Dutá Země – Noc a Den + Roční období (2.díl)

Vážení čtenáři, po delší době se vracím k seriálu o duté Zemi. Některé díly se zde objeví znovu, budou převzaty z webu  Aluska.org, protože jsou doplněné o důležité poznatky a vysvětlení, které v dílech z původní prvopodstaty.blog chybí a pro plné pochopení látky jsou stěžejní.
První díl seriálu: DUTÁ ZEMĚ – OBJEVITELÉ (1)
Noc a den: Tyto obrázky ukazují původ dne a noci. V horní polokouli je noc a v dolní den.
Uprostřed je černá hvězda, kolem které krouží slunce.
 
Na obrázku je znázorněn den a noc i s pohybem měsíce, kde je vidět jak jej osvěcují reverzibilní paprsky slunce, které se uvnitř šíří po parabole. Levá noční strana ukazuje pohyb a viditelnost měsíce v jeho fázích. (obrázek nahoře) Bod G symbolizuje místo, kde se paprsky slunce vrací zpět a jsou pohlceny černou hvězdou.
Zde je vidět dopad slunečních paprsků na zemi jak v konkávním, tak v konvexním modelu, všimněte si, že dopadají pod stejným úhlem. (obrázek nahoře)
Horní obrázek: ,,S“ mimo planetu symbolizuje slunce ve vnějším vesmíru, kdyby nebyla země dutá a světlo se šířilo po přímce. Slunce osvětluje polovinu planety, zatímco druhá je v temnotě. Smysl obrázku je ukázat, že uvnitř planety můžeme mít tento dojem vnějšího vesmíru, protože dopad světla je ve výsledku stejný a pod stejnými úhly.
Druhý obrázek nahoře si musíte představit v prostoru, jako trojrozměrný model. Vnější slunce zde osvětluje černou hvězdu, která paprsky pohlcuje, když na ní dopadá světlo i zezadu, protože světlo cestuje po parabole. Černá barva pohlcuje záření, proto je to ,,Black star“ neboli černá hvězda.
Roční období
Dále se vám pokusím co nejlépe znázornit dráhu slunce uvnitř duté země.
Slunce (bílý bod a bílá stopa) rotuje okolo černé hvězdy (uprostřed) a zároveň opisuje spirálu směrem nahoru i dolů. Roční období koresponduje s osou oběhu slunce čímž vzniká jaro, léto, podzim a zima.
N – sever.
S – jih.
A – rovník
tmavý kruh uprostřed – černá hvězda
bílý bod a jeho bílá stopa – slunce
Osa T představuje náklon o 23,5 stupně při jeho dosažení nastává slunovrat. 21.6. letní a 21.12. zimní.
(Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21.června a zimní 21.prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.)
Obrázek níže:
Nördlicher Wendekreis – severní obratník
Südlicher Wendekreis – jižní obratník
Äquatorebene – rovník
H – černá hvězda
Tierkreisebene – zvěrokruh
Tři vrstvy/pláště nakreslené kolem černé hvězdy (H), ukazují prostor, kde se pohybují ostatní planetky uvnitř duté země. Model se tedy týká černé hvězdy a planet, které kolem ní rotují, zapomeňte teď na Slunce a Měsíc.
Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto rotují pouze v prostředním zakresleném plášti.
Na obrázcích níže můžeme vidět, že když je slunce ve vyšší pozici na své spirále, tedy rotuje na severní straně, je na severní polokouli tepleji (léto). Když slunce postupně během roku ve spirále klesá dolů, ochlazuje se a přichází zima, kdy je i méně světla. Když je uprostřed své cesty kolem černé hvězdy, máme jaro a podzim.
Tečkovaný kruh uprostřed je velká černá hvězda, malé tečky v ní jsou hvězdy. Pás okolo symbolizuje ostatní malé planety, které spolu s měsícem a sluncem rotují kolem černé hvězdy.
Zakřivené čáry směrem od slunce (bílý bod po pravé straně od černé hvězdy) ukazují šíření světla uvnitř duté země.
Všimněte si, že pás který značí planetky v duté zemi, se během roku pohybuje, jakoby rotuje. Blbě se to vysvětluje, lepší by byla názorná ukázka, ale osa těchto planet se jednoduše řečeno jakoby vlní, naklání a vrací zase zpět. Je to pravidelný krouživý pohyb.
(pokračování příště)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

33
Komentujte

avatar
14 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
tomáš marnýjosefrajaZdeněk BálekZdravý rozum Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
martin martin
Host
martin martin

Dekuji za tento serial, pekne a jednoduse vysvetlene. Co rikate na efekt padajici hvezdy? Co to mmuze byt? Nemohl by to byt prechod do „vortexu“?

Marcela
Host
Marcela

Že žiji uvnitř země by mě navadilo, vždyť ve vesmíru je plno civiizací, která takhle žije. Vadí mi, že je to vlastně vězení. Já jsem na svět nechtěla. Málem maminka kvůli tomu zemřela. Kam jde ale voda, která na pólech mizí? , jde ven na planetu?

jirik
Host
jirik

Tady jsem něco našel o vodě okolo polů
http://tadesco.cz/velky-polarni-vir-12/
http://tadesco.cz/velky-polarni-vir-22/
ještě lze doporučit stránky http://www.suenee.cz které se dutou zemí apod. zabývají také…

jirik
Host
jirik
Anan
Host
Anan

Není to vězení. Je to všechno jinak. Ty jsi se chtěla narodit, vybrala jsi si matku a otce. Je to situace, kterou si měla zažit a pochopit. Nic se neděje náhodou. Ale to je nejenom pro Tebe asi hodně a je to vysvětlené jinde jak se tyto věci mají.

Převozník
Host
Převozník

hmm, sice to zní všechno logicky, ale proč se ve vodní hladině neodráží pevnina na protější straně?

duves
Host
duves

A čo na to Dr.Chocholoušek? Určite je rad, že ho zásobujete.

kabrichard
Host

Celé toto pochádza z roku 1947 z deníka jedného admirál Byrda, ktorý mal halucinácie z otravy plynom a videl sa ako letí lietadlom a vidí v póloch diery do ktorých vletel a stretol sa tam s inou civilizáciou, ktorá mu zanechala odkaz aby všetci ihneď skončili s vojnou, inak sa celá civilizácia vyhladí. Mohla by totiž nejaká vyššia civilizácia byť taká, že by sa nám horko ťažko na 10 minut zjavila a povedala by nám len to čo už každý aj tak vie, a to že našou chamtivosťou zapríčiníme to, že raz všetci zomrieme? To je rovnaký nezmysel, ako keby… Číst vice »

Anan
Host
Anan

A mně se zdálo, že by se to mělo dokázat. Je o tom už dost faktických důkazů, tak proč je nezveřejnit. Eifela zavřeli za to, že dokázal a chtěl zveřejnit opačné zakřivení Země. Měli by zrušit rozostřené póly na Google eart, aby jsme je viděli na vlastni oči jako třeba panelák na mém sídlišti. To je maličkost.

Soto
Host
Soto

To je přesný. To je vidět jak je svět organizován. Dneska by mělo mít už dost lidi gyroskop a spolu s vodovahou by to mělo jít změřit od určitě vzdálenosti snadno , třeba už ve Francii nebo ve španělsku. Pokud jsme v kouli, tak se úhel osy gyroskopu k vodováze zvětšuje ve směru odkud jdeme, ale na povrchu koule se zmenšuje. Kdybych měl větší garáž a kovoobrabeci centrum na 0,001 mm a výrobu vakua, tak si gyroskop vyrobim sam. Na světě je takovejch snad habaděj.

Anonymní
Host
Anonymní

3

Anch
Host
Anch

Mohl by mně prosím někdo vysvětlit,když vidíte záběry,jak se startující raketa vzdaluje od Země, pohledem z kamery na raketě a vidíme,že tedy asi startuje z povrchu.Věřím v dutou Zemi,ale že žijeme spíše napovrchu.Vím,že pokusy s kyvadlem to nedokazují.A co Anšarové od Coreyho Gooda,ti žijí ve vnitřní Zemi.Asi by přiznali,že jsou napovrhu místo uvnitř.Robert.

cituji
Host
cituji

Cituji Představa obrovského podzemního oceánu, o kterém už v předminulém století psal Jules Verne ve svém románu Cesta do středu Země, není až tak nereálná, jak by se myslelo. Vědci totiž nedávno zjistili, že obrovské rezervoáry vody se nacházejí jen kousek od zemského jádra. Podle odhadů tvoří tato vodní masa až 1,5 procento z celkové hmotnosti Země – tedy tolik, kolik je vody ve všech oceánech na povrchu.http://extrastory.cz/hluboko-v-nitru-zeme-je-tolik-vody-jako-na-jejim-povrchu.html

cituji
Host
cituji

Nebohttp://extrastory.cz/dalsi-odbornik-se-domniva-ze-uvnitr-nasi-zeme-ziji-dalsi-civilizace.html

cituji
Host
cituji
Zdravý rozum
Host
Zdravý rozum

Existuje nějaký experiment, pokus co dokazuje tuto teorii? Zde jsou experimenty dokazující jinou teorii. Ani není nutné dokládat, průběhy dne a noci, ročních období apod., jako spíše chování vody na povrchu koule, popř. na vnitřní straně koule. Vnímání – pozorování pohybu těles na obloze může zkreslit spoutu vlivů, ale vodu si můžeme osahat zde na Zemi. https://www.placata-zeme.cz/prakticke-experimenty/

marek
Host
marek

Jak do teorie duté země zapadá přilítající soustava Nibiru ? Děkuji za odpověď
https://www.youtube.com/watch?v=QH3lVoj6fL8

josef
Host
josef

Vážení, je známo, že emeričaní jsou národ debilů, nebuďme jako oni! Jestli je země dutá nebo není je mi osobně fuk, žijeme na povrchu země. Trocha matematiky neuškodí. Průměr země je 12 700 km, z toho by vnitřní průměr činil
cca 10 200 km a vzdálenost k „vnitřnímu slunci“ by byla cca 4500 km, což by dopravní letadlo zvládlo za cca 5 hod. letu! Zdá se Vám to logické? Je známo, že geostacionární družice mají oběžnou dráhu ve výšce cca 36 000km, což je trojnásobek průměru země, jsou známy vzdálenosti planet sluneční soustavy atd. atd. Jak může někdo tyto fakta vyvrátit?

tomáš marný
Admin

Milý jozefe, velice se ve všem mýlíte, nastudujte si skutečnou teorii duté země a pak hovořte…..
tm

josef
Host
josef

Pane tomáši, mýliti je lidské, ale v čem se mýlím? Víte, Vy jste teoretik, já jsem praktik. Ty čísla, která jsem uvedl jsou fakta a nějak nezapadají do Vaší teorie, že žijeme uvnitř duté země. Ale zeptám se Vás na něco jiného, vím že máte široký rozhled a pomůžete mi rozluštit záhadu, která se mi včera stala. V autě jsem zapomněl na balenou vodu, když jsem ji včera vyndal z kufru auta, byla na kost zmrzlá. To je vcelku normální jev, ale v jedné z těch šesti lahví byla čirá, nezmrzlá, tekoucí voda! Zde mé teoretické i praktické zkušenosti naprosto… Číst vice »

tomáš marný
Admin

Vážený josefe,
nejsem teoretik, jsem praktik. Vím, že co píší, tak je tomu tak. Váš názor může být úplně jiný. Dělali jsme mnoho měření, ale lidi o tom přesvědčovat samozřejmě nebudu. Co se týká vaší zmrzlé vody, nevím co bych k tomu řekl…..
tm

paja
Host
paja

Dobry den
Prosim o sdeleni polomeru dute Zeme.
Dekuji.
Paja

Respirateur
Host
Respirateur

Drazí spolubesedníci. Pro příznivce placaté země(koule) je toto zatím nejpolopatičtější videjo krátké jen cca 6 minut.
Naprosto excelentně pomocí dvou jednoduchých pomůcek vysvětleno vše. Musím přiznat, že tohle je opravdu k zamyšlení.
https://www.youtube.com/watch?v=UmgcJuMSTxQ

Zdeněk Bálek
Host
Zdeněk Bálek

Přesně tak – plochá, nikoliv dutá! A pokud jde, jak o celkovou podobu naší planety, tak její výduť na Antarktidě, to přímo souvisí s tím, jak naše planeta vznikala. A pokud jde o to, proč její skutečnou podobu dodnes nesmíme znát, to zase souvisí s počátky vytváření podmínek a přenosu a formování života na Zemi mimozemskými civilizacemi a symbolickými obrazci, které tehdy zanechali na jejím vnějším plášti.