CNN: Lodě a letadla Spojených států zaujaly pozice k útoku proti Sýrii – Sputnik Česká republika

Spojené státy rozmístily lodě a letadla v útočných pozicích pro možný úder proti letecké základně v Sýrii, ale útok zatím nepřipravují, uvádí televize CNN s odkazem na několik anonymních zdrojů.

Podle údajů CNN Spojené státy 24 hodin denně sledují základnu Šajrát, odkud podle jejich údajů může být proveden chemický útok, na který Washington slíbil reagovat. Nicméně žádná podezřelá aktivita na základně neprobíhá, upřesňuje CNN. Podle informací televize k hrozbám se Bílý dům odhodlal po zpravodajských údajích o pohybech letadel s chemickými látkami na základně Šajrát.

Americký ministr obrany James Mattis ve středu prohlásil, že podle jeho údajů syrská vláda „vzala varování vážně“.

Dříve v tiskové službě Bílého domu oznámili, že syrský prezident Bašár Asad chystá další chemický útok, a prohlásili, že bude-li uskutečněn, zaplatí syrské úřady vysokou cenu.

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "CNN: Lodě a letadla Spojených států zaujaly pozice k útoku proti Sýrii – Sputnik Česká republika"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
Rusko bude proporcionálně a s důstojností reagovat na možné provokace ze strany Spojených států vůči syrským vládním silám, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. „Reagovat budeme s důstojností a proporcionálně k té reálné situaci, která může vzniknout,“ prohlásil Lavrov na tiskové konferenci se svým německým protějškem Sigmarem Gabrielem. Lavrov potvrdil, že americký ministr zahraničí Rex Tillerson ho telefonicky kontaktoval a řekl mu o údajném připravovaném „dalším“ chemickém útoku ze strany Damašku proti jednotkám opozice. „Já jsem mu připomněl, že doposud nebyla vyšetřena absolutně nepodložená tvrzení o tom, že 4. dubna během bombardování města Chán Šajchún syrským letectvem došlo údajně k… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Rusko má konkrétní údaje o chystané inscenaci chemických útoků ve dvou syrských městech, řekla mluvčí MZV RF Maria Zacharovová na čtvrtečním brífinku.

„Máme skutečně nové informace… Myslíme, že se připravuje podobná inscenace, podobná provokace. Konkrétně si myslím, že není vyloučeno, že jde o města Sarakab a Ariha,“ řekla Zacharovová. https://sptnkne.ws/eKSg

jirik
Host
jirik
Teroristické skupiny v Sýrii připravují provokace s použitím chemické zbraně v jedné ze čtvrtí Dar’á stejně jako v provincii Idlib letos v květnu, oznámil RIA Novosti informovaný diplomatický zdroj. Podle něj se provokace připravují ve čtvrti Nova Hasem Angel. Informace jsou získané z důvěryhodných zdrojů vojenského a politického vedení Sýrie. Podle získané informace radikálové připravovali operaci několik posledních týdnů. Poslední prohlášení vojenského velení a amerického ministerstva zahraničních věcí o tom, že po použití chemických zbraní vládou Bašára Asada na území Sýrie budou přijata pro Asada katastrofická opatření, jsou nejsilnější motivací pro teroristy v přípravě provokace, poznamenal diplomatický zdroj. „Cílem akce… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!