Deutsche Bank ruší 18.000 pracovních míst po celém světě v rámci restrukturalizace a plánu „restart“

Řada zaměstnanců společnosti Deutsche Bank na celém světě byla dnes (pondělí 8.7.2019) informována, aby odjeli, přičemž tento velký německý zaměstnavatel zrušil celé týmy v Asii a Austrálii v rámci svého masivního plánu „restartovat“ některé obchodní operace.

Zeštíhlování začalo v pondělí ráno v Sydney, Hong Kongu a dalších místech v asijsko-pacifickém regionu. Jen v Asii uzavře Deutsche Bank všechny operace, a většina propouštění bude probíhat v USA a v Evropě. Německá firma uvedla, že do roku 2022 sníží počet svých zaměstnanců po celém světě na 74 000, což bude vyjde na 7,4 miliardy euro.

 

 

 

 

Banka neodhalila, která pracovní místa budou zrušena, ale oznámila, že se zcela stáhne ze segmentu obchodování s akciemi – z nichž většina je soustředěna v Londýně a New Yorku.

Těm, kteří jsou propuštěni, bude prioritně nabídnuto odchodné pro „nadbytečnost.“ Obchodník s akciemi v Hongkongu řekl agentuře Reuters, že nálada uvnitř jeho divize je „poněkud ponurá“, protože lidé byli povoláni na schůzky. „Udělají s vámi krátký rozhovor, pak vám dají tento balíček (odchodné) a vy jste mimo budovu,“ dodal tento obchodník.

Christian Sewing, generální ředitel Deutsche Bank, nazval opatření „restart“, díky němuž se společnost zaměří na své klienty, přiblíží se „našim kořenům a tomu, co nás učinilo jednou z předních bank na světě.“

Zmínil se o „nepříjemných rozhodnutích“ a dodal, že chápe, že „to hluboce ovlivní lidi a jejich životy.“

 

 

 

 

Drastické opatření přichází poté, co se Deutsche Bank v dubnu nepodařilo spojit s konkurenční Commerzbank. Fúze byla podpořena německou vládou, ale obě banky opustily jednání poté, co dospěly k závěru, že dohoda bude příliš nákladná.

přeložila tereza | rt.com

Dámy a pánové, je nad slunce jasné, že Deutsche Bank je časovaná tikající bomba. A nevěřím tomu, že v roce 2022 bude ještě nějaká Deutsche Bank existovat. Proto, kdo je rozumný, nemá všechny své peníze v bankách, nemá investované peníze ani v akciích. A pokud byste chtěli, vážení čtenáři, udělat snad tzv. run na banky, tak nezapomeňte, že zde platí pravidlo „kdo dříve přijde, ten dříve mele.“ Pokud se pamatuji dobře vyjádření guvernéra rothschildovské „České“ národní banky, tak hotovost (cash) české měny je „pouze“ 500 miliard Kč, vše ostatní jsou pouze virtuální čísla v počítačích. 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  Ano pracují s viruálními penězi, a hotovost je malá.

  • tomáš marný napsal:

   Milý miroslave,
   řekl bych, že Deutsche bank skoro žádnou hotovost nemá a má právě problém s financemi od té doby co ji pustila americká nadvláda. Také vše vytunelovali. Ale pozor, zachránili jí Číňani a vědí, když se zhroutí DB, zhroutí se celý finanční systém po celém světě…..
   tm

 2. pavel-))) napsal:

  pomatujete na krach banky leman brothers krize to byla slušná ale fed natiskl kupu toaletního papíru a tím to překryl a jelo se dál jako by se nic nestalo udělají to znova dokud bude fed soukromý a sám podle vůle tisknout peníze kabala se bude snažit tomuto zhroucení zabránit za každou cenu ikdyby měli natisknout tolik papíru o velikosti mrakodrapu když padne jejich slavný fiat systém definitivně tím ztratí kontrolu nad lidstvem jak mile tato banka padne a system se začne hroutit připravte se na vlnu papírku

 3. kolibrik napsal:

  “ epocha dolaru, která trvala od roku 1944 do roku 2019, je u konce. Nyní zlato získalo zpět svoji oprávněnou funkci, už není burzovní komoditou, ale světovou devizou na stejné úrovni jako dolar, euro a britská libra. Nyní zlato podraží – jeho cena do podzimu vzroste z 1200-1400 dolarů za trojskou unci na 1800-2000 dolarů. Nyní je jasné, proč všechny ty roky Rusko a Čína tak vytrvale přelévaly výnosy z exportu do růstu zlatých rezerv. Nastala situace, kdy nikdo na světě nebude prodávat zlato“

  • Laco napsal:

   netreba zabudnut kde sa stanovuje cena zlata – Londyn – a ked sa rozhodnu ze unca bude za 200 USD, tazko tomu budu majiteli ton tohto vzacneho kovu akokolvek vzdorovat. Dolezite je, ze Cina,India a Rusko zacinaju podobny sposob urcovania hodnoty zakladat mimo anglosaskej dominancie.Takze moze dojst aj ku kurioznej situacii, kde budeme mat dve ceny zlata…

 4. Petr Brno napsal:

  DB fakta:
  náklady na restrukturalizaci: – 7,4 miliard EUR
  hospodaření za 2Q/2019: -2,8 miliard EUR
  derivátové pozice: 10-75 TRILIONU EUR (kolik z toho je AKTIVUM / PASIVUM raději nevědět..)
  Pokles akcií DB 2007-2019: 120,- EUR / akcie na aktuálně 6,- EUR / akcie
  aktiva banky: 1,7 miliardy EUR
  Ekonomický cyklus růstu je na konci, viz. různé negativní zprávy z Německa (index IFO, PMI atd..)

  Dá se čekat něco pozitivního s DB……?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..