Čínský nadzvukový letoun Temný meč šokoval USA

Na internetu se objevila první fotografie čínského bezpilotního letounu Dark Sword (Temný meč)

 

Fotografii uvádí The War Zone. Vydání Business Insider si myslí, že nový dron překonává americké analogy a stane se z něj opravdová noční můra pro USA.

The War Zone zdůrazňuje, že nový snímek se stal prvním přesvědčivým důkazem o skutečném pokroku ve vývoji Temného meče. Práci nad letounem čínská společnost Shenyang Aircraft provádí již více než deset let. V publikaci se píše, že nový letoun se podstatně liší od současných světových dronů, protože kombinuje vlastnosti vysoké manévrovatelnosti a nadzvukové rychlosti s nízkou radarovou viditelností.

UAV obdržel nový přívod vzduchu, který snižuje viditelnost a aerodynamickou odolnost. Tento design se používá zejména na čínské stíhačce 5. generace Chengdu J-20 a americké F-35 Lightning II. Zdůrazňuje se, že konstrukce tmavého meče je charakteristická pro letadla s nízkou viditelností.

 

 

Temný meč je podle názoru vydání určen k průzkumu a možná i k bojovým účelům, což znamená, že země jako Čína je strategicky mnohem nebezpečnější pro Spojené státy než banditi džichádisti se svými kvadrokoptérami schopnými házet granáty vlastní výroby.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Mirda napsal:

    Konečně víc takových co usakum nutné tipec!!?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.