Clodagh Kilcoyne: USA kradou venezuelský majetek

…..no v podstatě nic nového. Co jinak umí jamerika jiného????

00:05

Americká vláda uvalila na Venezuelu nové sankce, jimiž venezuelské vládě zablokovala její majetek, a hrozí sankcemi každému, kdo by s touto vládou chtěl obchodovat.
Tento nový nepřátelský krok USA vyvolal přirozeně v Caracasu ostrou reakci.
Tyto nové sankce míří na venezuelský majetek, který se nalézá na území USA, a týká se nejen venezuelského majetku vládního, ale i majetku jednotlivých venezuelských občanů a venezuelských společností. Negativně však mají postihnout též země, které s Caracasem obchodují.

„Všechen majetek a všechny akcie vlastněné venezuelskou vládou a nacházející se ve Spojených státech… jsou zablokovány a nesmí být přemístěny jinam, či proplaceny, vyzvednuty či jakkoli jinak s nimi nakládáno“ píše se ve výkonném rozkazu podepsaném prezidentem Trumpem. Kteréžto oznámení doprovodil snůškou hrozeb prezidentův poradce pro národní bezpečnost J.Bolton, který mimo jiné uvedl že „kdokoli“ bude obchodovat s prezidentem Madurem a jeho vládou, vystaví se dodatečným sankcím. Oním „kdokoli“ myslel samozřejmě Moskvu, která hospodářsky i vojensky už dlouho s Venezueou spolupracuje.
„USA jsou pevně rozhodnuty oddělit Madura od financí a tím ve Venezuele urychlit mírovou demokratickou přeměnu“ řekl Bolton. „A znovu opakujeme Rusku. Nesázejte na špatného koně!“

USA neuznají žádné volby ve Venezuele, dokud tam bude vládnout Maduro, varoval Bolton a dodal, že státy, společnosti i jednotlivci se musí rozhodnout, zda budou obchodovat s Caracasem, nebo Washingtonem.
Tento nový agresivní krok USA vzbudil rozhořčenou reakci Caracasu, který jej označil za „ekonomický terorizmus“.“Tyto nové sankce jen formalizují kriminální hospodářskou a finanční blokádu, kterou známe už z dřívějška“, řekl venezuelský ministr zahraničí. „Tohle je však její eskalace, která má znemožnit politický dialog“.
Vztahy USA a Venezuely upadají už po dvě desetiletí, ale v posledních měsících, zvláště poté, co předseda venezuelského národního shromáždění Guaido jmenoval sám sebe prozatímním prezidentem Venezuely, přešly do pádu střemhlavého.
Vybral a přeložil lubomír Man

Zdroj: google – P.C.roberts: The American gangster state steals Venezuelan Assets

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. elena napsal:

  bastards as always

 2. .lak napsal:

  Odkdy dělají něco jiného než jako indiánům? No, tady mají úspěšné mňoukavé kikinoskopy a jsou nahraní i s dětmi, pokud vůbec.

 3. noro napsal:

  nechapem co je take tazke na tom, vykaslat sa na tych amikov. vsetci sa na nich vykaslu a mozu si sankciovat.. naj si pochybujem ze amerika macoso co my potrebujeme, nemame, a nikto iny to nema. blbost,, international gang stalking against amerika by im otvorilo ockaa,, ked su taky svetovy, naj si kricia z poza plota kym zvysok sveta sa bude mat dobre

  • renata369 napsal:

   Noro veď presne, je to take jednoduché všetko, dá sa to aj rýchlo zariadiť, len to má malý háčik, že keby toto pochopili všetci ľudia a nevolili zradných politikov…..

 4. Vaclav napsal:

  Komunismus made in USA. Zniceni kazdeho, kdo jim nevyhovi.
  Syrie nechtela pres sve uzemi pipeline z Kataru ke Stredozemnimu mori. Americane tim chteli zmarit ksefty Ruska s plynem v Evrope. Vysledek: Znicena Syrie, zabiti lide, deti, exodus do Evropy a Turecka. Aby se Syrie nemohla vzchopit, uvalily USA a EU na zemi sankce. US army obsadila syrska naftova pole a US koncerny tam kradou syrskou naftu. A my jsme spojenci techhle bastardu!

 5. Libuše napsal:

  Je třeba dát američanům najevo,že jich už má každý dost.Pokud si myslí že nám budou nařizovat-přikazovat co smíme nebo nesmíme: MY JSME SVOBODNÁ ZEMĚ A MÁME SVOJE PRAVIDLA.Dejme jim najevo,že se vydírat nedáme.Oni dovedou jenom země olupovat o jejich zdroje a když jim to nejde,tak ve jménu demokracie státy napadat a lidi vraždit.Jejich politika je fašistická.–LM

 6. Pavel napsal:

  Kobyla, která zdechá, nejvíce kope.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..