Dlouhodobý výpadek proudu by mohl mít zničující následky. Pokud přijde BLACK OUT, tyto suroviny byste měli mít vždy v zásobě

Obyvatelstvo by se muselo postarat o sebe v prvních třech dnech. Ve švýcarském kantonu Thurgau k tomu dali tipy.

Pokud dojde k výpadku elektrického proudu po delší dobu, může dojít k problémům, například nepoběží chladničky, systémy pokladnen v obchodech nebudou fungovat a rozvodné sítě pro vodu se zhroutí. V polovině června letošního roku došlo v Argentině a Uruguayi k velkému počtu bouří. Bylo zasaženo 48 milionů lidí. Byli bez elektřiny zhruba osm hodin.

 

 

I v kantonu Thurgau by byl možný výpadek proudu. „Je to scénář, který je třeba brát vážně,“ říká Hans Peter Schmid, vedoucí oddělení civilní ochrany armády. Důvodem je to, že elektrické rozvodné sítě jsou připojeny k západní evropské síti a fluktuace v síti se v důsledku nové situace v dodávce a obchodu vyskytuje stále častěji. Kromě toho jsou povětrnostní podmínky vždy extrémní. Dokonce i kybernetický útok by mohl přerušit dodávku.

„Dlouhodobý výpadek elektřiny a narušení dodávek pitné vody by měl mnohem dalekosáhlejší důsledky, než si mnozí dokážou představit,“ píše se ve švýcarských novinách tento týden (článek je z konce července 2019, pozn.red.). Kromě toho mnoho lidí neví, že se musí v prvních třech dnech spolehnout sami na sebe, poněvadž tak dlouho může trvat, než úřady podniknou opatření na pomoc.

 

 

Vláda jako rezervu radí minimálně devět litrů vody na osobu a jídlo asi na týden. Doporučuje se například rýže, těstoviny, müsli, hotová jídla, čokoláda, olej, sůl, cukr, čaj, UHT mléko a zavařeniny. Do pohotovostních zásob však patří nejen jídlo a pití. Měli byste mít také po ruce rádio s bateriemi, baterku, svíčky, zápalky, plynový sporák a baterie. A pokud máte domácí mazlíčky, měli byste mít dostatek jídla v zásobě i pro ně. Dále se doporučuje mít peníze v hotovosti, protože bankomaty fungovat při výpadku proudu nebudou.

Přeložila tereza | Více v němčině na: www.20min.ch

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Adam napsal:

  V prvni rade je potreba se radne vyzbrojit. Na co vam budou potraviny,kdyz je neochranite. Nebo si snad nekdo mysli,ze se dovola na policii? Ze se policie bude zabyvat obycejnym obcanem? Policie bude hlidat banky,obchody,bohate a taky potlacet rabovani.
  Na druhou stranu by vypadek mohl prispet k vyreseni ruznych otevrenych uctu mezi lidmi. Kdo byl v pravu a nedovolal se spravedlnosti,bude mit moznost toto prikori napravit….samozrejme svoji spravedlnosti…

 2. Miroslav napsal:

  Jednou, ještě v době, kdy nebyli povinné pokladny, jsem šel na odpolední do práce ( obchod ) V půlce města nešla elektřina. Obchody stáli, prodavači před obchodem klábosili, a lidi nadávali. Já přišel do práce, stoupl za pult, a prodával. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak málo stačí, aby se tato civilizace zastavila. Právo by bylo okamžitě v rukách asociálů a vyvrhelů . Kdo je to u nás je jasné. V západních zemích také. Lidi, buďte připraveni, prosím.

 3. Vít Henok napsal:

  Protoże Argentina je mnohokrát větší, než Čechy, byl tam blackout zničující hlavně ve městech. Zde jsou z dob socialismu blackouty zažité a bylo běžné mít svíčky v pohotovosti. Jen mladí lidé nezažili výpadky elektřiny. Pak ale stačí fotovoltaický panel a 🔋. Mobily tak mohou fungovat a sluchátka též.

 4. Vít Henok napsal:

  Přichází doba, která byla již popsána v minulém sedmém oběhu naší galaxie kolem vesmírného středu. Gravitace středu galaxie je nyní dost patrná i na nových přístrojích, které byly světu již představeny. Z tohoto hlediska je i více zemětřesení vlivem magmatické nestability jádra. V Čechách vlivem slapových sil na magma bude hořet nejen v Rusku, ale i u nás. Ty požáry jdou uhasit jenom obnažením skály. Je třeba si připravit techniku, aby udělala záseky, přes které by oheň nešel. To znamená využít pole a vše, co by na nich mohlo hořet, tak odstranit. Kasiopu vystřídá Velký vůz již brzy, pak sever, kde jsou sopky bude hořet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..