Člověk se osvobodí z okovů, až si uvědomí, že je nesmrtelnou multidimenzionální bytostí

Jediná práce, která duchovně čistí, je ta, která je vykonávána bez osobních motivů, bez touhy po slávě, veřejném uznání nebo světové velikosti, bez trvání na mentálních motivech jedince nebo pro ukojení životních chtíčů, požadavků a fyzických preferencí, bez nezralého sebeutvrzování a bez nároků na získání nějakých pozicí či prestiže. Taková očistná práce je prováděná pouze kvůli Božskosti jako takové. Veškerá práce vykonávaná v egoistickém duchu, jakkoliv může být „dobrá“ pro lidi ve světě „Nevědomosti“, ale bude udržovat dveře vedoucí k „Poznání“ uzavřené.

 

 

 

 

Člověk se osvobodí z okovů vnější přírody tím, že si uvědomí, že je nesmrtelnou multidimenzionální vnitřní bytostí a vše vnější vidí jen jako nástroj. Ucítí „Univerzální sílu“, která provází jeho práci, pozoruje svoje „Já“ nebo je jeho svědkem. Tak si uvědomí svoji svobodu. Musíme jít hluboko do svého nitra a najít zde zakletou princeznu – svoji duši a osvobodit ji, a tak najít naše pravé „Já“ za maskami fiktivní osobnosti. Až nalezneme božskou realitu uvnitř „Sebe“, pak se teprve tehdy může náš život stát skutečným výrazem toho, čím můžeme být, namísto slepého, zmateného a rozostřeného subjektu, kterým jsme nyní. Volba je jasná. Buď zůstaneme ve starém zmatku a tápání nebo uzříme „Světlo poznání“ uvnitř sebe a začneme budovat svou božskou přirozenost.

Tak se dostaneme do stavu, v němž nejsme vystaveni žádným útokům nebo interferencím okultních hyperdimenzionálních sil, neboť se nacházíme na vyšší frekvenci než je jejich vibrační sféra. Jedině tak se skutečně osvobodíme od Matrixu a „realita“, kterou budeme následně prožívat, bude mnohem bohatší, jemnější a nevázaná na iluzi lineárního času, protože v této realitě neexistuje žádný tlak, spěch ani žádná netrpělivost. Naše žití bude naladěno na lekce naší duše a rozvíjení našich talentů. Naše životní cesta povede z vystředěného vnitřního místa klidu k výsledku bez očekávání a připoutání. Nastavování cílů a ctižádostivost pak budou nahrazeny tichou aspirací s oduševněnými úmysly, ale už bez zžíravého očekávání nebo nutnosti kontrolovat a ovládat. Naše rozhodování bude vycházet z úrovně intuitivního vědění a život se stane tancem v řece života, neboť již nebudeme bojovat s proudem, protože budeme jeho součástí. Tento vzkříšený stav ve výsledku přemění dualitu bolesti a utrpení na potěšení a štěstí. Jedná se o stav hluboké a tiché spokojenosti, ukotveného klidu a smyslu pro mír, jež je nezávislý na všech vnějších okolnostech. Je to místo naprosté a skutečné svobody.

 

 

 

Přicházející myšlenky se mohou na nás stále snažit přisát, ale už je snazší se od nich oddělit a osvobodit se od víry v ně a od nutkání se s nimi identifikovat. Tento stav je projevem vnitřního rozeznání naší pravé přirozenosti v kontrastu s iluzí našeho původního myšlení (kým, že jsme). Člověk si už dobře uvědomuje, že mysl je jen nástrojem, služebníkem, ale nemůže být považována za mistra a našeho průvodce. Nejde tu o démonizaci intelektu, neboť ten musí projít svou vlastní transmutací, aby se stal nástrojem vyššího vědomí a poznání (gnóze). Každodenní rutina se promění v silnější objetí života a my budeme demonstrovat plné propojení s rytmem života v čemkoliv, co tento tanec může přinést a to bez jakékoliv závislosti a svéhlavého jednání.

My všichni, v našem vlastním procesu probouzení, narážíme na omezení naší osobní vůle. Tím, že se vzdáme iluze osobní vůle, se v nás zrodí zcela jiný stav vědomí a nastane znovuzrození. Toto vzkříšení jakoby vzešlo z nejzazší hlubiny uvnitř nás. Je velmi těžké ho vysvětlit, jako mnoho věcí z duchovní oblasti, ale v podstatě začínáme být posouváni úplností a celistvostí života samotného. O tom hovoří taoistické učení. Začnete cítit, jak je záměr nahrazován smyslem toku. Když vstanete ze sedadla řidiče, zjistíte, že se život může řídit sám o sobě, a že skutečný život se vždycky řídil sám. Může plynout cestami, které jste si nikdy ani nepředstavovali. Život se pak stává téměř magickým. Iluze „Já“ už mu nestojí v cestě. Život začne proudit a nikdy nevíte, kam vás zavane. Existuje nový způsob, jak fungovat. Ve skutečnosti se nejedná o toto rozhodnutí nebo tamto rozhodnutí, o správné rozhodnutí nebo nesprávné. Je to spíše o navigaci toku. Cítíte, kam se události pohybují, a vy začnete mít pocit, že víte, co máte dělat. Je to jako řeka, která ví, jakým způsobem se má obtočit okolo skály. Je to přirozený, intuitivní a vrozený pocit vědění.

 

 

 

 

Tento druh toku zde vždy byl, ale většina z nás byla příliš ztracena a uzamčena ve složitosti našeho myšlení, aby ucítila, že existuje tento jednoduchý a přirozený proud života. Pod vřavou myšlenek, emocí a osobních postojů, ale existuje skutečně tento přirozený pohyb života. V něm budete zažívat více radosti, prosté spokojenosti a vděčnosti ve svém srdci, stejně jako pokoru k tajemství života, hlubší důvěru a víru ve smysl a tvořivost Vesmíru, ve smyslu, že je o mě „postaráno“ a že mě Vesmír „podporuje“.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

  • Marie napsal:

   děkuji. Úžasne video…
   Marie.

  • Maroš napsal:

   petr – ad to video „MUDr. Josef Hrušovský – Globální prediktor v Kristu“
   MUDr. Josef Hrušovský = kaviarensko-intelektuálny „konceptuálny romantik“?! Keby len! Ani som to nedopozeral! Hrušovský má účelovo „naštudovanú“ KSB a Pjakina – a intelektuálne pôzuje, že je v nejakých pjakinovských témach doma, akurát že sa ako už konvertovaný materialista serie do duchovných vecí „akože im rozumie“ /ako komunista kostolu/, ale už vôbec nemá naštudovaného Jána Kozáka /a Velička/ – to by potom „ležérne“ neprednášal ako „znalec“ univerza. O univerze sa ležérne neprednáša nikdy – je to hlboká filozofická srdcovka!

   Intelektuálny pózer, ktorý prišiel do Kaviarne „na Vianoce“ – za adventný stôl – v DARK – čiernom. Obaja v čiernom a obaja s klobúkmi na hlavách – ako chruňovia pasáci v texaskom saloone.
   Symbolika – nech na nich ten dobytok pozerá! Pozor na to! Tento človek nie je zdroj, ale sio-FARIZEJ!

   Aspoň pre mňa momentálne existujú 2 základné dostupné dôveryhodné zdroje – 1/ Na pochopenie konceptuálnej FORMY – V.V.Pjakin, a 2/ Na pochopenie konceptuálneho OBSAHU – Jan Kozák /Inak Kozák nič nevie o KSB a Pjakin nič nevie o Kozákovi/.

   Vysvetlím – Pjakin a „jeho“ KSB nám pohľadom cez globálne riadenie – Globálneho prediktora – umožňuje pochopiť momentálnu formu našej riadenej existencie tu na Zemi v tejto civilizácii, a Jan Kozák nám cez védy umožňuje pochopiť podstatu-obsah našej existencie vôbec – univerzálnej existencie.

   Stačilo, že Hrušovskému „ušla“ Panna Maria a bol som doma! Zjavne nemá jasno s biblickým projektom, alebo ho podsúva. Pjakin nikdy biblický projekt nepodsúva – Pjakin ani Kozák sa navzájom nevylučujú – opakujem – Pjakin je forma a metodika, Kozák je obsah a metóda = svetonázor. A metodika je vždy odvodená od metódy – od svetonázoru. Pjakin nie je materialista /“Boh je pohan a rozpráva s nami hlasom svedomia“/ – čiže KSB je metodika odvodená od védskej /slovansko-vídskej/ univerzálnej metódy. To je KOREŇ VECI!

   Takže pozor na týchto „Hrušovských“ – Kozák zvlášť zdôrazňuje úlohu a význam „prepisovačov“, ktorí originál pozmeňujú a vydávajú ho potom za svoj originál. Hrušovský sa snaží pôsobiť laxne a nad vecou – „šalamúnsky“ – a to už mi je jasné, za koho kope! Pretože aj KSB sa dá zlikvidovať tak, že si ju niekto „osvojí“ a potom ju prevráti – hádajme o kom to hovorím. SEMIT! Systema Ewro-Masonskogo Intelektuálnogo Terora! Zaznobin – „Aby na prvej priorite = svetonázor – bolo možné podsunúť 1% lži, je nutné použiť 99% pravdy!“

   Ležérny bohémsky sio „intelektuál“ MUDr. Hrušovský – V ŽLTOM KOHENOVSKOM KLOBÚKU – a za adventným stolom – nemá ani len kukuč dôveryhodnej osoby! Tfuj tajbl!

   Leonard Cohen – You Want It Darker
   https://www.youtube.com/watch?v=v0nmHymgM7Y

   • svalovidoslava napsal:

    Na video s Hrušovským jsem koukla teď v tomto pozdním čase, takže komentovat ho nebudu, ale „aby bolo možné podsunúť 1% lži, je nutné použiť 99% pravdy“ to si myslím o Pjakinovi (na těchto stránkách i jiných tolik vyzdvihovaném).
    Viděla jsem s ním akorát 3 videa, neměla jsem sílu je dokoukat do konce a naposledy jsem se tady podívala na nedávný překlad z jeho videa a zase řekl „pravdu“, jen ji trochu pootočil – bylo to o slovičkaření, ale dávalo to pak trochu jiný smysl. Stejně si myslím, že jeho manželka musela zemřít proto, že řekl něco, co neměl.

    Také jsem shlédla z diskuze odkaz na video s panem Kozákem o gnosticismu, védách – to bylo vcelku dobré; pak jsem si pustila další, kde odpovídal na dotazy a jeho rady nejsou pro mne to pravé, musela jsem to za polovinou také vypnout.

 1. svalovidoslava napsal:

  Písně od Nikolaje Jemelina:-):-):-):-):-)
  https://www.youtube.com/watch?v=s_rgNIs6Gb8
  Za Stalingrad
  https://www.youtube.com/watch?v=pwyizqRIcaU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..