://www.eduin.cz/tiskove-zpravy/tiskova-zprava-jak-ucit-o-uprchlicich/
copak toto patří do učebních osnov!
Prosím pomozte to zastavit a vyjádřit se dole v diskusi ,která tam zatím je!
Děkuji

Liběna
Host
Liběna
Leontýna
Host
Leontýna

K těm kvótám. Teď někdy by měl přijet do Prahy Junkers z Bruselu. Proč asi?
Zajímavé, že je to naplánováno, když tu není prezident. Je prý ve Vietnamu.
Jistě bude zase hrozit, vydírat ( myslím tím p. Junkerse) a naše milovaná vládnoucí klika podlehne. Budou sice brečet, že
jako museli, byli prinuceni a p.

dit
Host

Ukačka pašují bangladéš
http://www.pluska.sk/krimi/na-slovensku-zadrzali-10-migrantov-nelegalne-cestovanie-vsak-nedoplatili-oni.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014
Ukrajincom vo veku 24 až 26 rokov sľúbili finančnú odmenu vo výške 5-tisíc amerických dolárov. Päť osôb z Bangladéša a päť zo Srí Lanky mali dostať cez územie Slovenskej republiky, od Poľskej hranice až k obci Nižná Jablonka v okrese Humenné.

dit
Host

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/horor-centre-londyna-dalsi-utok-mene-alaha.html
Karien Stevensová kráčala po ulici v severnej časti Londýna smerom do práce, keď sa pri nej pristavili tri mladé ženy a začali ju bodať s krikom do chrbta, uviedol DailyMail. Útočníčky potom rýchlo ušli, keď sa bezbrannej žene vybral na pomoc okoloidúci muž a zranenú ju odviedol do neďalekého zdravotníckeho strediska, v ktorom pracovala.
Školy v okolí miesta incidentu na istý čas uzavreli, mužom zákona sa však neznáme ženy nepodarilo nájsť.

dit
Host

Organizovaný gang z Kolumbie stojí za krádežami drahých lekárskych prístrojov z posledných rokov v nemocniciach mnohých európskych krajín, vrátane Českej republiky.
http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/po-europe-volne-pohybuje-nenapadny-gang-kradnu-vsak-pristroje-za-miliony-eur.html

no, jo když nejsou hranice….a každý cizinec se zde pohybuje jak chce…

dit
Host
dit
Host

Zdravím,
nemám slov, demagogie co nepatří do školních osnov:
http://www.obcankari.cz/uprchlictvi-jako-tema-pro-hodiny-ovsv

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!