Chazarská pohádka o českých trollech a elfech. To jako vážně ….. ?

Chcete-li se pobavit, pusťte si chazarskou pohádku o trollech a elfech. Alespoň já jsem se musela opět zasmát. Tato reportáž, dělaná dle mého názoru na objednávku, se nám snaží opět namluvit, že v prostoru českého internetu působí údajní trollové a dezinformátoři prosazující zájmy „zlého“ Ruska. Ale není se čeho „bát“! Jsou zde hodní elfové, kteří tyto trolly „loví“ a odhalují. A jsou dokonce tak „dobří,“ že už mají první úlovky. Óóóóó to jsem si oddychla! :-)))))

Dokonce jsou tak „dobří,“ že jejich služby mohou využít státní složky. A já se ptám, budou tito elfové „lovit“ i dezinformátory z Česko-bruselské televize (kterou vede poskok Amíků Dvořák), Českého rozhlasu, ČTK a jiných FAKE NEWS MÉDIÍ????? Která papouškují další britská, americká a francouzská FAKE NEWS MÉDIA.

Vzpomínáte si na reportáž Seznam zpráv, kde se dotazovali údajného „analytika“ Českého rozhlasu, kterému teklo ještě mléko po bradě, na české „dezinformační“ weby? Nezapomněli tam zmínit i tadesco. Pro nás to byla jen známka toho, že někomu ležíme v žaludku a děláme svoji práci dobře. 


Skupina, která se snaží rozkrývat síť lidí šířících politické manipulace po internetu, má první úlovky.

Jak vlastně práce českých elfů vypadá? „Je to především práce v utajení. Nepřejí si, abychom zveřejňovali jejich tváře. U muže, se kterým jsme natáčeli, jsme museli zkreslit jeho hlas, abychom zabránili možnému odhalení identity,“ popisuje reportérka Seznamu Zuzana Černá. „S dalšími jsme komunikovali skrze kryptované maily.“

VIDEO ZDE

Důvodem je, že lovení internetových trollů a dezinformátorů se skupina elfů věnuje ve svém volném čase. Vlastně je to svého druhu koníček.

„Mezi elfy jsou lidé, kteří mají své civilní zaměstnání a tuto aktivitu s ním nechtějí spojovat. Mají postavení v armádě, u policie, jsou mezi nimi hasiči. V některých případech jsou to i veřejně známí lidé, kteří ale tuto část svého života chtějí mít v utajení,“ podotýká Černá. „Druhá věc je, že se obávají o svou vlastní bezpečnost. Protože se zaměřují primárně na ruské hrozby, hledají ty, kteří v Česku hájí zájmy Ruské federace.“

Elfové pracují s otevřenými zdroji. „Především vyhledávají na internetu, spojují si vazby, které jsou schopni získat jak ze sociálních sítí, z toho, co na sebe lidé sami řeknou, a srovnávají to s tím, co je veřejně dostupné. Takže když vezmeme konkrétní případ ženy, která podle nich v Čechách razí ruský pohled na výklad různých událostí, tak její informace z jejího facebookového profilu dávají zkrátka do kontextu s tím, co se děje v Německu. Jak funguje AFD a jaké informace máme o financování AFD.“

V čem je tedy práce elfů jiná než práce expertů, kteří fungují v Centru proti terorismu a hybridním hrozbám pod Ministerstvem vnitra?

Možná jen v tom, že nemusí používat jen praktiky, které má schváleny státní aparát. „Může to tak být. Ptala jsem se elfa, se kterým jsem točila, zda musí hledat informace natolik průkazné, aby případně uspěly u nějakých trestních řízení. Odpověď byla, že elfové mají tu výhodu, že nemusejí nic dokazovat. Ale je v jejich vlastním zájmu – aby byli uvěřitelní, aby předkládali bezchybné informace. A pak už je na státních složkách, jak s nimi naloží,“ doplnila Černá.

Už se policie některého ze zjištění českých elfů chopila? A k čemu to vedlo? I na to se Zuzany Černé ptala novinářka Sabina Slonková v rozhovoru, který si můžete pustit v úvodním videu.

Rozhovor je součástí pořadu Reportéři Seznamu, který můžete sledovat v premiéře každé druhé úterý od 21:00 na TV Seznam. Anebo si jej můžete pustit ze záznamu níže.

zdroj: seznamzpravy.cz

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  Stbáci by záviděli, tolik dobrovolníků neměli ani oni !

  • Ajuška napsal:

   A taky jiste nebylo tolik lidi „sympatizujících“ s Ruskem….:-)

  • Ajuška napsal:

   P.S. otázkou zustava,jestli by tech „přejících“ Rusku bylo tolik bez V.V.Putina…sama si kladu tuhle otázku jiz několik let…a odpovedi jsem se zatím nedobrala…:-) Ani snad nechci vedet,co bude „po Putinovi“..

   • tereza napsal:

    Myslím si, že bez Putina by tolik přejících Rusku nebylo. Co bude po Putinovi? No, jelikož ten pravý Putin nepochází z tohoto systému/matrixu, tak ….. 🙂

    • Ajuška napsal:

     Daji nam noveho,ze jo?? 🙂 Je pravdou,ze posledních cca 7 let vnimam Rusko velmi dobře a spriznene jen kvůli V.V.P.a taky Lavrov a Sojgu a Peskov a jejich mluvci-jmeno vždy pokazim–Zacharovova??a dalsi…jen diky nemu sleduji peclive jejich politiku a smerovani…Za me rozhodne ano…jen se v koutku duse obavam,ze Rusko není jen Putin…Celkove si s Rusy rozumim,mentalita je mi blizka–to co na netu v rádoby vtipných videích prezentuji jakoze tohle je mozne jen v Rusku–ja vnimam jako kreativitu..:-),ale presto myslim,ze to dobre a nejlepší z Ruska prezentuje prave jen V.V.P a par dalších…tak mu prejme dlouhy život a koneckonců nam taky…:-)

 2. xaxis napsal:

  Jsou to jen děti a vnuci estébáků, nic jiného než kdysi se neděje. Směšný je jen bakšiš za který se prodávají. To asi není jinde ve světě obvyklé.

 3. stenly919 napsal:

  https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=693894

  Zpráva roku: Medvěd na Valašsku je ruský agent!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..