Čistenie vody v prípade núdze

 

Na turistických pochodoch, v oblastiach bojových konfliktov alebo v prírode, existujú situácie, keď je nedostatok pitnej vody, alebo jej kvalita nie je bezpečná na pitie. V takých situáciách je možné použiť profesionálne filtre na vodu, ale pokiaľ nemáme taký filter k dispozícii, môžeme si vyrobiť náhradu.

 

 

Môžeme si vyrobiť filter na báze dreveného uhlia (nie popola) a filtrovať vodu z potoka, alebo rybníka. Konštrukcia filtra je jednoduchá. Filter je možné vyrobiť z obyčajnej plastovej fľaše. Drevené uhlie sa nazbiera pomocou noža alebo iného nástroja z obhorených kusov dreva.

Drevené uhlie sa nazbiera do nejakej látky alebo vrecka a roztlčie sa na homogénny prášok. Potom zoberieme plastovú fľašu so zátkou, odrežeme jej dno a do zátky narobíme dierky, aby mohla voda odkvapkávať.

 

 

Zátka sa nasadí na fľašu, ktorá sa obráti zátkou dolu a môžu sa ukladať vrstvy materiálu. Prvú vrstvu tvorí napríklad bavlna, polyesterová výplň, vata, gáza, alebo iná tkanina. Prvá vrstva je potrebná, aby sa s vodou nevyplavoval prášok z dreveného uhlia. Vrstva by mala tvoriť asi jednu tretinu fľaše. Je možné vytvoriť niekoľko rôznych vrstiev.

 

 

Druhú vrstvu tvorí prášok z dreveného uhlia a tretia vrstvu tvorí riečny piesok. Piesok bude čistiť vodu z väčších frakcií nečistôt a uhlie z menších. Uhlie má navyše dezinfekčný účinok, preto vyčistená voda bude oveľa bezpečnejšia.

Prvá voda, ktorá prejde filtrom bude ešte sfarbená uhlím, ale po určitom množstve vody bude voda číra. Namiesto dreveného uhlia môžeme použiť aj obyčajné aktívne uhlie z lekárne. Tablety sa rozdrvia na prášok a použijú sa ako drevené uhlie. Filter je možné použiť aj bez piesku.

Preložil: OZ Biosféra, Zdroj: (1)

Mohlo by se vám líbit...

8
Komentujte

avatar
1 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
dfMarošJarastožáry kovové a betonové Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jara
Host
Jara

Nezapomínejme,že už kdysi znali ůčinek stříbra na desinfekci vody. Lidé dávali na dno amfor s vodou stříbrné mince ( námořníci ) a tí si uchovali nezávadnou vodu. Dnes ionty stříbra pro vodu užívá armáda a kosmonauté. Nic se ale nesmí přehánět,protože už existují domácí přístroje na ionizaci vody pomocí speciálních postříbřených desek ,kde probíhá elektrolýza ,navíc je tu vytvářeno pole se silným magnetem .Mám ho z Kanady. Když jsem použil vodu z vodovodu ,která je chlorovaná,vytvořil se nechutný sajrajt,musel jsem jít do lesa ke studánce,tato se hodila. Voda musí být bez chloru a bez síry. Stříbro zabíjí ve vodě mikroorganismy.Vše… Číst vice »

stožáry kovové a betonové
Host
stožáry kovové a betonové

To je pravda

Maroš
Host
Maroš

stožáry kovové a betonové – ten prvý koment zmizol, tak ešte raz link – dal som to sem preto, lebo mám taký pri dome a u nás v dedine udrel blesk tiež do takéhoto stĺpa a babke vedľa to preoralo barák – na povale mala „vlnobitie“ a spálené všetky káble, takže tak – drevené sa prestali kvôli „šetreniu lesov“ vyrábať…
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/11138-sloupy-elektricke-vedeni-smrtelne-nebezpecne

df
Host
df

Ahoj jaro, ke kvalitní studánce to mám přez 20km a stejně bych se bál, že se mi vytvoří sloučeniny stříbra díky minerálům, ale jestli to máš odzkoušené tak nic proti. Na výrobu koloidního stříbra používám lékárenskou „Aquaproinjektione“ (možná sem ten název trochu zkomolil) která má vodivost 0uS (mikrosímens) jedná se o deionizovanou (hladovou) vodu. Na výrobu kol. stříbra se uvádí tuším maximální vodivost 1,5 uS. Přístroj mám vlastní výroby se skleněnou magnetickou včelkou, to magnetické míchání se mi moc nelíbí z důvodů ovlivnění roztoku točivým mag. polem, ale bez míchání to není ono a mechanické míchání už se mi vyrábět… Číst vice »

Jara
Host
Jara

Ahoj df.Na tu kůži to funguje opravdu dobře. Ten vířivý magnetický vortex používám. Známí z Kanady umísťují do skleněné nádoby,ve které koloidní stříbro vyrábí ještě křemenné kameny. Já mám výhodu,že jsem vše získal darem ( jinak ten strojek stojí na naše peníze kolem 7-8 tisíc Kč. Ta firma má sídlo v Torontu poblíž niagarských vodopádů. Zabývá se vibrační medicínou a jemnými energiemi a kombinuje Homeopatiku s Kvantovou fyzikou. ( Je zajímavé sledovat,jak působí vždy dvě síly proti sobě,aby došlo k vyrovnání zla s dobrem…Kanada např. používá dnes už více jak 95 % všech obilovin jako GMO-geneticky upravené z USA.A tam… Číst vice »

df
Host
df

Děkuju za typ na ty křemínky, průšvih je, že jakmile bych k nim nalil tu deionizovanou vodu, tak by začlo okamžité vytrhávání iontů křemíku, 600ml laboratorní kádinku používám třídy 3. obyčejné sklo použít nejde zase z důvodů vytrhávání iontů, dělám to proto aby byl výsledný produkt koloidu co nejčistší bez sloučenin. Tady na našem trhu jsou zhruba dva výrobci od kterých bych se koupit nebál, ale myslim že maximální množství bylo 250ml a ten druhý vyráběl koloid až 18hod. sice sofistikovaným způsobem, ale jen 150ml, nelíbilo se. Oba výrobci jsou profíci to ano a přístroje vyvíjeli za pomocí lab. rozborů… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Jara – chlorid vápenatý je vo vode už nerozpustná zlúčenina – len mudrujem – čo tak na elimináciu chlóru vo vode použiť uhličitan vápenatý – mletý hrubší vápenec – na striebro to vplyv mať nebude, ani na kvalitu pitnej vody – vápencom sa napríklad – na kaskádach, cielene obohacuje pitná voda vyrábaná destiláciou, alebo vymŕzaním – odsolovaním morskej vody.

df
Host
df

Ahoj jaro,
díval sem se na ty stránky kanadského výrobce co jsi zde uvedl a moc se mi to líbí, je to sice dražší, ale vyhozené peníze to nejsou, nebál bych se to koupit. Ten základní typ tam vychází kolem drobné dvanactitisícikoruny ale i tak. A má to mechanické míchadlo, to je taky fajn.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!