Další krok – invaze? Proč se Saúdská Arábie rozhodla utnout styky s Katarem

 Jistý zdroj sdělil Sputniku, že Saúdská Arábie přerušila diplomatické vztahy s Katarem kvůli přípravě na rozsáhlou invazi do sousední země.

Doha skyline
Rozhodnutí Saúdské Arábie přerušit kontakt s Katarem by mohlo být předehrou k útoku na malý a bohatý emirát a k získání jeho bohatství, prozradil Sputniku zakladatel Institutu pro záležitosti zálivu, profesor Ali al-Ahmed.

„Předpokládám invazi do Kataru… Dostal jsem zprávy od saúdských vojenských hnutí, které se nacházejí poblíž hranic s Katare“, uvedl v pondělí al-Ahmed. „Saúdové se připravují.“

Al-Ahmed varoval, že rozsáhlá invaze do Kataru by mohla nastat mnohem dříve, než bychom očekávali.

„Sledujte frekvenci bombových útoků v Jemenu… Klíčovým znamením bude, pokud dojde k zastavemí nebo výraznému snížení počtu saúdských leteských útoků proti povstaleckým silám v Jemenu. To by znamenalo, že Saúdové začínají shromažďovat své síly pro náhlý výpad proti Kataru“, prohlásil al-Ahmed.

Banners with the Egyptian flag in Cairo's Bulaq district (file)
Prezident Donald Trump a ministr zahraničních věcí Rex Tillerson, který měl během svého 15 letého působení coby předsedy představenstva a generálního ředitele ExxonMobile úzké vazby se saúdskou královskou rodinou, oba podpořili tajnou saúdskou invazi do Kataru, tvrdí al-Ahmed.

„Mám z dobrého zdroje, že Trump již řekl Saúdům, že nebude mít výhrady“, uvedl.

Jestli Saúdové napadnou Katar, budou mít velkou podporu ze strany Egypta, Spojených arabských emirátů a především Království Bahrajnu, které v Perském zálivu hostí pátou americkou flotilu, uvedl al-Ahmed.

„Saúdové jsou na Katary velmi rozzlobení… Saúdové nikdy nedovolí Jemenu mít vlastní nezávislost… Bahrajn Katar nenávidí“, poznamenal.

Vůdci Saúdské Arábie byli odhodláni zabránit Kataru stát se podřízeným satelitem Rijádu, vysvětlil al-Ahmed.

„Saúdové mají dva cíle: Prvním je dostat Katar do podřízené pozice, která je srovnatelná s otroctvím. Za druhé, Saúdové si dělají zálusk na masivní katarské zásoby hotovosti. Touží po nich.“, řekl.

An aerial view of Doha's diplomatic area (File)
Současná Saúdská vláda se vrátila k principům loupežnictví a piráctví, na kterých postavil otec národu, král Abdelaziz ibn Saúd, celé pouštní království před více než sto lety. „Saúdská Arábie byla založena na principech loupeže a rabování. Takový je původ al-Saúdů: byli to pouštní lupiči a zloději. Pouštní piráti. Nyní opět zoufale touží po penězích“, uvedl profesor.

Prezident Donald Trump dal Saúdům jasně najevo, že očekával, že Spojeným státům přímo či nepřímo zaplatí mnohem větší částky, aby zafinancovali jejich obranu a zároveň fiskálně zatížili Rijád, poznamenal al-Ahmed.

„Saúdové nutně potřebují peníze. Nyní na ně Trump klade nové finanční nároky: vyčerpají své peněžní zásoby. Díky všem těmto závazkům zoufale touží po čerstvé hotovostní infúzi“, řekl.

Al-Ahmed to uzavřel takto: Saúdové jsou odhodláni mít v Kataru vůdčí postavení a ten jim má být zcela podřízen.

přeložila: raja

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

7 Komentáře zapnuto "Další krok – invaze? Proč se Saúdská Arábie rozhodla utnout styky s Katarem"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Členské země Evropské unie dnes odsouhlasily vznik střediska, které převezme velení vojenských výcvikových misí EU. Tento útvar bude součástí evropského vojenského štábu, který spadá pod unijní diplomacii vedenou Federikou Mogheriniovou. Na práci střediska, které bude nyní řídit unijní mise v Somálsku, Mali a Středoafrické republice, se má v první fázi podílet 25 lidí.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/staty-eu-schvalily-vznik-utvaru-pro-rizeni-nebojovych-misi-eu/1494792

IP
Host
Jsme bohužel tak jako Katar, Sýrie a další země na hranici budoucích „NWO-regionů“, takže stejně jako u nás jde o to budou-li (budeme-li) v tom „euro-africkém“= „islámském“ nebo „euroasijském“=“multikulti persko-rusko-čínském“. U nás jde o totéž, zatím to ale není o 6. prioritě, i když již i naše armáda pod vedením kejklíře…. Nicmoc není jisté! Mohu-li věštit tak je to 50:50 jestli zůstaneme ve 4. říši jako německý protektorát (laciná montovna) nebo se staneme mostem (celnicí), přes který bude proudit obchod mezi zmiňovanými regiony tj. zboží a suroviny z V a technologie ze Z. Co se týče Kataru tam je to… Číst vice »
jirik
Host
jirik
Koalice vedená USA ve čtvrtek znovu zasadila úder provládním syrským sílám, sdělil zástupce koalice Ryan Dillon. Podle něj stejně jako během předešlých dvou případů i k tomuto úderu došlo v oblasti města At-Tanf, kde „síly koalice a její spojenci působí již několik měsíců.“ Pro tuto chvíli však nedokázal říct, zda poslední úder způsobil ztráty na lidských životech a dodal, že to koalice zjišťuje. Dillon uvedl, že koalice prostřednictvím komunikačních kanálů pro odvrácení konfliktu požadovala, aby provládní síly opustily území At-Tanf. Dříve v koalici oznámili, že tyto komunikační kanály mají ustanovené pouze s ruskou armádou, a nikoliv se syrskou armádou nebo… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Koalice v čele s USA sestřelila ve čtvrtek bezpilotní letadlo provládních sil v Sýrii poté, co se pokusil na ni zaútočit, sdělil oficiální zástupce koalice Ryan Dillon.

„Bezpilotní letadlo shodilo střelivo, které nijak neohrozilo koalici. Bezpilotní letadlo mělo ještě střelivo, proto jsme ho sestřelili“, řekl Dillon na briefingu, k incidentu došlo u obce At-Tanf.

Tento případ byl prvním známým incidentem, kdy provládní síly v Sýrii se údajně pokusily zaútočit na koalici v čele s USA.

Dillon také nedokázal říci, komu konkrétně patřilo bezpilotní letadlo a kde bylo vyrobeno. https://sptnkne.ws/eACB

jirik
Host
jirik

Ukrajinský parlament ve čtvrtek přijal zákon, který zakotvuje jako prioritu státní politiky snahu vstoupit do NATO. Kyjev vidí v alianci záruky svrchovanosti a územní celistvosti země, postižené ruskou anexí Krymu a válkou s proruskými separatisty v Donbasu na východě Ukrajiny. Hlasování se odmítl účastnit poslanecký klub Opoziční blok, podle kterého by země měla být neutrální. V debatě zazněly také názory, že vstup do aliance není na pořadu dne a že se vláda jen snaží odvést pozornost od skutečných problémů. Kreml vzápětí pohrozil, že Rusko by takové přiblížení NATO k ruským hranicím nenechalo bez odpovědi.
http://vool.cz/uuCy6

jirik
Host
jirik

Co mají Afganistán a Sýrie společného (mimo emerických vojáčků)
http://www.suenee.cz/pouziva-pentagon-bomby-moab-proti-obrum-skryvajicim-se-v-afganistanu/

dit
Host

Zdravím,
tak to je vychytralý plán EU.
Příklad,Madarsko neudělí azyl, nevadí, mlok co dorazil do Madarska chce do Francie a Francie mu azyl neodmítne a tradáááá mlok jede dovnitř Evropy a to do Francie, přes Madarsko.
Další náplava v Evropě.Salámová metoda.
viz link
http://www.ceska-justice.cz/2017/06/advokatka-soudu-eu-zadosti-azyl-mely-resit-i-nehranicni-staty-unie/

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!