Děsivá fotografie – DOPLNĚNO: Situace je ještě daleko horší, než jsem myslel!

…..chcípající kobyla deep state a všichni jeho nohsledi nemohli vyvolat WWIII (třetí světovou válku) tak proto si řekli, že aspoň všechno zničí požáry, které nechali založit.

05:54

No tak nám aspoň úspěšně podkůrili reptoši jedni….

Dnešní  článek nebude dlouhý. Jen o jedné  fotografii. Ale přiznám se, že  jsem málo kdy něco tak děsivého viděl. Tím spíše,  že  se předmět jejího zobrazení  neváže  k historii, ať  už  jakkoli dávné nebo nedávné nebo  dávné. Nýbrž  k něčemu, co se děje právě  teď!  A dotýká se  to nás  všech.

Míním tohle:

Zdroj

Je na  ní  z vesmíru  vyfotografovaná  jižní Amerika. A ty  červené skvrny  jsou  požáry, které  tam momentálně  zuří. Nevím  jak si  katastrofu  celoplanetárního významu a inferno na zeměkouli představujete  vy, ale já přesně nějak takhle! Peklo na  zemi!

Dokud  jsem  jen  četl o hořící  Amazonii, byl to pro mne nějaký pojem. Věděl jsem, že se jedná o průšvih, protože  informace o tom, že  amazanoský pralesní ekologický systém  je,  spolu  s tím oceánským,  naprosto klíčový  pro  udržení  jakž  takž  dýchatelné atmosféry  na planetě. Jenže  jedna  věc  je  číst a  slyšet a  druhá  na  vlastní  oči  vidět, co se vlastně  děje a  v jakém  měřítku!

Tohle  mne včera  naprosto  zaskočilo. Mám  strach  z další  velké  války. Naprosto  bytostný.  Mám  představu, jak by asi skončila  a  ti, kteří neustále  škrtají  sirčičkami vedle  sudů s  atomovým  střelným prachem, aby  dokázali  jací  jsou  frajeři a co všechno si mohou  dovolit, jsou pro naprosto nepochopitelné zrůdy.

Nicméně ten obrázek  je  úplně  stejný a  podle  mne s  naprosto stejným dopadem jako menší atomová  válka. Chce to snad někdo popírat?

Mohu jen na  hrubo odhadovat, kolika  zemí  subkontinentu s e tahle  hrůza  přímo dotýká:.

Můj, naprosto nedokonalý výčet je.

Bolívie, Peru , Ekvádor, Chile, Argentina,Paraguay, Kolumbie, Venezuela, Guayna, Surinam, Francouzská  Guayana…

A  samozřejmě  ze  všeho nejvíce BRAZÍLIE!

Tragedie  maximální.  Doslova volající po tom, aby  svět zasáhl. Okamžitě  a  tvrdě.Minimálně proto, že brazilská  vláda tenhle  katastrofický  oheň v podstatě  dlouho ignorovala a  dělala, že se jí to nijak moc  netýká. A  tím spíše, když  zrovna  byl na pořadu  summit  zemí G7. Tedy  prý těch, co  jsou na  světě  nejbohatší, nejvlivnější, nejzodpovědnější a  držící  kdo ví jaká  další nej.

Svět měl být  na  nohou a v  akci. Jak špičkoví politici, tak uvědomělí  občané, tak horlivě  v bezpečné  Evropě  demonstrující  za  životní prostředí a  udržitelný  život. Angažovaní a  vždy  moudří  novináři, kteří všemu rozumějí a všechno  vědí a  znají, občanští  aktivisté, národní politici, co mají  univerzální recepty.  V  ČR  bych  čekal, že se k věci vysloví  minimálně  Zeman, Babiš, Petříček, Bartoš, Schwarzenberg, Kalousek, Fiala, Okamura, Filip. Nejméně.  A  určitě  také Klaus  a třeba  i Herman. Všichni tihle!

Kupodivu  bylo v podstatě  ticho po pěšině. Na národní  úrovni  nejsem překvapen. Ačkoli  každý  z našich papalášů  dělá ramena, že jako  má  patentní řešení nejen  pro nějaké mrňavé  Česko, Evropu, zeměkouli , ale dokonce  celý  známý  vesmír!  A přitom nejsou schopni si povolat  brazilského velvyslance. Nebo  alespoň  napsat  oficiální protestní  notu, ohledně počínání brazilské  vlády  a zejména prezidenta.  To  když  jde  o  nepovolené  demonstrace  v Moskvě, tak to je jiná  káva!  Tam  se  do pozice  myši, která  řve,  rádi  nanominujeme co by  dup! Když  jde o opravdový, celoplanetární  malér,  jsou  všichni  tihle pánové  němí. Proč? Ale  jak  říkám  – tohle  mne nepřekvapuje. O  českých politikářských  žvanilech a  novinářích mám  dlouhodobě  jasno.

Daleko víc  mne  zaskočilo cosi jiného  – určitě  výstupy  z konference  G7! Ano,  téma se  dostalo na pořad  G7. Šest  pánů a jedna  dáma  moudře  hovořili, kývali  hlavami, vážně  a odpovědně  se tvářili do kamer a  nakonec  se dohodli- nabídli  jihoamerickým  státům – představte  si  to – 20milionů  eur!!!A  nějakou tu  technickou a logistickou pomoc! Záchrana  světa  za  20 melounů  éček!  Takhle  levně se  to dá pořídit!!!! To  nedožou  ani  Vietnamci v  tržnici SAPA!

Aby  řeč nestála, tak  brazilský prezident  Bolsonaro se cítí  dotčen a podle informací ostatní  členové  tamní  vlády  také.  Dokonce mluví  mluví  o neokolonialistické  mentalitě  zemí  G7 a  Macron, který tohle  téma  prosadil, je pro ně  čertem  belzebubem. Vlastně  svinským psem.

Dovolím si  citovat  brazilského ministra  školství Abrahama Weintrauba, který  na  svůj  twitter a konto  Macron doslova  napsal: „Er ist nur ein opportunistischer Schweinehund, der die Unterstützung der französischen Agrarlobby sucht.“ Je to jen  oportunistický svinský  pes, který hledá podporu  francouzské  agrární lobby!!!!

Při tom  to byl právě  Bolsonaro,který  okamžitě po svém nedávném  nástupu do funkce zákon podporující vypalování porostů.Právě změna brazilských zákonů podle odborníků stojí za 84% meziročním nárůstem ohnisek požárů v jihoamerické zemi….

A  Brazilie a  Bolsonaro v  tom nejedou  sami.  K roli  medií se ještě  dostanu,  ale v tomto momentu  si dovolím připomenout, že  vytrvale  a důkladně  mlčí,  že  podobné  peklo, byť  menším se  paralelně  odehrává  v  jiném klíčovém  pralesním ekosystému – tentokráte  v  Indonesii,  kde letos  už  mělo  shořet  43 000 hektarů pralesa.  Pokud  by  si náhodou někdo myslel,  že zkrátka  sucho, blesky a  vůbec  náhoda,   tragicky  se mýlí  – jde o cílené  vypalování! Stejně jako v Brazilii.  Kvůli zisku  další  půdy. V Indonesii aby  se  rozšířila  produkce palmového oleje. V jižní  Americe jde o soju, pastviny  a  tak podobně. Prostě  – lidská  hrabivost  v  hlavní roli. Informace do světa a  speciálně  v Česku?  Nula nula nic!

Nějaký takový  obětavý  Míra  Karas  pro  Latinskou  Ameriku nebo jihovýchodní  Asii  a  ČT? Tak to se nerýmuje  ani náhodou.  My  jsme  byli správně, objektivně  a  pohotově  informováni  o  požárech na  Sibiři. Rozhodně  je  nepodceňuji.  A  planetárnímu  ekosystému určitě  také nepomohly a je to  těžká  rána.  Jenže  o tohle  Mírovi  a  ČT nešlo. Smyslem bylo ukázat  neschopné/ožralé/primitivní  ruské mužiky, jak  na  všechno dlabou  a ničí planetu!  Tam jsme byli informováni o tom, kde všude je  cítit  kouř,  jak  nikdo nic nedělá  atd. atd.  Na  denní  bázi. Ovšem ta brazilská  megakatastrofa, která  v  dějinách lidstva sotva  má  ekvivalent, tak  ta je  doprovázena  žánrovými  obrázky  typu

Koho  tohle  může  vyděsit?  Prostě  požár.. No a co  jako?  To se prostě  děje….

Vrátím se na zasedání  G7.  Bolsonaro  je  rozhořčen tím, že  se tam z  toho stala  celosvětová  mediální agenda. Já  naopak tím, že:

-to trvalo tak dlouho

-že  světoví lídři, navíc  ti nejmocnější, nejmoudřejší, nejvědoucnější, nejzodpovědnější a vůbec  futrálové  všeho nej,  s tím  brazilským – pro mne  osobně světovým   zločincem, zacházejí  jak  jak se svátostí nebeskou!

Jak to, že  není  řeč o okamžitém uvalení obchodních a  finančních sankcí? Na  Bolsonara  a Brazilii? Tak  daleko, abych  žádal  odpálení  tomahawků a bombardování  nepůjdu. Ačkoli  ty jindy lítají na  základě  videí  z Youtrube. A  ono nic – my máme starost  o to, aby  nebyla  narušena  brazilská  suverenita!!!

Neuvěřitelné! Pro  mne  jde doopravdy o celoplanetární  zločin. Nikoli o nějakou  vnitřní  brazilskou záležitost.  A  G7 dělá  jako by nic!  K  čemu ten spolek  vlastně  je?

Ale není to jen o nich. Kde  jsou evropští zelení, evropští  socialisté a jiní, co  se  bijí  za  ekologický  životní  styl. Ale  jen tam  a  tehdy, když je  to pohodlné a naprosto bez rizika. Když  jsou u  toho  kamery. Ohledně  téhle  katastrofy  všichni  zticha.

Totéž OSN. A  další světové organizace.

O novinářích  celého  světa nehovoříc. Mají to většinově  jako ti čeští.

Asi namítnete – a  kde je  Greta?  Odpovím  jednoduše -na jachtě  a pluje  do New  Yorku!

Z  jachty  se  dost  těžko protestuje  a cokoli organizuje.  Ale  tímhle  to  neukončím. O Gretě  se zmíním šířeji.

Mám tisíc  a jednu výhradu k jejímu  hnutí. A  bez problému bych mohl rozcupovat  spoustu věcí. Přesto to neudělám. Brazilské celoplanetární peklo  ukazuje totiž, že  Greta  a její následovníci  mají ve  svém hlavním poselství pravdu – státníci a další  zodpovědné persony  za  stav  světa buď  totálně  selhávají ohledně udržitelnosti  života  na  celé zeměkouli  nebo dokonce zcela  vědomě  přispívají  k tomu, aby  život  z planety  vymizel. Brazilské, indoneské a  konec  konců  i ruské požáry  jsou toho nejlepším dokladem.

Na  české, zejména  alternativní scéně  je  Greta  cosi  jako totální  blka, křížená  s  loutkou, kterou si vodí loutkovodiči. Tu Soros, tu zase  všelijaké  oligarchickobyznysová  nadnárodní seskupení.  A je  s ní tvrdě účtováno. Je  vysmívána,  denuniciována /dokonce i na Kose/, urážena, ponižována.  Chtěl  bych se zeptat  všech těch, co tohle  činí  – a  co jste  udělali pro planetu a  život na  ní  vy, když  Gréta  je  totálně  špatně  a  ještě  hůře?  A když  ti, co  jedou na její vlně  jsou  Greténi, atd. atd.

Nezastávám se  těch  mladých.  Nepatřím k nim. Jsou opravdu naivní, hrozně  naivní. Převážná  část  z nich. Další  bystře  usoudili, že  angažování se u Grety  nebo s Gretou je  rychlý  výtah  k moci a mezi celebrity. Nevylučuji  rozhodně  ani ty  loutkovodiče.  Jenže  případ  jihoamerického ohnivého pekla  ukázal, že Greta  a spol mají prostě  pravdu!  Současné světové  elity těžce a  trestuhodně  selhaly.

A  to nemluvím o  tom, že   mají plné právo na vyjádření svého názoru, bez ohledu na  věk. Stejně  jako já nebo kdokoli jiný. Chce  jim ho někdo upřít? A nejen  to,  mají nárok požadovat, abychom jim přenechali  zeměkouli ve stavu, kdy  budou schopni na  ní důstojně  žít!    Ve  světle  brazilských požárů   jejich požadavek dostává  novou  dimenzi. Chce to někdo  zpochybnit?

A  ještě jeden  účet  vidím jako otevřený. Do ekologie  se nepletu. Už  jsem  x  krát  vysvětloval jak na  Kose, tak na  Slobodném vysielači,  proč. Zopakuji to – nemám prostě  dost  nastudováno.  Nicméně  v poště mi došlo  docela  dost výživných  mailů, kde mi bylo více či  méně  vysvětlováno, že  člověk za  současné, už  naprosto nepopiratelní  klimatické změny  nemůže. A  připojeny  byly  různé konkrétní  citáty a  ještě  více odkazů. Všechno ve  smyslu  – s klimatem si není  třeba  dělat  starost, protože  všechno jsou přírodní úkazy, které  už tady byly  v minulosti.Takže  no problem a všechno  to jsou  jen alarmistické  kecy.

Inu možná, že  jde o přírodní  děje.  Které  tu byly  i v minulosti.A   s kterými člověk  zas  až tak mnoho společného nemá. Dejme  tomu. I  když si to nemyslím a většina  světové vědecké veřejnosti  tvrdí opak. Ale  budiž.  K  tomu mám několik  zásadních poznámek

 • pokud  kdykoli dříve  došlo ke  klimatickým změnám, měl člověk možnost  jejich  dopad  zmírnit tak,  že  si na planetě  našel  nový životní prostor  a unikl  nepříznivým důsledků. Jenže  tenkrát tu  žilo max  do miliardy lidí a ten prostor k úniku  existoval. Po libosti. Dneska  je  nás  7,5x  tolik. A prázdná  území  zkrátka  nejsou k dispozici!  A  už  nikdy nebudou! Není kam odejít! Račte  si to uvědomit a  zapamatovat!
 • jestliže  se  nacházíme  v klimatické změně, jsme  v pozici provazochodce, který kráčí po nataženém laně  nad  propastí. A  bez jištění.  Nikdy jsem  neslyšel o nikom z  téhle profese, kdo by  požádal kolegu, aby  mu, pokud  možno  třásl  tím lanem!  A  přesně tohle se  podle mne  děje!  My  si počínáme  v rabování planety  jak smyslů zbavení. A  svoje  svědomí   uklidňujeme  řečmi  typu  – jeden  výbuch  velké sopky  zvedne  do ovzduší tolika  tolik  miliard tun popela, což je  více než  když  lidstvo….Že  jako  existuje  nějaký  součet  škod nikoho nezajímá. Ono je pohodlnější  tvrdit,  že  lidstvo  ničím ke  zhoršení  nepřispívá.  Nemusíme  totiž  nic  měnit, pohoda, klídek, tabáček!  Že jako když  padají kapky  do poháru se  sečítají a nakonec  je  jedna úplně poslední a pohár  přeteče?  Klidně  i ta  úplně, ale  úplně nejmenší?  Nezajímá!Nezajímá!  A  zase nezajímá

Jenže  jihamerické požáry  demonstrují a to více než přesvědčivě,  že  člověk svou činností  životní prostředí rozhodně  ovlivňuje!!! A  nepochybně  ve  fatálním  měřítku. Tvrdší  důkaz nemohl  nikdo podat.  Snad  jen v případě, že by opravdu  došlo na odpálení  jaderných  raket. To  už by pak  ani  nejalternativnější  ze  všech  alternativ i samotný  guru tohoto směru  -Václav  Klaus  nemohli  nic namítat. Ano, NEMOHLI!

Ale  není třeba  chodit  tak  daleko- chce někdo popírat  že  za  to inferno v  jižní  Americe  nemůže  člověk?  Chce  někdo popírat,  že  celoplanetární  ekosystém  dostal  co proto? A  že   život na planetě  je  dnes  27. srpna  2019 podstatně  decimovanější  než  27. srpna  2018?

Ne,  Gretu nepodpořím.Opravdu  snadno bych se jí  a  jejím  následovníkům  vysmál.  Ale  ani mne nenapadne,abych  to udělal. Oni na svůj  názor mají právo. Pro ty, co o tom pochybují  nebo mají jiný názor sem znovu  dám tu  neuvěřitelnou fotografii  z úvodu  článku:

Tak má  člověk podstatný  vliv  na  ekologické procesy  na planetě nebo nemá?

A vymezím se  proti  dalšímu  axiomu alternativy – totiž  bezbřehé národní suverenitě!  My  přece  víme a umíme  všechno nejlépe a nikdo nám nemá právo do ničeho  mluvit!

Tak  jo!  A jak je  to s těmi  megapožáry v Brazílii  a  právu  Brazilie  /skoro/ nic  nedělat a nechat  to být! Opravdu si  myslíte, že  brazilský prezident  má  nezadatelné právo, na úkor  celé planety  nechat , kvůli  hrabivosti velkopěstitelů  vypálit  základní  ekologický ekosystém zeměkoule?  Budete na  tom trvat i v okamžiku, až se vy  a vaše  děti začnete  dusit?

Doplněk z úterního rána:

 

Byl jsem velmi zvědav na první  čtenářské reakce , proto jsem hned  šel na internet. A  jeden ze  čtenářů Kosy  mi poslal link  na  speciální server, který se věnuje  světovým požárům.A  tam je,netuším jestli  grafika nebo  snad  satelitní snímek, kde jsou zaznamenány  všechny  velké ekologické požáry  na planetě . k určitému datu. Konkrétně k 25.8.2019. Vypadá to takhle:

 

Výstřižek

Děs a  hrůza! Předpokládám, že  vidíte to, co já! Centrální  Afriku v  plamenech!!!! Větší peklo než v  Amazonii!  Střední Ameriku  v  jednom ohni.  Balkán totéž, Papuu -Novou Guineu,  Madagaskar je jeden velký červený  flek!

Greta má naprostou pravdu!  Elity  i my  jsme totálně  selhali!  Jakou planetu jim  chceme  předat?

A opravdu  na  národní  bázi s nedotknutelnou suverenitou lze  tohle  peklo porazit? Že  jako umíme  všechno nejlíp a  všechno  si pro sebe  zařídíme. Má nebo nemá svět vnutit  svou  vůli  v podobných případech jednotlivým státům? To se nebavím o  tom, že  nějak za  20 milionů  eur…

Dodatek z  úterního večera:

Aktuální bilance požárů ze  specializovaném webu z pondělka  vypadá takto:

Výstřižek

 

Zdroj: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/08/27/desiva-fotografie/

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

15 komentářů

 1. Mikuláš Gera napsal:

  A keď sa k tomu tak srdcervúco narýchlo zíde G7, aby poskytla „pomoc“, tak je aj hneď jasné, kto je výpalníkom …..

 2. Belakarus napsal:

  Vím, že toto souvisí s tématem jen málo, ale když některý z našich úředníků VÍ a snaží se pro své okolí něco dělat i na energetické úrovni, tak ho za to akorát tak popotahují a nadávají mu :(((

  https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/kamen-menhir-vysocany-novy-bydzov-kralovehradecko-spolek-nadacni-fond-verejne-penize-kralovehradecky.A190826_497649_hradec-zpravy_tuu

 3. Pavel napsal:

  díky Vašemu Webu si mohu skládat informace o tom co se skutečně děje. měl jsem včera rozmluvu s paní, která má organizačně pod sebou přinejmenším půlku firmy. Nu ale je tam problém, původní ředitelka je tam stále přítomná v nějaké nižší funkci a její nohsledi, lidi, neochotní změn se skrývají za jejím starým tělem.
  Takový příběh pohodlí versus něco po sobě zanechat.
  A to je velmi podobné situaci s požáry (ano vnímám, že vzduch je podstatně horší kvality nežli před dvaceti lety) Ale jak se zdá ani ten vzduch není zadarmo.
  Je potřeba zanechat po sobě více než jen spáleniště. V práci, v životě, v okolí. Životní prostředí není to co nás obklopuje, to to to v čem žijeme (pokud žijeme ve městě, tak je to ten asfalt, zácpy, hromady betonu a plno jakoby štatných lidí.)

  • Maroš napsal:

   Ten stav vo firme sa volá – PROGRESÍVNA NESVIDITÍDA = progresívny svrab = permanentná nákaza – niečo ako legionárske bacily v nemocnici. Jediná spôsob ako sa toho zbaviť je zlikvidovať celú firmu! A začať odznovu – ako podnikateľský nápad – ale bez týchto toxických – nákazu roznášajúcich „manažérov“. Je to egregoriálno-matričná úroveň riadenia – niektorí odídu /do ústrania/, ale ich programovanie tam ostáva! Teda – teda z tej firmy nielenže treba vydrbať aj upratovačku – ako svedka a prenášača egregoru /zvyklostí/ – prosto celú firmu! Inak je to nekonečný príbeh! Psdychopati vo firmách dolážu zlikvidovať – opakovane – všetok tvorivý potenciál zamestnancov! Lenže väčšina majiteľov-akcionárov nevydrbne jedného manažérskeho psychopata, ale radšej 200 podriadených pracovníkov. Áno – je to choré prostredie – treba z toho vypadnúť – zvlášť keď sa tam razí doktrína, že „za firmu sa treba obetovať“! Do riti s tým! Som bývalý technik BOZP a permanentný rebel, takže „môj názor nemusí byť objektívny“ – ale je!

 4. šanti napsal:

  Jo, dobrý odkaz. Stačí si projet zoom a je vidět, že to červené je grafika. A hoří hezky i v Evropě! Asi vypalujeme lesy. Trošku jiný pohled na tu hrůzu co na nás v poslední době pouští je třeba zde:
  http://petr-kubac.blog.cz/1903/rostliny-nas-jednou-zabiji
  Vše se opakuje. Konec světa je věštěn každou chvíli. Jen té předpovědi někdy věří víc oveček.
  No a existuje americká borovice. A její šišky se otevřou jen pokud strom projde požárem. A na vychladlý popel se tak snáší malá okřídlená semínka…

 5. Vaclav napsal:

  Je treba vedet, ze G7 az na Trumpa jsou loutky Deep Statu. Proto Trump na G7 neuspel. Bolsonaro byl dosazen namisto V. Rouseff Deep Statem! Toho Amazonie, ci Brazilie nezajimaji, je uplaceny. Nezminujete pozary na Sibiri, ktere nekdo zapalil na 300 ruznych mistech (vse se vysetruje)! Tohle prece neni nahoda, to je snaha o zniceni podminek k zivotu na zemi pozary plic zeme a ti, kdo za tim stoji, organizuji a financuji musi byt co nejrychleji dopadeni a zlikvidovani jako smrtelne nebezpeci pro obyvatele planety. Je to boj ‚My nebo oni‘! Uvedomuji si to lide vubec? Jak se k nim dostat a pochytat ty prave a ne jejich draby a loutky, ktere ovsem po zasluze musi dostat take tresty!
  Jak to chcete udelat, kdyz maji vse v hrsti? Politiky, vlady, policii, tajne sluzby, soudy, media??????? Rusko a Cina budou hrat klicovou roli…
  Budeme je vzyvat, apk uctivat a za 70 let hanobit jejich pomniky, ktere k jejich pocte vybudujeme. Budeme tvrdit, ze oni to nebyli, kdo nas osvobodili, ze my sami… Nechci dal myslet, je mi ze vseho velice smutne!

 6. kiana napsal:

  Brazilský prezident Jair Bolsonaro nyní čelí mezinárodní kritice. Sám za viníka ve středu označil neziskové organizace.

  Brazilský prezident Jair Bolsonaro obvinil enviromentální organizace z toho, že úmyslně založily požár v Amazonském pralese.

  „(Nevládní neziskové organizace) nyní pociťují nedostatek finančních prostředků. Možná tedy nevládní neziskové organizace páchají tyto trestné činy, aby vyvolaly negativní pozornost namířenou proti mně a proti brazilské vládě. Čelíme válce,“ řekl Bolsonaro ve středu na kongresu ocelářského průmyslu v Brazílii

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/amazonii-dal-devastuji-pozary-brazilsky-prezident-bolsonaro-obvinuje-neziskovky.A190822_110549_ln_zahranici_ele

 7. kiana napsal:

  aktuální mapa požárů ve světě:
  http://fires.globalforestwatch.org/map/

  (ještě včera večer byla celá červená a dnes nic neukazuje, ten odkaz už asi nefunguje?)

 8. Vaclav napsal:

  Tohle je jediny web, ktery upozornuje na pro nas velice zavazne veci a kauzy. Ne jako na p.dy politiku, tanecky zradcu v NATO a G7. Vazme si toho. Nemas to marny pane Marny! Jen tak dal. Kdyz uz nic jineho, alespon budeme vedet proc umirame! Jenom ten zakon Karmy se nejak vytratil, ci ztratil na cas pusobivost u zlocinu zloduchu a nechava je bez postihu i kdyz si hraji na Bohy!!!!!! Kde prijde konecne ta reakce????? Vzdyt si ji uprimne preje uz cely svet!

 9. Formis napsal:

  Nesmíte věřit každé fotografii

  • renata369 napsal:

   strkajte si hlavu do piesku dalej….

   • Maroš napsal:

    renata – si v omyle v tom, že ŠPštros si strká hlavu do piesku, aby nevidel nejaký prúser – naopak – ŠPštros si kladie hlavu NA PIESOK – aby počul kroky-pohyb – nejakých potenciálnych nepriateľov jeho hniezdiska – napríklad dupot nejakých byvolov a kopytníkov, ktorí by mu zošrotovali jeho vaječný klokánek! Adoptívny ujo-otec ŠPštros potom vybehne a agresívne usmerní pohyb tej šrotovacej mašinérie mimo jeho hniezdo.

    Prečo to hovorím? Lebo si inak múdra baba, ale plávaš v zlom predsudku a používaš nesprávny príklad – a kopíš tak chyby v uvažovaní! S tým ŠPštrosom a pieskom je to inak! Z podstaty – nesprávne! Asi tak.

 10. Tm. napsal:

  Z mojho pohladu to nebude vsetko o poziaroch.
  Priblizil som mapu u nas na SK a podla nej hori cely US STEEL pri Kosiciach…
  Najskor ide o zobrazenie vsetkych tepelnych zdrojov a nie nutne poziarov:

  http://fires.globalforestwatch.org/map/#activeLayers=viirsFires%2CactiveFires&activeBasemap=topo&activeImagery=&planetCategory=PLANET-MONTHLY&planetPeriod=null&x=21.172749&y=48.598595&z=12

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..