DUTÁ ZEMĚ – Otvory na pólech (3. díl)

Tento článek je přejatý z webu Aluska.org. Pokud máte zájem o hodnotné vědomosti, doporučuji vám jej navštívit.
Na severním a jižním pólu jsou otvory. Nelze jimi proletět se stroji na konvenční explosivní pohon, jelikož tam nefungují vnitrozemské fyzikální zákony. Explozivní motor v takovém případě přestává fungovat a zřítí se do vody. Průlet je možný pouze s pohonem implozivním. Piloti civilních aerolinií musí podepsat prohlášení, že nepřeletí 86. rovnoběžku. Oba póly jsou satelitem pečlivě hlídány.
Výskyt sladké vody na pólech je způsoben prouděním sladké vody skrze polární otvory z povrchu planety, kde jsou všechny moře i oceány sladké…
Pamatuji si jak jsem ve škole strašně mudrovala nad tím, proč máme na severu sladký ledovec ve slaném moři a nikdo mi to pořádně nedokázal vysvětlit. Když přijdete na teorii dutozemě, tato a mnoho dalších podivných záhad které vám vrtají hlavou, jsou vysvětleny velmi jednoduchým způsobem. Pokud je člověk nimral, může alespoň na internetu najít strohou odpověď, že sladké ledovce jsou ze srážek a sněhu… No, udělejte si názor sami, jestli můžou tak obrovské ledovce vyrůst jenom z toho co naprší z nebe.

Otvor na severním pólu (snímek níže pochází z animace na YT na této adrese: https://www.youtube.com/watch?v=bxT-gfy58aE) Ukazuje vývoj ledu v okolí severního pólu za období 12 měsíců. Animace má v daném místě podezřelou prohlubeň, která zastáncům teorie dutozemě připadá dost zajímavá):
Norad zveřejnil snímky oběhu družic „okolo“ země. Ze snímků je zřejmé, že určitým místům se jejich oběžné dráhy vyhýbají. Podle toho lze odhadnout velikost polárních otvorů a působení sil se kterými si konvenční fyzika nedokáže poradit. Zkrátka to v těch místech padá…..
Polární záře je světlem, které prochází skrze polární otvory z druhé strany. Je to druh proudící energie:
Aurora Borealis – polární záře
obrázek z Apollo 11.  rok 1969
Snímek z roku 10.3.2008 (nahoře), který ukazuje pokrytí ledovcem v okolí severního pólu prozradil lidstvu něco, co mělo zůstat utajeno. V místě kde je otvor v severním pólu, ho někdo zapomněl zamalovat.
Obrázek níže byl zveřejněn v zahraničním článku s německým komentářem tohoto znění:
,,Fiktivní příběh, nebo tvrdá realita?? Položme si otázku: Například, proč jsou póly armádně zakázané oblasti? Proč neexistují žádné záznamy od průzkumných ponorek? Proč mají i ostatní planety ledové přikrývky v oblasti svých pólů? Všechny výzkumy ukazují: Země je dutá a ostatní planety také!“
Německý článek o duté zemi, ze kterého čerpám je velmi dlouhý a podrobný. Pokud umíte dobře německy, můžete si ho dočíst ZDE
Satelitní snímky výše i níže odhalují, že na severním pólu je skutečně otvor.
Obrázek výše vyfotila NASA pomocí družice s názvem ATS III. Zachycuje severní pól, nad kterým se podezřele tvarují mraky do tvaru důlku.
Na závěr bych vám ráda ukázala video, které je poměrně dost zajímavé a kontroverzní. Vidíte na něm severní pól, kterým prochází rotující energie. Ruku na srdce, zdroj tohoto videa není ověřený a nevíme, jestli je to reálný a věrný snímek skutečného severního pólu, nebo jestli je to pouze šikovná a velmi věrně udělaná animace. Existují teorie, že je to pouze dílo animátora s nickem Kevmc34, jako záběr z okna raketoplánu při opouštění země po kataklizmatu způsobeným Large Hadron Collider – Cern. Je to však pouze teorie… Mně se snímek zdá pravý, nejsem sama s tímto názorem, ale jelikož to nemáme ověřené, píšu sem jedině to, že realitě odpovídá, nemůžu ho však vydávat za pravý, nechci zbytečně vzbuzovat falešnou senzaci.
Bez ohledu na to, jestli to je není není reálný záběr, jistí si můžete být jednou věcí: Takto opravdu vypadá severní pól a tato vzdálenost je asi nejblíže, nakolik se dá s explozivním motorem dostat, když to srovnáte i s drahami družic, které jsou zakreslené výše v tomto článku.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

36 komentářů

 1. zdeněk540 napsal:

  No a když už by se mi nějakým způsobem podařilo dostat k otvorům a přejít na druhou stranu, co lidé z povrchu? Přijali by mne nebo by mne poslali zpátky?

 2. jirik napsal:

  Vědci věří, že našli důkazy o ohromném UFO číhajícím pod antarktickým ledem v oblasti zvané Wikesova země. Pod zamrzlou oblastí táhnoucí se napříč 151 mílemi (242 km) a je hluboká přes 2700 stop (823 m), číhá záhadná anomálie.

  Nypost.com referuje: Někteří výzkumníci věří, že jsou to pozůstatky opravdu ohromného asteroidu, který je dvakrát tak veliký jako kosmický kámen z Chicxulub, který vyhubil dinosaury.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10922-antarktida-led-ohromne-ufo-vedci

 3. Lubomír napsal:

  Ako mohli slávni cestovatelia – polárnici dosiahnuť severného, či južného pólu,
  keď je v tých miestach planeta Zem dutá ? To sú Amundsen a iní polárnici
  podvodníci? Ako tomu máme rozumieť?

  • raja napsal:

   Země je dutá tak nějak celkově. Na pólech má pouze otvor, který se ale netáhne přes celý pól. Takže Amundsen na tom kontinentu klidně být mohl. To se nevylučuje.

 4. Lubomír napsal:

  Píšete a graficky znázorňujete, že na póloch sú obrovské otvory, nad ktorými
  nesmú lietať ani lietadlá a odrazu je tam len nejaký malý otvor či dierka.
  Alebo majú póly zaťahovacie strechy, ako niektoré fotbalové, či hokejové
  štadióny. Poučte prosím neznalých čitateľov a prípadne to vysvetlite polopate, ako to vlastne myslíte.

 5. Lubomír napsal:

  Je dokázané, že zemský plášť je priemerne asi 70 km hrubý. Vo vnútri planéty
  Zeme má byť magma,- tekutá láva, ktorú občas aj vidíme na viacerých miestach
  planety. Zemské jadro má byť tekuté a žeravé a to potvrdzujú aj hĺbkové šachty
  a vrty. – Čím hlbšie, tým vačšia teplota. Najhlbší zemský vrt má byť v Rusku – asi 8 km. Pre obrovskú teplotu sa ďalej nedostali.
  Ak by v teplote nad 1200 stupňov mal byť nejaký život, tak asi len v astrálnej
  sfére – 4D, kde existujú len duchovia, či astrálne bytosti.
  Bez nadsázky – radi by sme sa nechali poučiť, aký život existuje vo
  vnútornej zemi. Hrubohmotný, alebo len astrálny – 4.dimenzia?

  • Respirateur napsal:

   trochu vám to upřesním. Nejhlubší vrt byl na poloostrově Kola, tzv kolský vrt.Tehdy se provrtali do hloubky skoro 13 km. Pak se děly ty už mnohokrát zmiňované věci. Spuštěný mikrofon zaznamenal křik milionů mučených lidí a nakonec z díry vylétlo cosi nehmotného démonického. Tak se vrt zapečetil a v panice opustil v roce 1992. Medializace celého případu proběhla klasickým způsobem. Nejprve byl zpochybněn, pak zesměšňován, aby se pak po dlouhé době ukázalo, že byl pravdivý.

   • raja napsal:

    Při hloubení Kolského vrtu se tehdy prokopali až do podzemních laboratoří určitých temných entit, které unášejí lidi a provádí na nich experimenty.

    • Respirateur napsal:

     Bohajeho, kam jsem se to zase dostal? Tak vidíte, čerti jsou a né že nejsou. Já vám teda něco povím. Úplně nejlepší by bylo, kdyby vesmír vůbec neexistoval.
     Dyk to srovnejte, organický život a jím nesené vědomí je jenom samé utrpení a sem tam trochu radosti, ale i tu nám povolili jenom abychom se ochotněji rozmnožovali. To je v obrovském nepoměru. Tak jaký to tedy dává smysl?
     Možná těm, kteří se tou energií z utrpení živí, to smysl dává. A Aštar se svou záchrankou nikde. Na nikoho není spolehnutí. Don Juan měl pravdu. Nemáme ani potuchy o světech, které existují paralelně s tím naším viditelným. Máme je přímo před očima, ale nejsme schopni je vidět.
     To bysme se asi tak vesele už nerozmnožovali :-)))))

     • raja napsal:

      To máte docela smutný život, když tomuto věříte. Destrukci lidská rasa čelí pouze na této planetě.

 6. tauri napsal:

  Jak s tím tedy souvisí plochá Země?
  Děkuji

 7. Andy napsal:

  Lubomír: všechno toto tady již někdo vysvětloval. Háček je v tom, že existují dvě místa označované jako severní pól. Jedno se nazývá magnetický pól a druhé geografický pól země. Na jednom je otvor a na druhém není nic. Další informace k tématu zde: http://www.sumerianalien.com/C/NorthPoleGeology/

 8. zero napsal:

  Dotaz na redakci: Jedno mi nejde do hlavy. V jiných článcích zde se píše, že žijeme uvnitř Země. V tomto článku je obrázek z Apollo 11. rok 1969, z něhož je patrné že fotka vznikla z vnější strany planety. Jinde jsem se dočetl, že pouze díky Photoshopu NASA fotky z vnitřku planety předělává tak, aby vypadaly že jsou nafocené z vnějšku. V roce 1969 Photoshop neexistoval. To planetu NASA přemalovávala ručně? A co ruské fotografie? To SSSR a následně Rusko falšovala fotografie také? Proč by to Rusové dělali?
  Tímto si protiřečíte. Já chápu jiné skutečnosti, např.rozmazané záběry pólů. To si jako laik mohu ověřit. Důkaz že žijeme v duté Zemi který údajně dělal Eifel si ověřit nemůžu.

  Když shrnu vše co zde píšete, mohu připustit pouze že planety jsou duté, že žijeme na povrchu a že uvnitř může existovat jiná civilizace.

  Nebo jsem něco přehlédl? Můžete mi to lépe vysvětlit?

  • tomáš marný napsal:

   Vážený zero,
   když jste nepročetl veškeré důkazy o duté zemi, dal jste to najevo tím že z vašeho dotazu je jasné že nevíte nic o konkávním a konvexním zobrazení, které vidíte právě naopak, tak až po nastudování budete moci mluvit. Protiřečíte si právě vy. Anebo jste zase jeden inteligentní troll, který má zavést čtenáře do slepé uličky…..
   tm

   • Taranti napsal:

    Tomas Marny, nie je toto diskusia? Tiez sa priklanam k nazoru, ze zem moze byt duta ale ze my sme na povrchu a vo vnutri moze byt ina civilizacia. Jednoznacne dokazy predsa nema ani jedna strana. Preco by mal byt niekto hned troll alebo mat snahu niekomu skodit? Jednoducho sa o vec zaujima a prisiel na zaklade vlastnych znalosti k inemu zaveru. Nijak predsa vas nazor nedehonestuje ani sa vam nevysmieva. Proste diskutuje. Nie je to snad cielom diskusie? Samotny Corey Goode hovori o civilizaciach v dutinach zeme. Preco je potom iny nazor neprijatelny?

   • zero napsal:

    Tomáši Marný, články jsem prostudoval všechny, nicméně pevný názor nemám. Je mi 54 let a byl jsem dobře zpracován „vědeckým poznáním“, takže jsem žil v domnění že žijeme na kulaté Zemi. Po přečtení Vašich článků o duté Zemi jsem ale na vážkách. Nevím jak si dokázat teorii o duté Zemi, ale na druhou stranu mám zážitky které ji podporují.

    Když jsme byli před dvaceti lety autem v Bulharsku. vyvedla nás cesta z vnitrozemí na pobřežní útes. Zastavil jsem, aby se synové i manželka mohli pokochat výhledem na moře. Viděli ho poprvé.
    Manželka:“Co to je pod náma?“
    Já na to že moře.
    Manželka:“A proč vede do kopce?“
    Tato reakce mne překvapila. Byl jsem u moře poprvé když mi bylo deset a na ten pohled jsem byl zvyklý. Musel jsem ale uznat že manželka má pravdu. Vysvětlil jsem jí to tak, že když se opaluje na našem dvorku, tak plochu dvorku vidí jako úzkou nudli. Když se na něj dívá shora z balkonu, vidí ho jako plochu o konkrétních rozměrech. A kdyby byl dvorek velký jak moře, vedl by také do kopce. A protože jsme na vyvýšeném útesu, vidíme moře v celé jeho velikosti jako plochu.

    Jindy jsem s otcem jel pracovně na Ukrajinu. Když jsem v jednom úseku vyjel z lesa, uviděl jsem obrovskou rovinu. Kam se hrabe ta jihomoravská nebo polabská rovina! Ukrajinská rovina je úplný extrém, všude rovina a nikde ani náznak kopce. Když jsem ji viděl poprvé, řekl jsem že Hitler musel být totální debil, když chtěl tak obrovskou zemi dobýt a ovládnout. Na té rovině chyběly orientační body, kopec, les, vesnice, nebo vodojem či jiná věž. Rovina budila dojem obrovského lavoru.

    Napadlo mne, jak je asi daleko obzor? Silnice byla rovná jak když střelí. Někde v dáli už nebylo možné rozeznat auta, protože silnice i auta ztrácely kontury. Bylo to na podzim, bylo sucho a viditelnost byla výborná. Zvyklý na naše roviny, pomyslel jsem si že na to šlápnu a za chvíli budu na obzoru. Tak jsem to mastil asi stotřicítkou a furt jsem nebyl na obzoru. Bohužel mne nenapadlo změřit si kilometry a čas. Když už jsem jel hodně dlouho, pořád nebyl na místě onoho obzoru a nervózně jsem tahal jednu cigaretu za druhou, napadlo mne podívat se do zpětného zrcátka. Les ze kterého jsem vyjel jsem už neviděl. Za mnou se rozprostíral ten samý „lavor“, jak přede mnou. Myslel jsem že okraj „lavoru“ poznám, protože v tom místě musí být „lavor“ zvednutý, tzn.že cesta povede do kopce a já to místo poznám podle úbytku rychlosti potřeby sešlápnou víc pedál plynu.

    Jsem jenom člověk, mohu se mýlit, ale podle míry sešlápnutého plynu jsem měl pocit že jedu pořád po rovině. Tohle se špatně odhaduje, z kopce může auto brzdit protivítr, do kopce může vítr auto tlačit „do zad“. Netuším kolik těch „lavorů“ jsem vlastně přejel. S otcem jsme probírali Hitlera a jeho vojska, které tu kdysi mrzly, nebo se bořily do bahna. Jeli jsme tak asi 2 hodiny a museli jsme ujet minimálně 260 km. Otec – navigátor později kontroloval mapu a tvrdil že ta rovina, v podstatě jedno obrovské zemědělské pole, byla dlouhá přes 300 km.

    Další zážitek se mi stal na ostrově Rhodos. Po celodenním trajdání po městě Rhodos jsme se vrali autobusem do našeho hotelu. Právě zapadalo Slunce a jeho odlesk od moře byl ohromující. Nešlo mi do hlavym že se odrařené světlo zrcadlilo v celém dlouhém pásu sahajícím snad až po obzor. Přemítal jsem o úhlu dopadu a odrazu, proto by teoreticky mělo být Slunce v moři mít kruhový nebo oválný tvar. Protože ale byly na moři vlny, vysvětlil jsem si odraz jako součet odrazů od jednotlivých vln, které odráží světlo každým svým místem pod jiným úhlem. Moře by odráželo Slunce stejným způsobem na kulaté, rovné i duté Zemi stejným způsobem.
    —————————————————————————————————————————————————

    Pokud si diskutující po přečtení mého příspěvku uvědomí, že mají podobné zážitky, napište je.

  • Dave napsal:

   Je usmevne ktetak zde obhajuji dutou zemi a nas uvnitr. Jak uz bylo nekolikrat uvedeno, plocha zeme ma mnohem lepsi dukazy. Lidem ale neprislusi znat oravdu. Proto tyto debaty a uvahy

   • raja napsal:

    Jaké důkazy jsou pro plochou zemi? To je přece nesmysl jen při použití selského rozumu. Něco takového by nedávalo smysl ani z hlediska analogií v našem světě. Jak v makrokosmu, tak v mikrokosmu. Energie se formuje do tvaru koule, kapka vody, atomy…Je to nejdokonalešjí tvar. Proč by pak planety byly ploché? Přijde mi vtipná představa, jak zvířata a lidi přepadávají přes okraj 😀 „Ups, konec planety“ 😀 Myslím, že to bylo v nějakém animovaném filmu. Nesmíte brát animáky tak vážně.

    • Zdravý rozum napsal:

     Souhlas s Davem, jako důkaz mohou složit experimenty s rovinou vody a s gyroskopem v letadle. Ty ovšem dávají za pravdu ploché zemi. Uvádět jako důkaz fotky a videa nestačí, protože se to vše dá zfalšovat (nafejkovat). Vědci se chovají tak, že označí něco jako nesmysl, aniž by pro to měli nějaké podklady. Je lepší používat zdravý rozum 🙂 tedy ten selský o kterém mluvíte.

     • zdeněk napsal:

      Plocho země je pochopitelně blbost. Nejvíce se mi líbí argument o gravitačním zrychlení – Země palačinka se pohybuje rychlostí 9.8m/s směrem vzhůru! Nojo, ale to by byl měřitelný pohyb hvězd na nebi už za jednu generaci.
      Jestli-že li se máme bavit na alespoň trošku vědecké úrovni, chovejte se takto. Vědecký přístup (tím myslím přístup opravdového vědce) není ten, že se okamžitě kecá a plácá o tom proč je to řečené blbost. Vědec si to zjistí, vědec si to ověří. Jestli máte přístup k vybavení, čas a nějaké peníze tak si můžete udělat pokus s dvěmi olovnicemi a změřit jejich vzdálenost v bodě zavěšení a na jejich špičkách. Zjistíte směr zakřivení země (střed „gravitace“) a dopočítáte se k poloměru Země.
      Varianta druhá, protože s gravitací je to trošku složitější, je zařízení s názvem „rectilineator“ najděte si na internetu.
      Pokud nemáte ani jediné z toho, můžete si na internetu najít fotografie na velkou vzdálenost a spočítat si, jestli je vůbec možné takto daleko vidět, jestli by Vám náhodou na povrchu Země nestál ve výhledu obzor.
      Pokud by byla země plochá tak se olovnice nerozcházejí, rectilineator jde stále paralelně se zemí a dohled by byl o něco míň než teď (dohled by byl limitován rozptylem světla kvůli vlhkosti v atmosféře). A mimochodem na měření s „olovnicemi“ doporučuji interferometr, protože ty rozdíly jsou na krátké vzdálenosti fakt malé, řádkově mikrometry. 🙂

    • Dave napsal:

     Nene – takto ne. Nebeská klenba, na ní slunce i planety, Antarktida dokola a ledová stěna. Ale k tomuto je maximum zde: https://www.placata-zeme.cz/ – neříkám, že je to pravda, ale je to také alternativa k mainsteamové zeměkouli co letí vesmírem obrovskou rychlostí. Prostudujte 100 důkazů a pak se zamyslete, zda Vám to nedává smysl. Mě třeba dává placatá země větší smysl než dutá, ale kdo ví….

     • tomáš marný napsal:

      Milý dave,
      až si prostudujete veškeré důkazy o duté zemei, a pochopíte je, pak budete hovořit jinak…..
      tm

      • Karel napsal:

       A proč je ta díra na každém svém obrázku jinak velká?
       Žeby neustále rostla a scvrkávala se?

  • 540 napsal:

   toto video vám pomůže pochopit jak funguje konkávní-konvexní vidění lidským okem.
   a proč nejde jednoznačně určit jestli se díváte na předmět vypouklý nebo dutý.
   platí i pro fotografii například ze satelitu.
   https://www.youtube.com/watch?v=1Of6y0wNAZg

  • _hatek_ napsal:

   Som dost otvoreny vsetkemu novemu, nie som zastanca ani dnesneho vykladu Zeme a Vesmiru, ale ani ta „duta“ zem nema logicke vysvetlenia. Urcite nasa Zem nevyzera ako kokosovy orech, ani ako hrubsi balonik, alebo lopta. To je fyzicky nezmysel.

   Vedel by som si to predstavit takto. Ak sa prehrabeme v historii, zistime, ze v kazdej etape nasho zivota existoval nejaky „boh“, „vyssia bytost“, zjavujuce sa „tvory“ (demoni, anjeli) a tak dalej. Kludne to moze byt velmi vyspela rasa, ktora je ale rovnako ako my ludia (cernosi, belosi, zlti, hnedi) roznych fyzickych vlastnosti , rozumu, dusevnych vlastnosti a podobne. Beriem to tak, ze sme bud ich sucastou, alebo len ako experiment. Postupom casu jeden druh rasy, zlikvidoval druhy (nieco ako sme takmer zlikvidovali indianov, tak oni mozno prave Atlantidanov, alebo tych co mali na vysku niekolko metrov), niektore si medzi sebou dohodli pravidla, a niektorych akceptuju aj ked su votrelcami v ich svete (mozno prave ti Reptaliani). Jedni s nami maju ciel, vypestovat z nas dalsiu vyspelu rasu, druhi nas maju za otrokov pre ich pocit z ovladania, a niektorym to je ukradnute.

   Po nejakej dobe tychto experimentov (nieco na styl restartu Matrixu) sa im podarilo dostat nase vedomie na dost vysoku uroven, a uz sa tazsie „hralo na boha a tajnu rasu“. Tak sa presunuli do vnutra zeme. Na zaklade historie tiez vieme, ze existuje viacero podzemnych tunelov, a ze v niektorych oblastiach ludia aj prezivali v jaskynnych systemoch pod zemou, takze museli ist o dost hlbsie. Samozrejme, ze tato rasa nedycha vodik a tiez potrebuje pristup vzduchu a svetla. Kedze Zem je sama o sebe vdaka slnecnemu vetru magnetizovana, tak sa chova ako permanentna kombinacia viacerych cievok. Spolu s jadrom Zeme generuje neustalu energiu.

   Vytvorenim otvorov na poloch si v svojich priestoroch (ktore mozu byt velke ako Kaspicke more, no urcite nie cely obsah zeme) umoznili s prietokom energie vytvorit aj permanentny prietok vzduchu a za pomocou (nami videnej) polarnej ziare (kombinacia slnecneho vetra v atmosfere aj prisun slnecnej energie). Po nas chceli len taky trend, aby sme sa zjednotili, stali sa vyspelejsimi a umoznili nam dostat sa takmer na ich uroven.

   Bohuzial ich cast „Reptaliani“ a rozni darebaci ochotni robit na nas pokusy si povytvarali k chodbam dalsie zakladne, kde si potajomky zahravali s civilizaciou. Vytvorili problem, kde ak by vznikla uz atomova vojna, tak by to sposobilo vyhubenie uplne vsetkych cez otravu atmosfery. A toto ma len dve riesenia: nedopustit, aby sa take nieco stalo, alebo novy restart „matrixu“ a zacat od znovu, ale uz rychlejsie.

   Z celej globalnej situacie mam pocit, ze vsetky tie elity (vytvorene darebackou rasou) maju medzi sebou dohodu, ze nebudu proti sebe priamo bojovat, ani si na seba posielat vrahov. Akceptovane je to len v tedy, ked to je ich figurka a ak sa najde „presvedceny“ obyvatel vlastnou volou vykonat taky cin. Pretoze uz davno by rozne loze P2, alebo ilumnatov, alebo elity … davno niekto vyvrazdil. No oni sa hraju hry dalej a klamu ludstvo v prospech ich celej rasy. Pretoze aj tak este nie sme na dost vyspelej urovni. To nam je asi umoznene len za tych okolnosti, ak budeme ochotni sa tym smerom uberat a sami sa zbavime vlastnych chazarov/elit.

 9. W napsal:

  Pracoval jsem pro aerolinie, s piloty jsem byl v kontaktu denně, když jsem se jich ptal na 86.rovnoběžku, tak tvrdili že je to nesmysl, nic takoveho se nepodepisuje

  • WW napsal:

   JISTĚ, LETADLA MAJÍ PROBLÉM LÉTAT V TAK KRUTÝCH MRAZECH, STEJNĚ JAKO VOZY.
   OBDOBNĚ I PRO TITANIK BY BYLO LEPŠÍ, KDYBY SI TRASU TROCHU PROUDLOUŽIL A NENARAZIL DO KRY.
   TO, ŽE SE NELETA ZA POLARNIM KRUHEM, NEMÁ NIC SPOLEČNEHO S DIRAMA NA POLECH.
   JSOU TAKY LETADLA, KTERÉ NELETAJÍ VE VŮBEC ŽÁDNÝCH MRAZECH. NEJSOU NA TO STAVĚNÉ.

 10. Pavel napsal:

  V článku byla úvaha o tom, že ledovce ze sladké vody, které se vyskytují v Arktidě pocházejí ze zdrojů duté Země. Nu já nevím, ale severní pól přeletěla vzducholoď Italia na které cestoval mimo jiné členy posádky i náš vědec pan Běhounek – napsal pak o havárii této vzducholodi na zpáteční cestě a o složité a náročné cestě k záchraně většiny trosečníků poutavou knihu. Mimo jiné tam zmiňoval, že tito trosečníci si brali pitnou vodu z ledovců, které měly odlišnou barvu než standartní slané a vysvětloval sladkost té vody stářím těchto ledovců. Tvrdil a byl to prosím vědec i když v jiném oboru, že polární led ztrácí postupně sůl – že nějak sublimuje či co. Čili – čím starší led tím méně slané vody v něm. Nemám důvod mu nevěřit. Stejně jako nemám důvod nevěřit panu Rudolfu Luskačovi, českému vědci, který pracoval v Rusku někde na ministerstvu nebo výzkumném ústavu zabývajícím se geologií apod., který napsal ve své poutavé knize o tom, jak jednou na výpravě v oblasti věčně zmrzlé půdy našli celého mamuta, kterého jarní tání s následnou malou změnou toku řeky obnažilo z té zmrzlé půdy. Ten mamut byl pak sovětskou vládou rozřezaný na kusy, aby se dal letecky přemístit, poslán do Petrohradu, kde měl být pak i vystaven (asi po nějaké mumifikaci. Zemřel zřejmě náhle neb v jeho žaludku se našly zbytky nestrávených bylin, které rostly v té oblasti asi před 10-ti až 12-ti tisíci roků. Takže tam nepřiplaval proti proudu řeky z moře z „duté Země“ . Exponát byl zřejmě zničen za druhé světové války při obléhání Leningradu.

 11. Flame napsal:

  Duta zem je zaujimave citanie, rovnako ako placata, ak je to diskusia diskutujme, je na skodu tu ineho degradovat za polozene otazky. Na dutej planete mi nesedi viacero veci, ak sme dnu ako pise clanok potom by som mal lepsim dalekohladom, alebo z observatoria vidiet predsa opacnu stranu zeme, nemyslim teraz napriec planetou ale nejaky najblizsi bod ako ked si predstavim gulu a zacnem ju naplnat vodou od spodneho okraja z koncov bodu budem vidiet na druhy bod radovo stovky kylometrov, ked pozorujete vesmirnym dalekohladom vidite predsa stovky km daleko, lahko overitelne, nemam taku moznost:(. Druha vec je ta konkavnost, planeta ak sa pozriem na tie fotografie z vesmiru je tam gula nie polgula aj z dialky. Ako mozem odfotit gulu z dialky ak som v jej vnutry? Ak by bola duta, cela nasa slnecna sustava komplet aj mesiac by bol dnu, ako sa tam zmestia vsetsi do tak maleho priestoru duteho ked priemer zeme je cca 12tis. km a uz druzice lietaju cca 600km nad zemou. Pise sa ze mesiac je cca 380tis. km od zeme.

 12. RADIM napsal:

  VELMI NEKVALITNÍ FOTOMONTÁŽE, PROTOŽE NA KAŽDÉM OBRÁZKU JE TA POLOVA DIRA JINAK VELKA !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..