Daily Star: Rusko a Čína vedou nad Amerikou v rozvoji umělé inteligence

Vývoj ruských a čínských vědců může předčít Spojené státy a vést k vytvoření „smrtící umělé inteligence“, uvádí portál Daily Star s odkazem na prohlášení amerických státních úředníků.

 

 

Podle amerického podnikatele Erica Schmidta, aby k tomu nedošlo, je nutné do Spojených států přilákat nejlepší světové odborníky v oblasti umělé inteligence, dodává portál.

„Čínská a ruská umělá inteligence může předstihnout USA,“ píše novinář Daily Star Anders Anglesey. Náměstkyně amerického ministra obrany pro zpravodajskou činnost Kari Bingenová varovala, že Peking a Moskva učinily „obrovský technologický pokrok a dohánějí Ameriku“. Podle autora zdrojem této informace byla zpráva o tom, že se USA ocitly „pozadu za svými protivníky“ a musí přijat rozhodnutí, „zda se postaví do čela budoucí revoluce nebo se stanou jejími oběťmi“. Podle Bingenové je situace „natolik zoufalá, že není ani dostatek analytiků, kteří by sledovali 180 000 UFO, jež směřují k Zemi z hlubin vesmírů“.

Jak poznamenal bývalý náměstek amerického ministra obrany pro zpravodajskou činnost Robert Work, Pentagon musí dát miliardy dolarů na výzkum nejnovějších počítačových systémů a robotiky, nebo budou čelit riziku toho, že Rusko „vypracuje smrtonosnou umělou inteligenci“. V současné době ruští vědci vytvářejí bezpilotní letadla, roboty a balistické rakety, jež jsou schopny přijímat rozhodnutí bez lidského zásahu. „Vladimir Putin se domnívá, že jeho země vytvoří nejlepší umělou inteligenci na světě a stane se vládcem světa,“ tvrdí Anglesey.

 

 

Tato tendence vyvolala znepokojení u amerického miliardáře Erica Schmidta, který tvrdí, že Čína rovněž dohání USA a v horizontu pěti let je předčí. „Je překvapivé, že někteří z nejlepších odborníků v oblasti umělé inteligence jsou v zemích, jež mají zakázaný vstup do USA. Chcete, aby byla umělá inteligence stvořena někde tam, nebo přeci jenom tady? V Íránu pracují jedni z nejlepších počítačových odborníků na světě. Chci, aby pracovali tady pro Alphabet a Google. Nepouštět tyto lidi je šílenství,“ shrnul podnikatel.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

V USA skončila svoboda internetu. Operátoři ho mohou zpomalovat
Federální komise pro komunikaci zrušila ochranu svobody internetového připojení, tzv. síťovou neutralitu. Rozhodnutí ještě může zrušit soud nebo Kongres.

Zdroj: https://technet.idnes.cz/sitova-neutralita-usa-amerika-spojene-staty-internet-svoboda-fcc-federalni-komise-pro-komunikaci-in2-/sw_internet.aspx?c=A171214_230525_tec-kratke-zpravy_kuz

jirik
Host
jirik

Nedávno bylo odhaleno, že technické společnosti podporované miliardářem Elonem Muskem vyvíjí ‚rozhraní přímo mezi mozkem a počítačem‘, které by mělo lidem dát nejen super-inteligenci, ale také jim umožnit komunikovat telepaticky. Dr. Mikhail Lebedev, vedoucí neurovědec na Duke University v Durhamu tvrdí, že mozkové čipy s umělou inteligencí (AI) přivodí ‚evoluci‘ lidstva, která je přetvoří na ‚komunitu zombí‘. Kernel v současnosti pracuje na prototypech zařízení implantovatelných do lidí z lékařských důvodů. Tato firma začala vést testy na pacientech v nemocnicích s epilepsií. Dr. Berger, který mluvil s IEEE Spectre, řekl: ‚Testujeme to teď na lidech a máme dobré počáteční výsledky.‘ ‚Pracujeme… Číst vice »