Čínský byznysmen: Moskva a Peking se ve vzájemném obchodu musí vzdát eura a dolaru

Rusko a Čína musí posílit finanční spolupráci, zejména by měly přejít na výpočty v národní měně, míní předseda Svazu čínských podnikatelů v Rusku Čou Li-tung. Podle jeho názoru to umožní se vyhnout negativnímu vlivu západních sankcí.

„Vliv sankcí samozřejmě existuje. Četné podniky mají potíže s výpočty, koupi a prodejem, obraty klesají, avšak z politického hlediska to může přispět k upevnění vztahů a zvýšení úrovně spolupráce, zvlášť finanční. Proč máme platit cizí měnou, dolary? Proč eury? Můžeme přímo jüany a rubly,“ řekl Čou Li-tung Sputniku v kuloárech rusko-čínské konference mezinárodního diskusního klubu Valdaj.

Podle mínění Čou Li-tunga poskytly americké a evropské sankce Rusku a Číně šanci na rozšíření obchodně hospodářské spolupráce. „Vliv sankcí samozřejmě existuje, máme problémy, ale také naději a možnosti,“ dodal.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Vitězslav Crha napsal:

    Je nejvyšší čas tato slova naplnit. Západní multikulturalistické myšlení je vzdorem vůči čistému lidskému vývoji. Lidstvo dospělo do fáze.kdy samo trpí zlem západní politiky a začalo chápat tu základní myšlenku západu- násilně vzít, násilně , násilně ovládat, násilně donucovat a násilně brát životy nevinných,jenom pro mrzký peníz. Nedovolme jim to a vzdorujme,protože západní systém moci je u astrofyzikálního konce a on to ví. Nezbývá mu čas a souhlas lidských mas. Tento děj nelze zastavit,protože vysoké frekvence života nás vedou jiným směrem. Ano dopady to mít bude,ale Bůh je s námi a vždy pomůže,ale nehmatně a to je třeba si uvědomit. Například zvrat Ruska ve 2. sv. válce. Něco tak nepochopitelného se stalo realitou. Věřte,že ta realita je v nás a kolem nás. Jak se budeme chovat a snažit, tak bude realističtější a viditelnější. Stačí nespat a otevřít oči. Udělejte to a hned. Pomůžete sobě a svým…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.