Dárcovství orgánů vážně zpochybněno: „Mozkově mrtvá“ teenagerka se probrala z kómatu

V jednu chvíli byla Taylor Haleová běžná dospívající dívka, která řádila s přáteli. V následující chvíli už byla v kómatu poté, co utrpěla poranění mozku.

Tohle však není příběh dívky s předčasně ukončeným životem. Naopak, je to příběh zázračné cesty mladé ženy od komatózního stavu ke studiu na univerzitě.

Taylorin příběh

11. září 2011 byla Taylor na středoškolském zápase v americkém fotbalu, a poté šla do domu svého přítele.

Ze žertu se posadila na kapotu přítelova auta, když pomalu couval zpět na příjezdovou cestu. Taylor však nešťastně sklouzla a dopadla na chodník, kde ztratila vědomí.

 

Večer jí lékaři diagnostikovali traumatické poranění mozku a uvedli ji do umělého spánku (tedy řízeného kómatu), aby mozku umožnili jednodušší léčení. O šest dní později u ní došlo ke krvácení do mozku.

Lékaři její rodině řekli, že zřejmě velmi brzy zemře, a tak se rodiče připravili na to, že ji brzy odpojí od přístrojů.

Potom se stalo něco neuvěřitelného. Rodinný přítel, Dr. Jeff Stickel, pocítil potřebu Taylor navštívit a modlit se za ni. Postavil se nad ni a jednoduše se modlil za její vyléčení.

Jako by zázrakem začala Taylor během několika hodin dýchat sama. Na konci dne dokonce mrkala a cosi zamumlala.

Uvedla tento zázrak do pohybu modlitba, nebo šlo jen o štěstí a náhodné načasování?

 

Zotavení z traumatického poranění mozku

Poranění mozku je obvykle následek těžkého úrazu hlavy způsobeného ostrým předmětem proniknutým lebkou až do mozkové tkáně při silném nárazu na předmět.

Když člověk utrpí těžké poranění mozku, jak tomu bylo v případě Taylor, lékaři toho nemohou udělat mnoho. Konkrétně, když u člověka nastane mozková smrt, je v trvalém vegetativním stavu a chybí mu mnohé nevědomé funkce přežití.

Když jsou lékaři přesvědčeni, že u pacienta prokazatelně nastala mozková smrt, začínají mluvit s rodinou pacienta o odpojení od přístrojů a dárcovství orgánů.

Překvapující je, že do tohoto bodu vlastně dospěla i rodina mladé Taylor, a dokonce už spolu mluvili o dárcovství orgánů. Ona se však zázračně probrala z kómatu a vrátila zpět do života.

 

Situace s „dárcovstvím“ orgánů v České republice

Podle české legislativy se člověk při „mozkové smrti“ stává potenciálním dárcem orgánů automaticky.

Pokud s tím nesouhlasíte, je třeba ještě během života vyplnit tento formulář, podepsat ho v přítomnosti notáře a poslat poštou do Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (adresa je uvedena na formuláři).

Více článků na téma kontroverze ohledně „mozkové smrti“ a dárcovství orgánů naleznete na tomto odkazu.

Věda o modlitbě

Vědecký výzkum o tom, zda modlitba opravdu léčí, nebo ne, je obtížné provést a dokázat. Mnozí lidé hledají odpověď na to, zda jsou vyslyšeny modlitby placebo efektem nebo projevem optimismu.

Vědci však jev vyslyšených modliteb nadále zkoumají. Výzkumníci provedli jeden experiment na neplodných ženách. Zjistili, že ženy, za které se lidé modlili, měly dvakrát vyšší pravděpodobnost otěhotnění než ty, za které se lidé nemodlili.

Za účelem minimalizace možnosti placebo efektu vědci provedli výzkum na zraněných mláďatech primátů. Po čtyřech týdnech měla skupina, za kterou se lidé modlili, menší rány než ta, za kterou se lidé nemodlili.

 

Někteří lidé nahlížejí na modlitbu jako na formu meditace a výzkum skutečně potvrzuje léčivé účinky meditace, jako jsou snížení krevního tlaku, posílení imunitního systému, zmírnění bolesti, úzkosti a podobně.

Taylorin zázrak

Ať už věříte tomu, že modlitba má léčivé účinky, nebo ji považujete spíše za formu meditace, je nesporné, že lidé po celém světě se denně modlí za uzdravení.

Taylor dělilo od smrti jen pár minut. Jeden muž se však za ni pomodlil a ona se zcela vyléčila. Taylor Haleová se probrala z kómatu a dále si užívala radosti, smutky a zázraky života.

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. AP napsal:

  Obelhávání Boha vědou, placebo efektem a podobně je naprosto nemyslitelné a do jisté míry směšné. Po smrti se stane jedna jediná věc. Jako varování zdůrazňuji, že ten kdo Boha zapře bude později u on u Něho zapřen.

  Osobně nesloužím žádné církvi a žádnému z xx pseudonáboženství!

 2. PTZ napsal:

  Duše rozhoduje zda zůstane téle v děle – v-o(ž/z)ítku.

  Občas ještě chvíli, když se udiví, že to má ještě če

  • Maroš napsal:

   Tu teraz nejde o dušu! V prípade srdečnej smrti lekári „musia“ urýchlene vybrať orgány podliehajúce rýchlemu rozkladu či poškodeniu. „Musia“ – nemusia, pretože ešte vedia hovno, či sa niekomu konkrétnemu zídu – ale oni sa zídu transplantérom, ktorým je u riti, že dotyčný príjemca to aj tak odvrhne, prípadne ho nadžgajú liekmi potláčajúcimi imunitu. Základ je točiť peniaze! Takže lekári „musia“ recyklovať. Lenže – v prípade srcovej smrti mozog ešte všetko vníma, takže obeť vníma čo sa s ňou deje – aj všetku bolesť! Čiže aj keď v Kosove brali srdcia Srbom zaživa – ono to len vybraním srdca neskončilo! Tak si doboha predstavte, že vám niekto zaživa berie očné rohovky! Lebo tie sa zídu vždy!

   Teraz inak…
   Kto má dôvod podstúpiť DNA testy napr. z dôvodu preukázania otcovstva /teraz je moderné židovstvo – to nesrandujem/, mal by vedieť, že v okamihu, keď ho systém zaregistruje, tak porovnáva jeho kompatibilitu so svetovou databázou príjemcov orgánov! A takýto zvedavec sa potom automaticky dostáva na zoznam darcov – a potom záleží, koľko prachov a vplyvu je za tým, aby bol dotyčný čímskôr po smrti! Ďalej – pokiaľ takýto človek predčasne zomrie a nebolo mu možné zobrať orgány – na rade je približne 60% jeho pokrvných príbuzných, ktorých začne systém automaticky vyhľadávať – deti, vnuci, súrodenci, bratranci!

   Takže – ak už niekto pristúpi k testu DNA – mal by sa automaticky aktívne nechať vyradiť – odmietnuť – ako darca orgánov! Howg!

   A teraz sa zamyslite nad tým starým dobrým zvykom, nad ktorým sa pochoršovali mnohí neznalí – že keď sa niekde stalo nejaké neštastie – mŕtvych prikryli a nechali ich hodiny vychladnúť. A odviezol ich pohrebák. Dnes vás naložia do sanitky a rozoberú ešte pred príchodom do nemocnice! A potom sa uvidí – či to skončí v nemocničnej kafilérii alebo poslúžite…

   • pepe napsal:

    No nechcem sa Vás ani prinajmenšom dotknúť, ale v praxi to takto nefunguje ako ste to popísali, to je zase len fikcia z Holywoodu, viď. film Sanitka a podobne. Aktivita mozgu a aktivita srdca je dosť podstatný rozdiel pri určení exitusu, kde je ešte ďalší rad kontrolných testov.

    • Maroš napsal:

     Lenže po 3-4 minútach po zástave srdca – záleží na teplote – lekári automaticky vychádzajú z tzv. nevratného poškodenia mozgu! Lenže jedna vec je poškodenie mozgu a druhá vec je vedomie – nezávislé na mozgu! Isteže – materialisti budú stále tvrdiť, že vedomie je produktom mozgu – takže môžu rezať! Otázka – viete ľudia, koľko pacošov sa nepreberie z bežnej anestézy? To sú darcovia! Nie rozfláknuté obete dopravných nehôd!

 3. .lak napsal:

  Dušičky poblózněné, tam vědomí není je to pouhý přijímač ztělesnění. Nebo rádoby co? No přeci golem a šém hledají „vjeki.

 4. jirik napsal:

  O zmizelých Srbech v Kosovu – 5 dílů
  https://cz.sputniknews.com/trend/kosovo-lidske-organy/

 5. Maroš napsal:

  Pre budúcich fajnšmekrov ľudského „výseku“
  Strana 49 dokumentu:
  https://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/nakladani_s_odpady_zdravotnictvi/$FILE/OODP-metodika_zdravotnicke_odpady-20170424.pdf

  Naučte SA rozoberať už od 3 rokov!
  “ Tuba Ľudské orgány, ktorá je výbornou vzdelávacou pomôckou! Pomôže deťom lepšie spoznať vzhľad a tvar jednotlivých ľudských orgánov. Súprava obsahuje: mozog, srdce, žalúdok, obličky, pečeň, pľúca, tenké a hrubé črevo. Dokážete priradiť na telo správne miesto, kde sa orgán nachádza?
  Safari Ltd. je americká firma zameraná na výrobu ekologických hračiek.
  Všetky dieliky sú ručne maľované!
  Rozmer jednej repliky: 4 – 7,5 cm.
  Vhodné pre deti od 3 rokov. “ – ???
  https://www.najnakup.sk/figurky-a-zvieratka/safari-tuba-ludske-organy#popis

  Ľudské orgány na predaj (v archíve na plus.sk) – /server im nefunguje!/
  https://www.youtube.com/watch?v=CoBGOy6AMBo
  Koľko stoja ORGÁNY NA ČIERNOM TRHU?
  https://www.youtube.com/watch?v=DaGUtFDfw3o
  https://www.manmagazin.sk/neviete-ako-zbohatnut-pozname-cennik-vasich-organov/
  https://www.csfd.cz/film/290760-lidske-organy-na-prodej/diskuze/
  https://hnonline.sk/svet/165672-cina-ponuka-ludske-organy-na-predaj-v-styroch-jazykoch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..