Deset lodí NGO čeká ve Středozemí na „italskou změnu“

Deset lodí nevládních organizací ve Středozemním moři čeká na změny spojené s italskou levicovou koalicí.

Celkově deset trajektů plných migrantů nyní provádí vyčkávací operace ve Středozemním moři, protože levicová Demokratická strana (PD) se chystá znovu otevřít italské přístavy pro migranty.

Nicola Zingaretti, vůdce italské levicové strany (PD), už představil své záměry, chce změnit  Salviniho bezpečnostní opatření, které účinně uzavřelo italské přístavy pro trajekty nevládních organizací, plné migrantů, uvádí Il Giornale.

Obchodníci s lidmi z nevládních organizací, kteří se připravují na novou politiku, podstatně zvýšili své operace v pátracích a záchranných zónách (SAR) u libyjského pobřeží.

Il Giornale uvádí, že v zóně SAR v současné době působí celkem deset přepravních plavidel nevládních organizací. Pouze jedna z lodí je italská.

V pondělí bylo lodi „Mare Jonio“, lodi provozované italskou nevládní organizací Mediterranea Saving Humans, povoleno zakotvit v přístavu v Itálii, kde vystoupilo 31 migrantů.

Loď „Eleonore“,  německé nevládní organizace Mission Lifeline“, přestože jí bylo zakázáno vplutí do italských vod, v pondělí !vyložila“ 104 migrantů. Podobně jako ostatní lodě nevládních organizací, jejichž kapitáni nerespektují zákon, Eleonore pronikla do italských vod, kde ji zachytila italská policie a poté ji doprovodila do přístavu Pozzallo.

Kapitán Eleonore Klaus Peter Reisch vyhlásil „stavu nouze“ a ignoroval zákaz vplutí do italských vod.

Poté, co bylo dovoleno vystoupit všem migrantům, italská policie loď zabavila.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Maroš napsal:

    „Když islamista Haidar A. předloni poslouchal v německém Augsburgu verdikt za pokus o vraždu spolubydlícího, zkoušel se zmocnit pistole policisty a zastřelit všech pět soudců i prokurátora. Nyní jej soudí za další, tentokrát šestinásobný pokus o vraždu. Haidar sedí za sklem a s kuklou na hlavě, aby neplival.“
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-syrie-palestina-soud-kriminalita-nasili-pistole-vrazda-nuz-policie-migrace.A190905_153420_zahranicni_luka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..