Čínský byznysmen: Moskva a Peking se ve vzájemném obchodu musí vzdát eura a dolaru

Rusko a Čína musí posílit finanční spolupráci, zejména by měly přejít na výpočty v národní měně, míní předseda Svazu čínských podnikatelů v Rusku Čou Li-tung. Podle jeho názoru to umožní se vyhnout negativnímu vlivu západních sankcí.

„Vliv sankcí samozřejmě existuje. Četné podniky mají potíže s výpočty, koupi a prodejem, obraty klesají, avšak z politického hlediska to může přispět k upevnění vztahů a zvýšení úrovně spolupráce, zvlášť finanční. Proč máme platit cizí měnou, dolary? Proč eury? Můžeme přímo jüany a rubly,“ řekl Čou Li-tung Sputniku v kuloárech rusko-čínské konference mezinárodního diskusního klubu Valdaj.

Podle mínění Čou Li-tunga poskytly americké a evropské sankce Rusku a Číně šanci na rozšíření obchodně hospodářské spolupráce. „Vliv sankcí samozřejmě existuje, máme problémy, ale také naději a možnosti,“ dodal.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Vitězslav Crha Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Vitězslav Crha
Host
Vitězslav Crha

Je nejvyšší čas tato slova naplnit. Západní multikulturalistické myšlení je vzdorem vůči čistému lidskému vývoji. Lidstvo dospělo do fáze.kdy samo trpí zlem západní politiky a začalo chápat tu základní myšlenku západu- násilně vzít, násilně , násilně ovládat, násilně donucovat a násilně brát životy nevinných,jenom pro mrzký peníz. Nedovolme jim to a vzdorujme,protože západní systém moci je u astrofyzikálního konce a on to ví. Nezbývá mu čas a souhlas lidských mas. Tento děj nelze zastavit,protože vysoké frekvence života nás vedou jiným směrem. Ano dopady to mít bude,ale Bůh je s námi a vždy pomůže,ale nehmatně a to je třeba si uvědomit.… Číst vice »