Čeští poslanci rozhodli, zda propaganda islámu v zemi bude trestána

Okamurovo SPD chce, aby podpora a propagace ideologie, která hlásá nenávist a potlačuje svobodu, byla postihována stejně jako podpora nenávistných hnutí.

Informuje o tom Aktuálně.cz. Podle poslankyně ANO Heleny Válkové je přijetí takové novely na hranici s listinou základních práv a svobod, která garantuje svobodu náboženského vyznání, takže i v širším kontextu ideologií.

Proti novele vystoupili také předsedové Nejvyššího správního soudu a Nejvyššího soudu Josef Baxa a Pavel Šámal. Domnívají se, že stávající zákony jsou v tomto ohledu dostačující, neboť umožňují trestat za hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny či podněcování k nenávisti vůči nim. „Na první pohled se domnívám, že je to v rozporu s listinou základních práv a svobod,“ shodl se s Válkovou Šámal.

Baxa namítl nejednoznačnost samotného pojmu ideologie. „Prokazovat založení ideologie by bylo velmi sporné,“ řekl Baxa.

Poslanec Kobza ale trvá na prospěšnosti novely. „K dnešnímu dni padlo za oběť této ideologie pět českých občanů. Kolik jich ještě chcete, aby tato ideologie byla postavena mimo zákon?“říká.

„Jsme další na řadě. Pokud náš trestní řád nebude připraven, tak dopadneme stejně jako Belgičani, Holanďani nebo Němci,“ varoval poslanec před útoky islamistických teroristů.

Předseda SPD Tomio Okamury odůvodňuje novelu tím, že novela má chránit naše životy před terorismem ve jménu zrůdné islámské ideologie.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Čeští poslanci rozhodli, zda propaganda islámu v zemi bude trestána"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Evropská unie bude zákazem tří pesticidů chránit včely. Česko hlasovalo proti rozhodnutí
Česká republika spolu s Dánskem, Rumunskem a Maďarskem hlasovala dnes proti zákazu. Podle sdělení ministerstva zemědělství požadovalo Česko udělení výjimky ze zákazu neonikotinoidů pro pěstování cukrové řepy a to proto, že podle něj „za současně používaná mořidla osiva není dostupná adekvátní náhrada“.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/eu-bude-zakazem-tri-pesticidu-chranit-vcely-cesko-hlasovalo/r~2586601e4a1a11e8b8310cc47ab5f122/

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!