Čína začala masově upravovat lidskou DNA. USA panikaří

Jak se ukázalo, od roku 2015 v ČLR probíhají rozsáhlé experimenty v této oblasti a to s velkým předstihem oproti jiným zemím.

Podle novinářského průzkumu Wall Street Journal kvůli extrémně flexibilní legislativě velké čínské kliniky od roku 2015 provádějí experimenty s cílem změny lidského genomu pomocí metody CRISPR / Cas9. V jiných zemích jsou podobné experimenty — stejně jako obecné experimenty s genetickou modifikací lidí — zakázány.

Je všeobecně známo, že rakovina a řada dalších onemocnění jsou výsledkem mutace buněk člověka. V případě onkologických onemocnění je problém v tom, že zmutovaná buňka už nemůže zemřít přirozeně, resp. „stářím“. Buňka žije a dělí se, dokud dostává živiny. Někteří vědci se už dávno domnívají, že pokud opravíte chyby v DNA rakovinových buněk, můžete znovu vytvořit nesmrtelné buňky smrtelnými a tím vyřešit problém s rakovinou.

Problémem je, že až donedávna neexistovaly metody více či méně cílené úpravy lidské DNA. Ale před několika lety bylo zjištěno, že bakterie mají svůj vlastní imunitní systém postavený na CRISPR (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats, palindromické opakování, pravidelně umístěné ve skupinách). Kopírování této bakteriální sady nástrojů umožnilo vytáhnout nezbytné části z DNA a nahradit je jinými, které považují vědci za nutné.

Teoreticky se tímto způsobem dá léčit nejen rakovina, ale i významný počet nevyléčitelných onemocnění způsobených vadami v genofondu lidstva, například vrozené slepoty a další. Legislativa většiny zemí však takové experimenty zakazuje a to i v případě, že pacient souhlasí, že se stane předmětem experimentu. V Číně mají etické komise hlavních klinik právo podepsání takové dohody s dobrovolníky. Podle Wall Street Journal od roku 2015 do dnešního dne dohody podepsalo nejméně 86 dobrovolníků. Jsou to především pacienti s rakovinou. Deník spustil poplach. Upozorňuje, že čínští vědci mající právo na provádění experimentů s lidmi mohou v tomto nejdůležitějším směru předstihnout USA.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Čína začala masově upravovat lidskou DNA. USA panikaří"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sysi
Host

Aha, takže největší problém není zasahování do DNA, ale to, že by Čína předběhla USA.
Vědci jsou zkázou lidstva a země jako takové. To oni vynalézají nebezpečné zbraně a provádějí nebezpečné experimenty. Nad nimi stačí pár psychopatů a sociopatů a dekadence potažmo zkáza má zelenou.
Mlčící většina k samodestrukci dává souhlas.

Chulinkaa
Host
Chulinkaa

Ano, ano, to si pamatuju. Byli jsme v létě na 3 týdny cestovat po Číně. Sedíme na hotelu, někteří jedinci s průjmem a čteme české noviny. Kde se psalo, že v Čínském městě Chengdu, začali doktoři upravovat lidské buňky na genetické úrovni a stále hledají dobrovolníky. Vtip byl v tom, že zrovna v tom městě jsme se nacházeli. Tak jsem navrhovala, raději se z města vytratit, protože koho by v Číne zajímalo, že se ztratili 2 čeští turisti 😀 Ale hurááá, vrátli jsme se 🙂

jirik
Host
jirik
Evolučný psychológ Gallup podporuje myšlienku kríženia človeka s ľudoopmi https://www.hlavnespravy.sk/evolucny-psycholog-gallup-podporuje-myslienku-krizenia-cloveka-s-ludoopmi/1295482 Jeden z významných evolučných psychológov Gordon Gallup verí, že čoskoro by mohli byť ľudia krížení s opicami na akési hybridné “hurily” a “hurangutany” Gorgon Gallup, ktorý vyučuje biopsychológiu na univerzite v Albany v New Yorku, pre britský The Sun tvrdí, že “už v dvadsiatych rokoch minulého storočia bolo v prvom centre pre výskum primátov v USA v Orange Parku na Floride vytvorený hybrid človeka a šimpanza, no vedci ho zabili”. Pre britský The Sun opísal, ako sa pokus uskutočnil: do samice šimpanza inseminovali ľudskú spermiu od nezverejneného darcu a tá… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!