Co týden dal a Hampl napsal: Hold skutečným obráncům země

PONDĚLÍ 17. ČERVNA

I když dnes oceňujeme některé pozitivní aspekty husákovského režimu, nemůžeme zapomínat, že pořád ještě řádila Státní bezpečnost, že tu bylo pár zakomplexovaných funkcionářů, a že kdo měl smůlu, na toho to dopadlo velmi tvrdě.
Spisovatelka Lenka Procházková v tom prostředí projevila velikou osobní statečnost, zejména ve srovnání s fešáckými “disidenty” typu Havla, a dost toho vytrpěla. Když ji ale prezident nominoval do rady Ústavu pro studium totalitních režimů (kdo jiný by tam měl být než ona, která má osobní zkušenost?), posuzovali ji předlistopadoví straníci a horliví podlézači režimu. Možná včetně těch, jejichž blízcí spolupracovníci Lenku Procházkovou mlátili. Pochopitelně ji do rady neschválili. A pak šli na tribunu pronést projev “proti estébákovi”.
Nejde jen o konkrétní skandální situaci, ale o celkový trend, který – žel – nezmizí s odcházející generací. Děti předlistopadových papalášů dostaly lepší výchozí postavení, takže dnes vedou “protikomunistické” aktivity zatímco děti těch, kdo si s režimem nezadali, ti jsou označováni za komunisty a šikanováni.

 

 

 

 

ÚTERÝ 18. ČERVNA

Fenomén Greta dobře ukazuje, že stoupenci globálního oteplování jsou fanatici odmítající racionální myšlení. Když se ukázalo, že dokumenty OSN jsou založeny na úmyslně zfalšovaných datech, byli ochotni to tolerovat. Když se ukázalo, že klíčové osobnosti klimatického hnutí se dopouštěly podvodů, ani to jim nevadilo. A jako jiné věci, i fanatismus je progresivní. Takže teď přijímají jako autoritu mentálně postiženou puberťačku. Moje prognóza je, že v dalším kroku přijmou za autoritu nějaké zvířátko. Co třeba roztomilá veverka?

STŘEDA 19. ČERVNA

Posuzování ekonomického dění 90. let je obtížné tím, že tu probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami:
a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím,
b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus.
Po letech si už málokdo pamatuje, kdo co chtěl a kdo co prosazoval. Víte třeba, kdo ovládal Fond národního majetku a Ministerstvo privatizace? Pamatuje si někdo, že Václav Klaus ponechával velké banky ve státních rukách a neprivatizoval ani těžební firmy? Nebo, že do kuponové privatizace nechtěl pustit harvardské ani jiné fondy, ale byl přehlasován v parlamentě?
V lidových představách je dnes VK starší odpovědný za všechny. I za činy havlistů, proti kterým už tehdy bojoval, a kteří proti němu nakonec zorganizovali puč. Je to nefér, ale nic už s tím nenaděláme. Život není spravedlivý.

 

 

 

 

ČTVRTEK 20. ČERVNA

Mnozí mají ze stavby obrovské buddhistické svatyně u Kamenných Žehrovic obavu jakožto z narušení původní kultury, ale já tu stavbu vítám. České země zcela jistě potřebují nějakou formu duchovní (náboženské) obrody. Mainstreamové církve jsou příliš kompromitované a morálně poničené, aby z nich mohlo něco vzejít. Historie nás navíc učí, že v dějinách naší civilizace není nikdy nic obnoveno v historické podobě. Úspěšné bývají nové věci, které jsou slavnou historií inspirovány, a které opakují historický vzorec. A při pohledu do dějin si můžeme také všimnout, že velké duchovní proudy vždy vyrostly z chaotického období naplněného hemžením nejrůznějších sekt a sektiček, často i vyloženě bizarních.
Křesťanům by kontakt s buddhisty prospěl. V něčem se mohou poučit (napadá mě bojovnost) a v mnoha ohledech by jim to pomohlo ujasnit si vlastní kořeny, a lépe porozumět, co je v jejich víře opravdu důležité. Platí to, ostatně, ve všech ohledech – čím jsme jedineční, to můžeme vidět až v kontaktu s těmi, kdo jsou jiní.
Čímž rozhodně nehoruji pro idiotský „mezináboženský dialog“, ze kterého mají prospěch jenom zkorumpovaní funkcionáři.

PÁTEK 21. ČERVNA

Až s odstupem se ukazuje, že tu od začátku 90. let probíhal tichý, ale úporný zápas Klaus – Soros (vedle mnoha jiných zápasů), ovšem zdaleka ne tak úspěšný jako v Maďarsku. Středoevropská univerzita (Sorosova regionální centrála) byla jen jedním z příčin sporů, které tady byly vedeny. To dnes přiznávají i Sorosovi lidé. Zeman se k protisorovskému odporu přidal až mnohem později.

 

 

 

 

SOBOTA 22. ČERVNA

Tak se nám opět dostalo poučení o vztazích mezi sociálními třídami.
Když holku z vesnice brutálně znásilní, je to běžná věc, která nestojí za řeč. Když redaktorce Českého rozhlasu napíšou pár nepěkných zpráviček, je to národní tragédie. Schválně si to zkuste představit obráceně – brutální znásilnění redaktory a pár zpráviček vesnické holce. Jaká by byla reakce?
Aňa Geislerová chce objíždět venkov a vysvětlovat lidem, jaká je situace. Už nemusí, všem nám to bylo názorně předvedeno.

NEDĚLE 23. ČERVNA

Moji čtenáři a posluchači mají někdy obavy, jestli čas investovaný do vlasteneckých aktivit a kroužků i do šíření informací není úplně ztracený. Vždyť se nic nemění.
Dnes jsme opět viděli, jak je to důležité. Na Slovensku, kde takové opoziční vlastenecké podhoubí téměř není, stačilo sorosovcům ovládnout média, naplnit pár náměstí, a země byla jejich. V České republice nepochodili a nemají šanci, že by pochodili – pokud nepřejdou k pouličnímu násilí, o čemž pochybuji.
To je výsledek práce tisíců bezejmenných vlastenců. To jsou skuteční obránci země! Bravo!

Petr Hampl

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. martin jeřábek napsal:

  zrovna řeším v sobě dilema které vzniklo před pár minutami..na fc běží sponzorované články milionů chvilek a v jednom vysvětlují v deseti bodech jak to „opravdu s nimi je“ a v druhém chtějí laijk pro jejich spravedlivý boj a já jsem se zhrozil kolik mých známých včetně mé neteře či skoro nejlepšího kamaráda jim to dalo! Vůbec nevím co s tím..nejraději bych je poslal do prd..le!

  • Hajc napsal:

   Doporucil bych jim poslat clanek z aeronetu ktery popisuje provazanost a napojení na Sorose a td. Kdo používá mozek tomu dojde odkud vítr fouka, tem ostatnim neni pomoci

 2. Pavel napsal:

  Co s tím? Asi nic. Nejlépe asi bude přestat chodit na fcb. A pak si taky můžeme říct, že ty demonstrace pravděpodobně nesvrhnou vládu, ale vytvoř „vlny“, které mohou ledaco postupně uvést do pohybu.

 3. martin jeřábek napsal:

  toto je ten první článek https://www.respekt.cz/politika/myty-o-letne?fbclid=IwAR0JaEpoiZNdEtIDbZcEnSGKHhjqUS_k91aX9p9ftO9FoBL7wSEvxkvlyoQ

  mě jde spíše o to jak se vnitřně srovnat s tím, že můj kamarád se kterým rozebíráme kde co kolem 5G, politice atd. a on mi vždy děkuje jak mu to vysvětluji protože on nemá čas!? to sledovat a nakonec jim dá lajk? Je to taková marnost nad marnost..pořád na to musím myslet..z fc jsem rozhodnutý že odejdu, ale zase mi to pomohlo k tomuto zjištění kdo je kdo!

  • tomáš marný napsal:

   Milý martine,
   nezapomeň, že poslední dobou jsou lidé velice silně ovládáni právě podprahovými daty. A to může být ono. Na facebooku je jich až přespříliš. Lidé jsou nemocní a chodí na FC až nezdravě často, Proč asi????
   tm

 4. Vladislava napsal:

  Pěkně napsaný komentář k současné i minulé situaci. Jsou věci, které jsme opravdu zapomněli, nebo je ani neznali, takže odsuzujeme a kritizujeme na plné pecky a vlastně ani dobře nevíme zda oprávněně. Moc mně potěšilo konstatování, že to u nás sorošovcům nevyšlo a ani nevyjde, díky všem těm bezejmenným vlastencům, kteří se ze všech sil snaží, aby to tak zůstalo :-))

 5. Karel Srp napsal:

  Souhlasím se 17.6. (Lenka Procházková); mladí následovníci papalášů dnes ovládají různé komise ve státní správě a vydávají své zájmy jako rozhodnutí státního orgánu. Nastupují mladí soudci, kteří nebyli ani na světě, a opírají se o rozhodování těchto komisí nebo i ministerstev. Naposledy soud 25.6. Pro Prahu 2, kdy soudkyně přečetla stanovisko MO, že Jazzová sekce nevykonávala protikomunistický odboj. Na MO vůbec neznají analýzy a rozkazy tehdejších generálů proti opozici. Jde o trestuhodnou nevzdělanost – ačkoliv bezpochyby znají rozkazy dnešních kyberfízlů….

 6. martin jeřábek napsal:

  Děkuji velmi za komenty, ale má to pokračování…ten můj kamarád..mi dnes přísahal, že nic nelajkoval, že je už na to velmi opatrný, protože si uvědomuje a nechce aby o něm kdokoli věděl co sleduje na prostatu, za dietu atd….tak mě napadlo a dnes jsem nebyl schopen na nic jiného myslet..jestliže si jen kliknul na ten první článek..cca jak tam vysvětlují v těch 10 bodech ..ale nečetl to ale už ho odlapli jeho adresu či účet a dali si to do lajků a tím pádem i do mých asi 10 přátel co tam mám ..lze to takto technicky udělat?!..jinak dnes byl na Vysočině na návštěvě Pan prezident..sledoval jsem všechny jeho živé projevy a co slovo tak to slova soudného člověka..ale co se rozjelo na fc od trolů-to jim také někdo musel poradit..oni nešířili nenávist či nějaké negativita..oni jeli ve stejném levlu..jak jim dupou králíci, jak se co urodilo a neurodilo..toto není normální..toto je nadiktované!!! schválně se podívejte na záznamy a komenty!!! a hlavně ti trolové píší spisovně bez hrubek a vulgarismů…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..