Dutá Země – Noc a Den + Roční období (2.díl)

Vážení čtenáři, po delší době se vracím k seriálu o duté Zemi. Některé díly se zde objeví znovu, budou převzaty z webu  Aluska.org, protože jsou doplněné o důležité poznatky a vysvětlení, které v dílech z původní prvopodstaty.blog chybí a pro plné pochopení látky jsou stěžejní.
První díl seriálu: DUTÁ ZEMĚ – OBJEVITELÉ (1)
Noc a den: Tyto obrázky ukazují původ dne a noci. V horní polokouli je noc a v dolní den.
Uprostřed je černá hvězda, kolem které krouží slunce.
 
Na obrázku je znázorněn den a noc i s pohybem měsíce, kde je vidět jak jej osvěcují reverzibilní paprsky slunce, které se uvnitř šíří po parabole. Levá noční strana ukazuje pohyb a viditelnost měsíce v jeho fázích. (obrázek nahoře) Bod G symbolizuje místo, kde se paprsky slunce vrací zpět a jsou pohlceny černou hvězdou.
Zde je vidět dopad slunečních paprsků na zemi jak v konkávním, tak v konvexním modelu, všimněte si, že dopadají pod stejným úhlem. (obrázek nahoře)
Horní obrázek: ,,S“ mimo planetu symbolizuje slunce ve vnějším vesmíru, kdyby nebyla země dutá a světlo se šířilo po přímce. Slunce osvětluje polovinu planety, zatímco druhá je v temnotě. Smysl obrázku je ukázat, že uvnitř planety můžeme mít tento dojem vnějšího vesmíru, protože dopad světla je ve výsledku stejný a pod stejnými úhly.
Druhý obrázek nahoře si musíte představit v prostoru, jako trojrozměrný model. Vnější slunce zde osvětluje černou hvězdu, která paprsky pohlcuje, když na ní dopadá světlo i zezadu, protože světlo cestuje po parabole. Černá barva pohlcuje záření, proto je to ,,Black star“ neboli černá hvězda.
Roční období
Dále se vám pokusím co nejlépe znázornit dráhu slunce uvnitř duté země.
Slunce (bílý bod a bílá stopa) rotuje okolo černé hvězdy (uprostřed) a zároveň opisuje spirálu směrem nahoru i dolů. Roční období koresponduje s osou oběhu slunce čímž vzniká jaro, léto, podzim a zima.
N – sever.
S – jih.
A – rovník
tmavý kruh uprostřed – černá hvězda
bílý bod a jeho bílá stopa – slunce
Osa T představuje náklon o 23,5 stupně při jeho dosažení nastává slunovrat. 21.6. letní a 21.12. zimní.
(Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21.června a zimní 21.prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.)
Obrázek níže:
Nördlicher Wendekreis – severní obratník
Südlicher Wendekreis – jižní obratník
Äquatorebene – rovník
H – černá hvězda
Tierkreisebene – zvěrokruh
Tři vrstvy/pláště nakreslené kolem černé hvězdy (H), ukazují prostor, kde se pohybují ostatní planetky uvnitř duté země. Model se tedy týká černé hvězdy a planet, které kolem ní rotují, zapomeňte teď na Slunce a Měsíc.
Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto rotují pouze v prostředním zakresleném plášti.
Na obrázcích níže můžeme vidět, že když je slunce ve vyšší pozici na své spirále, tedy rotuje na severní straně, je na severní polokouli tepleji (léto). Když slunce postupně během roku ve spirále klesá dolů, ochlazuje se a přichází zima, kdy je i méně světla. Když je uprostřed své cesty kolem černé hvězdy, máme jaro a podzim.
Tečkovaný kruh uprostřed je velká černá hvězda, malé tečky v ní jsou hvězdy. Pás okolo symbolizuje ostatní malé planety, které spolu s měsícem a sluncem rotují kolem černé hvězdy.
Zakřivené čáry směrem od slunce (bílý bod po pravé straně od černé hvězdy) ukazují šíření světla uvnitř duté země.
Všimněte si, že pás který značí planetky v duté zemi, se během roku pohybuje, jakoby rotuje. Blbě se to vysvětluje, lepší by byla názorná ukázka, ale osa těchto planet se jednoduše řečeno jakoby vlní, naklání a vrací zase zpět. Je to pravidelný krouživý pohyb.
(pokračování příště)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

33 komentářů

 1. martin martin napsal:

  Dekuji za tento serial, pekne a jednoduse vysvetlene. Co rikate na efekt padajici hvezdy? Co to mmuze byt? Nemohl by to byt prechod do „vortexu“?

 2. Marcela napsal:

  Že žiji uvnitř země by mě navadilo, vždyť ve vesmíru je plno civiizací, která takhle žije. Vadí mi, že je to vlastně vězení. Já jsem na svět nechtěla. Málem maminka kvůli tomu zemřela. Kam jde ale voda, která na pólech mizí? , jde ven na planetu?

 3. Převozník napsal:

  hmm, sice to zní všechno logicky, ale proč se ve vodní hladině neodráží pevnina na protější straně?

  • raja napsal:

   Protože zde máme ještě přítomnou atmosféru a černou hvězdu, ale o tom v dalších dílech.

   Děkuji za vaši otázku.

 4. duves napsal:

  A čo na to Dr.Chocholoušek? Určite je rad, že ho zásobujete.

 5. kabrichard napsal:

  Celé toto pochádza z roku 1947 z deníka jedného admirál Byrda, ktorý mal halucinácie z otravy plynom a videl sa ako letí lietadlom a vidí v póloch diery do ktorých vletel a stretol sa tam s inou civilizáciou, ktorá mu zanechala odkaz aby všetci ihneď skončili s vojnou, inak sa celá civilizácia vyhladí. Mohla by totiž nejaká vyššia civilizácia byť taká, že by sa nám horko ťažko na 10 minut zjavila a povedala by nám len to čo už každý aj tak vie, a to že našou chamtivosťou zapríčiníme to, že raz všetci zomrieme? To je rovnaký nezmysel, ako keby nejaký fajčiar neprestal fajčiť len kvôli tomu, že nevie že je to škodlivé. Veď to všetci vedia a aj tak neprestanú. Je z toho jasne cítiť fantázia admirála, ktorému sa ale reálne mohli zdať zlé veci, ktoré sa môžu zdať každému čo prežije nejakú traumatickú skúsenosť, ako napr byť vojakom a.t.ď. Ja poznám ďaleko hodnotnejšie fakty, a keby bola pointa celého tohto kilometrového textu len to, že máme byť na seba dobrí, inak zomrieme a nabalovať na to len ďlšie nezmysly, tak pardón, ale to môže vymyslieť a uveriť tomu fakt iba moc obmedzený jedinec a nie nejaká vyššia civilizácia ako píše admirál Bird.

  • Anan napsal:

   A mně se zdálo, že by se to mělo dokázat. Je o tom už dost faktických důkazů, tak proč je nezveřejnit. Eifela zavřeli za to, že dokázal a chtěl zveřejnit opačné zakřivení Země. Měli by zrušit rozostřené póly na Google eart, aby jsme je viděli na vlastni oči jako třeba panelák na mém sídlišti. To je maličkost.

   • Soto napsal:

    To je přesný. To je vidět jak je svět organizován. Dneska by mělo mít už dost lidi gyroskop a spolu s vodovahou by to mělo jít změřit od určitě vzdálenosti snadno , třeba už ve Francii nebo ve španělsku. Pokud jsme v kouli, tak se úhel osy gyroskopu k vodováze zvětšuje ve směru odkud jdeme, ale na povrchu koule se zmenšuje. Kdybych měl větší garáž a kovoobrabeci centrum na 0,001 mm a výrobu vakua, tak si gyroskop vyrobim sam. Na světě je takovejch snad habaděj.

 6. Anch napsal:

  Mohl by mně prosím někdo vysvětlit,když vidíte záběry,jak se startující raketa vzdaluje od Země, pohledem z kamery na raketě a vidíme,že tedy asi startuje z povrchu.Věřím v dutou Zemi,ale že žijeme spíše napovrchu.Vím,že pokusy s kyvadlem to nedokazují.A co Anšarové od Coreyho Gooda,ti žijí ve vnitřní Zemi.Asi by přiznali,že jsou napovrhu místo uvnitř.Robert.

  • raja napsal:

   Dobrý den, je připraveno mnoho dalších dílů, které toto detailně vysvětlují. Nebudu předbíhat.

 7. cituji napsal:

  Cituji Představa obrovského podzemního oceánu, o kterém už v předminulém století psal Jules Verne ve svém románu Cesta do středu Země, není až tak nereálná, jak by se myslelo. Vědci totiž nedávno zjistili, že obrovské rezervoáry vody se nacházejí jen kousek od zemského jádra. Podle odhadů tvoří tato vodní masa až 1,5 procento z celkové hmotnosti Země – tedy tolik, kolik je vody ve všech oceánech na povrchu.http://extrastory.cz/hluboko-v-nitru-zeme-je-tolik-vody-jako-na-jejim-povrchu.html

  • cituji napsal:

   Nebohttp://extrastory.cz/dalsi-odbornik-se-domniva-ze-uvnitr-nasi-zeme-ziji-dalsi-civilizace.html

  • raja napsal:

   To dává smysl, že vedle žhnoucího jádra uvnitř planety je oceán. To by bylo jako časovaná bomba, nemyslíte?

 8. Zdravý rozum napsal:

  Existuje nějaký experiment, pokus co dokazuje tuto teorii? Zde jsou experimenty dokazující jinou teorii. Ani není nutné dokládat, průběhy dne a noci, ročních období apod., jako spíše chování vody na povrchu koule, popř. na vnitřní straně koule. Vnímání – pozorování pohybu těles na obloze může zkreslit spoutu vlivů, ale vodu si můžeme osahat zde na Zemi. https://www.placata-zeme.cz/prakticke-experimenty/

  • raja napsal:

   Ano existují. Přečtěte si první díl tohoto seriálu, jehož odkaz je uveden hned na začátku.

   • Zdravý rozum napsal:

    V 1. díle není ani jeden experiment pouze teoretické úvahy. Co si myslíte o vodě? Jak by se chovala na povrchu uvnitř koule? Nebo co by ukazoval gyroskop v letadle kdyby letadlo letělo podél zakřivení Země ať letí uvnitř nebo venku.? Gyroskop ukazuje že letadlo letí rovnoběžně s rovným nikoliv zakřiveným povrchem. Zkusite odpovědět : -)

    • tomáš marný napsal:

     Vážený pane se zdánlivě zdravým rozumem,
     bylo by dobré nastudovat veškeré DŮKAZY, které jsou objasněny v teorii duté země a pak se můžete teprve ptát. Veškeré důkazy tam máte.
     Mimo jiné letadla kopírují tlakové hladiny nastavené na 1013 hPa a nekopírují v žádném případě povrch země. Proto jsou vaše otázky momentálně od věci…..
     tm

    • raja napsal:

     Počkejte si na další díly. Přijde mi zbytečné to vysvětlovat do komentářů, když tu má vyjít ještě minimálně deset dílů na toto téma. Pokud ani potom nebudete něčemu rozumět, ráda vám na vaše dotazy odpovím.

     Děkuji,

     raja

 9. marek napsal:

  Jak do teorie duté země zapadá přilítající soustava Nibiru ? Děkuji za odpověď
  https://www.youtube.com/watch?v=QH3lVoj6fL8

 10. josef napsal:

  Vážení, je známo, že emeričaní jsou národ debilů, nebuďme jako oni! Jestli je země dutá nebo není je mi osobně fuk, žijeme na povrchu země. Trocha matematiky neuškodí. Průměr země je 12 700 km, z toho by vnitřní průměr činil
  cca 10 200 km a vzdálenost k „vnitřnímu slunci“ by byla cca 4500 km, což by dopravní letadlo zvládlo za cca 5 hod. letu! Zdá se Vám to logické? Je známo, že geostacionární družice mají oběžnou dráhu ve výšce cca 36 000km, což je trojnásobek průměru země, jsou známy vzdálenosti planet sluneční soustavy atd. atd. Jak může někdo tyto fakta vyvrátit?

  • tomáš marný napsal:

   Milý jozefe, velice se ve všem mýlíte, nastudujte si skutečnou teorii duté země a pak hovořte…..
   tm

   • josef napsal:

    Pane tomáši, mýliti je lidské, ale v čem se mýlím? Víte, Vy jste teoretik, já jsem praktik. Ty čísla, která jsem uvedl jsou fakta a nějak nezapadají do Vaší teorie, že žijeme uvnitř duté země. Ale zeptám se Vás na něco jiného, vím že máte široký rozhled a pomůžete mi rozluštit záhadu, která se mi včera stala. V autě jsem zapomněl na balenou vodu, když jsem ji včera vyndal z kufru auta, byla na kost zmrzlá. To je vcelku normální jev, ale v jedné z těch šesti lahví byla čirá, nezmrzlá, tekoucí voda! Zde mé teoretické i praktické zkušenosti naprosto selhávají a není mi jasné, co se stalo. Vím, že voda pod pyramidou nezmrzne ani při -20st. C. Ale kufr auta není pyramida, pomůžete mi najít odpověď? Děkuji.

    • tomáš marný napsal:

     Vážený josefe,
     nejsem teoretik, jsem praktik. Vím, že co píší, tak je tomu tak. Váš názor může být úplně jiný. Dělali jsme mnoho měření, ale lidi o tom přesvědčovat samozřejmě nebudu. Co se týká vaší zmrzlé vody, nevím co bych k tomu řekl…..
     tm

 11. paja napsal:

  Dobry den
  Prosim o sdeleni polomeru dute Zeme.
  Dekuji.
  Paja

 12. Respirateur napsal:

  Drazí spolubesedníci. Pro příznivce placaté země(koule) je toto zatím nejpolopatičtější videjo krátké jen cca 6 minut.
  Naprosto excelentně pomocí dvou jednoduchých pomůcek vysvětleno vše. Musím přiznat, že tohle je opravdu k zamyšlení.
  https://www.youtube.com/watch?v=UmgcJuMSTxQ

  • Zdeněk Bálek napsal:

   Přesně tak – plochá, nikoliv dutá! A pokud jde, jak o celkovou podobu naší planety, tak její výduť na Antarktidě, to přímo souvisí s tím, jak naše planeta vznikala. A pokud jde o to, proč její skutečnou podobu dodnes nesmíme znát, to zase souvisí s počátky vytváření podmínek a přenosu a formování života na Zemi mimozemskými civilizacemi a symbolickými obrazci, které tehdy zanechali na jejím vnějším plášti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..