Deutsche Telekom spustil jako první v Německu síť 5G !!!

Největší německá telekomunikační společnost uvedla na trh první 5G síť v Německu, ale zatím funguje pouze ve dvou městech a na chytrých telefonech za 900 euro. Do konce roku 2020 chce pokrýt sítí 5G 20 německých měst.

Německý telekomunikační gigant Deutsche Telekom oznámil, že první německá 5G síť byla spuštěna pro zákazníky v Bonnu a Berlíně, i když s omezeným pokrytím.

 

 

 

 

Společnost Deutsche Telekom také ve středu zahájila prodej prvních telefonů Samsung Galaxy S10 kompatibilních se standardem 5G v Německu za přibližně 900 euro (1.000 USD), spolu s neomezenými datovými balíčky od 85 euro měsíčně.

Ultrarýchlé datové sítě 5G mohou přenášet data rychlostí 1.000krát rychleji než současné sítě 4G. Jsou určeny i pro samořídící auta, na propojení továren a chytrých měst.

Společnost Deutsche Telekom uvedla, že výstavba síťové infrastruktury 5G bude pokračovat v Berlíně a Bonnu, následovat budou Hamburk, Mnichov, Darmstadt a Lipsko. Do konce roku 2020 chce společnost 5G sítě uvést do provozu ve dvaceti největších městech Německa.

 

 

 

 

Oznámení přichází tři týdny poté, co se Deutsche Telekom objevil jako největší zájemce v aukci frekvenčního pásma 5G u německé spolkové telekomunikační agentury Bundesnetzagentur (BNetzA).

Během aukce v červnu bylo od čtyř německých operátorů vybráno 6,5 miliardy euro. Deutsche Telekom za svou část zaplatí více než 2 miliardy euro.

přeložila tereza | zdroj. dw.com

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  A vaření mozků může začít, pánové. :-)))

 2. AP napsal:

  Bůh nám pomáhej

 3. Prodost napsal:

  Mohu pouze doporučit. Jsou tam i titulky *.srt

  https://uloz.to/!y6X2mEAL/rezonance-jsme-elektromagneticke-bytosti-avi

 4. Anan napsal:

  5G síť: Rizika a zdraví

  Mobilní a bezdrátové technologie jsou všudypřítomným rysem moderního života. Plné rozvinutí 5G sítí znamená výhledově skokový nárůst vysílačů. Vysoké přenosové rychlosti totiž fungují jen na velmi krátkou vzdálenost a špatně se šíří v budovách. Nebezpečí pro zdraví tak představuje vystavení se tzv. elektromagnetické frekvenci (EMF). Dle některých spekulací se pak u citlivějších osob může vyvinout syndrom elektromagnetické hypersenzivity s příznaky v podobě silných bolestí hlavy, ospalosti nebo celkové únavy.
  (4. 7. 2019) Zajímavé testy 5G technologie v ČR

  Léto 2019 v naší zemi je po technologické stránce ve znamení testů 5G. Nejprve se ukázal operátor O2, který ve spolupráci s dodavatelem infrastruktury Ericsson předvedl v Kolíně rekordní rychlosti. Na použitém telefonu Oppo Reno 5G ukázali testy špičkovou hodnotu až přes 500 Mbit/s. Zajímavá byla i naprosto minimální latence na úrovni 10 ms. Což je citelně lepší hodnota než u LTE. Samozřejmě je nutné připomenout, že v síti bylo připojeno jen pár zařízení a jednalo se v podstatě o experiment. Z našeho pohledu však poměrně úspěšný.
  Toto téma je jistě zajímavé, ale je potřeba ho sledovat trošku realisticky a minimálně si počkat na výsledky nezávislých studií věhlasných světových univerzit. Nebezpečí negativního vlivu 5G sítí na lidské zdraví tak v tuto chvíli není podloženo ničím konkrétním.
  Český telekomunikační úřad (ČTÚ) má celkovou mapu pokrytí mobilními sítěmi na svých webových stránkách qos.ctu.cz. Průběžně aktualizovanou stránku s pokrytím 5G sítí v ČR pak najdete níže. Protože v ČR je 5G síť zatím ve fázi plánování, je mapa prázdná a bohužel ještě hodně dlouho bude. Během několika dalších let se však bude situace krok za krokem měnit. Až se tak stane, budou postupně 5G vysílače na mapě přibývat.
  Operátor O2 si vybral středočeský Kolín za svou 5G laboratoř. Aktuálně ve městě u nákupního centra Futurum spustil test mobilní sítě nové generace.

 5. fohat napsal:

  Zajímavé,zrovna na státní svátek USA se zatřepotala Kalifornie, zafuněla sopka Stromboli. Holt je to zrcadlová reakce na nevědomé lidské konání.5G muže,nemusí vubec do kráteru přijít,kvuli jiným fatálním událostem.

 6. Maroš napsal:

  To, čo nás zabíja, je kult vlastnenia vecí – veľmi osobných vecí. Kedysi naše staré mamy vlastnili jednu almaru plnú výbavy, ktorá sa fakticky dedila. Bolo tam všetko pre prípad požiaru – keď dom zahorel, prvé čo urobili schmatli almaru a rodina mohla začať odznovu. Dnes je takou almarou blbý mobilný telefón. Ale asi málo horí – mobilom sa prikyť nedá. My vieme celú sieť 5G zlikvidovať už len tým, že prejdeme na pevnú linku a doboha s mobilmy! Vo vrecku – keď už – tak mi stačí starý dobrý zápisník a kúsok tužky.

  • tereza napsal:

   Máte pravdu, používáním pevných linek se dá používání mobilů velmi omezit. V ČR nemusíte hned běžet do O2, ale lze využít nabídek VoIP operátorů, jak českých tak zahraničních, se kterými se dá volat (i do celého světa) doslova za pár korun.

   • michalti napsal:

    Toto je zaujímavé, ono by mozno naozaj stalo za to obnovit tento „zajtaralý“ ale funkčný systém komunikácie… Možno je to dobrá téma na debatu…

    • tereza napsal:

     Ja mam vyborne zkusenosti s odorik bodka cz. Vynikajici ceny volani do celeho sveta. Z 10 hovorů pouziji mobil jen jednou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..