Další zprávy z Paříže, z telefonního rozhovoru ze včerejšího dne

…..vzhledem k okolnostem, které jsem nestihl zařídit sám, jsem byl nucen zavolat mému příteli do Paříže, jestli by mi něco zařídil. Nerad ho obtěžuji, je dosti vytížen, ale nebyla už jiná možnost. Tak jsem mu zavolal….

07:54

Zavolal s prosíkem a žádostí o určitou pomoc. Nestačil jsem se divit, co mi sdělil. Vím, že bydlí přímo ve středu Paříže, kde zatím byl klid. Ano jak sám řekl klid před bouří. Poslední dvě noci se pouliční nepokoje rozšířily do středu Paříže. No není se čemu divit, že ano. ale…..

Dvě noci nemohl spát, protože kravál a hluk, který se tam odehrával nedovolil zamhouřit oka. Mimo jiné, auto, které mu stálo před barákem mu do rána rozmlátili a spálili. Takže mně zdvořile odmítl. Mimo jiné mně sdělil, že armáda má v Paříži početná vojska a hlavně přijela obrněná vozidla a těžká technika. Dalším zajímavým momentem, aby lidé nemohli vše sledovat v přímém přenosu, je odpojení webových kamer. Lidé jsou nabádáni, aby zůstali doma a zatím nikam nechodili.

Potvrdil mně, že si nyní nesmírně váží mé rady z minulosti, aby si koupil potraviny aspoň na tři měsíce. Vše dobré do té doby, dokud teče v domech voda. Co bude pak, nikdo neví. Dle jeho slov je okolí Paříže a nyní už i střed jedním velkým smetištěm. Žádné služby skoro nefungují a vše je v rozkladu.

Před mnoha lety jsem mu říkal aby prodal barák v Paříži, ve kterém také bydlí a pronajímá ho. Neuposlechl mně a nyní toho lituje. Mohl se odstěhovat na venkov za rodiči, bratrem a sestrou, kteří mají velká pole levandulí a také vinice. Zamiloval si Paříž, ale….

Byl to jeden z nejsmutnějších rozhovorů, které jsem kdy s ním vedl. Zítra se pokusí odejet na letiště a odletět z Paříže za rodinou. Budu pevně věřit, že se mu to povede.

I z jiných zdrojů víme, že do centra Paříže zavítala vojska s těžkou technikou a začala ochraňovat památky. Jak vypadala situace před několika dny ve středu města se můžete podívat na videofilmu.

Pokus o útok na Louvre z 03.02.2017

Obrázky uvidíte také zde: (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

6 Komentáře zapnuto "Další zprávy z Paříže, z telefonního rozhovoru ze včerejšího dne"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
Prahou a širým okolím zněly sirény, lidé v panice volali policii a báli se jaderného úderu, radiačního poplachu a protržené vltavské kaskády. K čemu došlo? http://aeronet.cz/news/prahou-a-sirym-okolim-znely-sireny-lide-v-panice-volali-policii-a-bali-se-jaderneho-uderu-radiacniho-poplachu-a-protrzene-vltavske-kaskady-k-cemu-doslo/ Prahou zněly sirény a lidé nevěděli, že je to pietní akt Celého incidentu si všimla i mainstreamová média, ale ukázalo se, že spuštění sirén civilní obrany bez jakéhokoliv upozornění obyvatelstva mají na svědomí hasiči hl. m. Prahy, kteří spuštěním sirén na 140 sekund uctili památku svého kolegy, který zahynul při zásahu během požáru ve Zvoli minulý týden [1]. Podle předpisů prý mezi kompetence generálního ředitele pražských hasičů patří i spuštění sirén pro pietní účely… Číst vice »
Soto
Host
Jak funguje armáda, tak od tlup a hord nic moc nehrozí. Potom Le Pen bude vědět jak udělat rázný pořádek. Někteří si však budou pořád dál a dál myslet , že se nic neděje a nic nehrozí až do doby, co jim to jednou konečně vysvětlí masově, stejně jako u nás po pádu socialismu. Lidi obvykle přemýšlí pomalu a málo kriticky. Někdy potřebují popošťouchnout a to je obvykle spojené s rizikem. Většímu nebezpečí se prý někdy dá zabránit podstoupením ještě většího nebezpečí. Takže kdybyste jinému kamarádovi poblíž odtamtud nějak včas řekl, ať zajede do Paříže a tomuhle hodí kámen do… Číst vice »
Sys
Host

Jedná se o promyšlený plán a ten plán vychází. Obyvatelé měst se nebrání a prchají. Město bude zanedlouho černé. Ale přesídlení městští obyvatelé na venkov se zanedlouho dočkají toho stejného, před čím prchli z měst. Vzpomínáte na video s černými a bílými postavičkami, kde dochází napřed k promíchání barev, ale posléze převládne černá ?

jirik
Host
jirik

ČEZ jako první spouští pronájem baterií k solárním elektrárnám. Je možné na ně získat dotaci
http://vool.cz/g2bcZ
ČEZ bude poprvé pronajímat baterie Sonnen pro domácnosti.
Měsíčně přijde celý systém včetně dovozu a montáže na 15 tisíc korun.
Hlavní konkurenci představuje americká Tesla.
Energetická společnost ČEZ začíná jako první česká firma pronajímat baterie k solárním elektrárnám. Svým zákazníkům nabídne systém společnosti Sonnen, do které před dvěma lety ČEZ investoval stovky milionů korun. Její konkurenci představuje americká Tesla, která nabízí baterii Powerwall 2.

jirik
Host
jirik

Nožem ozbrojený řidič najel do chodců v německém Heidelbergu, tři lidé byli zraněni a policisté postřelili zločince, uvedl v sobotu televizní kanál N24 s odvoláním na představitele policie.
https://cz.sputniknews.com/svet/201702254820577-nemecko-ridic-noz-chodec/
Řidič se snažil uniknout. V současné době je v nemocnici. Stav útočníka a jednoho zraněného chodce se posuzuje jako těžké.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!