Drama kolem ruského bývalého špiona Sergeje Skripala se přiostřilo

Drama kolem pokusu o vraždu ruského bývalého špiona Sergeje Skripala se tento týden posunulo dál, když orgány Spojeného království hrozí, že zavedou nové formy ekonomického nátlaku na Moskvu ohledně údajné otravy. Moskva tvrdí, že s útokem na Skripala nemá nic společného a říká, že má informace, které dokazují, že jeden z podezřelých je civilista.

Skripal pracoval pro zpravodajské služby čtyř různých zemí Severoatlantické aliance, informoval časopis Focus, přičemž citoval zdroj ze zpravodajské služby NATO ACCI (Allied Command Counter Intelligence).

 

Podle německé zveřejněné informace Skripal během této doby odhalil několik aktivních špionů ruského vojenského zpravodajství (GRU).

Časopis uvedl, že Skripal spolu s agenty MI6 cestoval do Prahy v roce 2012, aby informoval místní zpravodajské agentury o aktivní ruské špionážní síti. Zdá se, že Skripal poznal některé z těchto ruských agentů během své služby v GRU.

Také se tvrdí, že Skripal poskytl informace Španělskému národnímu zpravodajskému středisku.

Překlad tereza. Zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pavel blahetaJarek* Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jarek*
Host
Jarek*

Řeknu, že to byl babrák, když nepřišel na mě. Dělají z něm agenta 007, ale neměl žádnou hodnotu. Proto ho zabili a využili toho k tomu, aby udělali z Rusů gaunery.

pavel blaheta
Host
pavel blaheta

Zradil svou vlast. Podrazil své kolegy ve zbrani- zasloužil si smrt. A je jedno jestli se jej pokusili zabít Rusové nebo Ukrajinci nebo MI5 nebo třeba ještě někdo jiný (třeba příbuzný některého z prozrazených agentů KGB).