Další šok z Ruska: Neuvěřitelné tempo výstavby včetně desetiproudových úseků 700 km dlouhé dálnice Moskva – Petrohrad

Moskva – Petrohrad Jsou v Rusku mimozemšťané? Ještě neutichl úžas nad bleskovou výstavbou Kerčského mostu na Krym a už Rusové otevírají další sta kilometrů dálnic, o jakých se v západní Evropě ani nesní. Tempo, kterému závidí i mimozemšťané, natož zkostnatělá, byrokratická a cenzurou prošpikovaná Evropská unie.

Rusové dokončili 700km dálnice z Moskvy do Petrohradu

V roce 2006 návrh

V roce 2010 začala výstavba

V roce 2019 dokončeno 684 km, respektive 702 km dálnice

V Moskevském kraji  90 km, Tverská ulice – 253 km, Novgorod – 233 km, Petrohradský kraj – 75 kilometrů. Kromě toho trasa dálnice prochází územím Petrohradu a Moskvy ( 32 a 19 km).

 A další 2000km už se staví: Meridian Highway, tedy „Poledníková dálnice”, jak se ruské části trasy říká, má stát zhruba 600 miliard rublů (216,2 miliardy korun) a má ji zčásti financovat soukromý sektor. Stavební práce už započaly a dokončení má zabrat 12–14 let!!

 

Sedmá etapa měří 103,4 kilometrů, přibylo 14 mostů, 25 nadjezdů a jedno velké křížení. Nová dálnice bude mít povolenou rychlost 150 km/hod. Osmiproudová, v příměstkých oblastech desetiproudová dálnice (5+5 každým směrem). Podle projektu Podle projektu je šířka drah na této dálnici 3,75 metru, zatímco počet z nich po celé délce M11 bude odlišný. Z Moskvy na letiště Sheremetyevo je vybudováno 10 pruhů (5 v jednom směru, 5 v druhém směru), Zelenogorsk bude 8 (4 v každém směru), pak je dálnice s  4 a 6 pruhy a v poslední sekci se opět rozšířuje na 10 pruhů.

Zajímavosti

Přípravné práce několikrát zdrželo objevení archeologických vykopávek. Návazné procesy dokonce úplně zastavilo mapování sídliště z období mezi 16. a 19. stoletím. Kromě dávných artefaktů archeologové narazili na ostatky vojáků z druhé světové války. Některým padlým bylo dodatečně uděleno vyznamenání, rodiny se dočkaly nových informací a všem bude vztyčen pamětní pomník za obranu vlasti. Boje o světovou moc na místě zanechaly tisíce kusů nevybuchlé munice ohrožující spojení metropole s Petrohradem.

A za zmínku stojí: zatímco Rusko je základem příkladné spolupráce s Čínou, částečně i s Německem, dojednává s Japonskem a mnoha dalšími státy, v Evropě se opět zvyšuje napětí, nenávist, útoky na slušné lidi, cenzura a pronásledování nevinných. Dokonce i Turecko pochopilo, že USA a Evropa je vše jiné, než mírové světadíly.

Zavěšený most

Rusové dokončili 700km dálnici z Moskvy do Petrohradu, vznikla z ničeho v bažinách - 20 -

Dálnice Petrohrad – Moskva

 

A takto vidí dálnici odborník na Rusko antiruský Jan Ziegler aneb propagandu a dezinformace nezastavíš…

 Jan Ziegler

Ruská dé jednička Moskva - Vladivostok u Novosibirska.

Zloděj křičí chyťte zloděje…

Zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. octomaník napsal:

  Čínský farmář radí, jak vypěstovat rychle a „kvalitně“, ale sám by to nejedl za nic na světě
  Korešpondent RP sa musel ponamáhať, aby získal rozhovor s jedným z čínskych pestovateľov zeleniny, ktorí pestujú zeleninu v Krasnojarskom kraji v Rusku. Musel nájsť priateľa, ktorý žil v Číne niekoľko rokov a pozná dobre čínsky jazyk.

  Záver

  Usmievajúci a zhovorčivý pracovník nám podal lesklé paradajky a malé, elastické, tmavo zelené uhorky s pupienkami. Aby sme preverili jeho slová, že všetka zelenina pestovaná v čínskych skleníkoch je pre zdravie absolútne bezpečná, odovzdali sme ich na analýzu do nezávislého biochemického laboratória.

  Obsah dusičnanov v rajčiakoch prekročil maximálnu prípustnú koncentráciu 4 krát, u uhoriek 9 krát. DDT (Dichlórdifenyltrichlóretán) bol zistený vo všetkej preverenej zelenine a v množstve trikrát prevyšujúcom normu. Tento insekticíd môže spôsobiť rozvoj rakoviny. Jeho používanie na území Ruska je prísne zakázané.

  Okrem toho bol v uhorkách nájdený benzopyrén, ktorý by tam vôbec nemal byť. Tento karcinogén prvej triedy nebezpečenstva ničí kosti a pečeň, spôsobuje zhubné nádory. Arzén a fluór sa zistili v rajčiakoch v množstve dvakrát vyššom ako je norma. Boli zistené aj neznáme chemikálie, ktoré nebolo možné určiť v laboratóriu. Aký vplyv môžu mať na ľudský organizmus, vedia pravdepodobne iba tajomní čínski “agronómovia”.
  https://www.biosferaklub.info/cinski-farmari-v-rusku/

 2. CZK napsal:

  Z toho musí mít „frantíci“ žaludeční vředy. Zatímco Rusové jezdí 150, tak oni již pokročili na 90 km/h na dálnici, 70 mimo obec a 40 v obci! A ještě k tomu „les průjezdových radarů“.

 3. .lak napsal:

  Taky si postavili tenkrát raketovou rampu do kosmu za měsíc. Tady by ještě sháněli šanony na administrativu na vesnický mostek s rourou a čekali na dotace z bruselu až čnb uvolní 2. bilióny za hypotéční hedžofky. 😀

 4. Real napsal:

  Pravdu má aj článok, aj ten antiruský „odborník“, záleží v akom regióne sa človek nachádza. Spomínaná autostráda má jeden nedostatok, je pre väčšinu Rusov veľmi drahá, platí sa tam dosť drahé mýtne, ale má to aj výhodu, jazdí po nej preto veľmi málo áut a teda jazda po nej je na parádu… Inak tá diaľnica je zaujímavá aj tým, že je po celej dĺžke 700 km kompletne osvetlená!

 5. J.J. napsal:

  Ta fotka s rozbahněnou „silnicí“ určitě není z Ruska, protože Rusové jezdí vpravo 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..