Dutá země – Jak vlastně vypadá vnitřní planeta? (11.díl)

Tento článek je přejatý z webu Aluska.org. Pokud máte zájem o hodnotné vědomosti, doporučuji vám jej navštívit.
Vítejte u dalšího dílu o duté Zemi, po odmlce několika málo měsíců. Dnes mám pro vás dva zajímavé postřehy, nad kterými se můžete zamyslet (ale také vůbec nemusíte, znova opakuji že nemám zájem něco propagovat, dělám tuto sérii pro lidi které to zajímá a nikomu jeho názor neberu, ani mu nevnucuji svůj).
Pod jeden z mých starších článků, který vysvětloval co je levotočivé a co pravotočivé, mi přistál jeden komentář. Dotyčný se podivoval, jak může být levotočivý směr destruktivní a pravotočivý směr konstruktivní, když se naše planeta otáčí v protisměru hodinových ručiček, tedy levotočivě, což je dle článku destruktivní směr? A jaké pro to prý mám vysvětlení….
Vysvětlení je zcela jednoduché. Planeta Země se netočí. Ve škole vám lhali. Nemohu vám asi prostřednictvím článku předložit jednoznačné nevyvratitelné důkazy, ale můžete se dnes se mnou podívat na pár věcí, nad kterými když se zamyslíte, dojde vám, že to jinak být ani nemůže.
Toto je planeta Země, tak ji známe z učebnic, internetu, médií. Je to obraz světa, na kterém údajně žijeme:
https://qzprod.files.wordpress.com/2014/03/globe_west_2400.jpg?quality=80&strip=all&w=940
Co nám neřekli je, že se jedná o obrázek vytvořený prostřednictvím Photoshopu a jeho autor je Robert Simon. Když zagooglíte, najdete o tom články v angličtině.
https://i.ytimg.com/vi/LV93hlbZjSU/hqdefault.jpg
Komponenty, ze kterých robert Simon složil obraz Země:
https://qzprod.files.wordpress.com/2014/03/20111110mostfamousearthimage02.jpg?quality=80&strip=all&w=640
Na internetu najdete více různých obrázků údajně Země, která vypadá celá tak krásně kulatá, souměrná, dokonalá…. Všechno jsou to výtvory různých šikovných tvůrců, kteří dobře ovládají photoshop. Zastánci teorie ploché země na toto téma dokonce složili písničku. Konkrétně týpek co si říká ,,Conspiracy music guru„, má na podobná témata písniček celou řadu, ale my si zatím ukážeme pouze jednu z nich. Je v ní jednoduše vysvětleno to samé, co jste si před chvilkou přečetli. (A než se zeptáte, tak ne, na teorii plochozemě v žádném případě nevěřím, nechápu jak někdo může, ale na druhou stranu některé argumenty kterými tito lidé vyvracejí život na povrchu koule, jsou použitelné i pro tohle téma, jako právě fakt, že Země se netočí a fakt že se díváme celé roky na photoshop)
Nejsou žádné fotky Země! – No Photographs of Earth! – Conspiracy Music Guru. CZ subs
Mnoho let mi tak trochu vrtala hlavou otázka (dávno předtím než jsem se dostala k dutozemi), jak může být Země focená z vesmíru tak krásně dokonalá a kulatá, když je přece plná hor, tak by ty hory měly být na daných fotkách vidět. Mám dojem, že jsem se na to i někoho jako dítě ptala a on mi řekl, že je údajně Země tak strašně velká, že při pohledu z vesmíru ty hory prostě po okrajích nejsou vidět, i když tam jsou… věřili byste takovému vysvětlení?
Až nedávno na mě při prolézání 9gag.com vyskočila úplnou náhodou skutečná 3D podoba naší Země. 9gag je obvykle plný hovadinek, ale občas tam člověk najde i něco zajímavého a je zvláštní, že taková věc nikoho nepozastaví, když ji vidí.
Mohlo by nás všechny napadnout něco v tom stylu: ,,Hej… dopr.. proč to takhle nevypadá i z vesmíru???“ Nějakou dobu jsem si ten poznatek nechala pro sebe, v podstatě jsem čekala, až k tomu najdu něco dalšího, aby se to dalo sesumírovat do článku.
Každopádně ono znázornění reálné Země o kterém je řeč, vypadá takto:
https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-223f3b562bbc8ceddd1a13ff05316f29
Obrázek ukazuje Zemi bez oceánů, znázorňuje pouze pevninu:
https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-fbd5c6f6e4edca9d50b583a9ddca1a9f-c
Animace modelu Země (bez oceánů):
Zde je i zajímavá animace, která ukazuje změny gravitačního pole na Zemi v průběhu času. (eng.)
https://i.pinimg.com/originals/09/63/b9/0963b9d6e314f1984ad6b185e7047f69.png
Očekávaná verze, versus skutečná…..
Když se nad tím obyčejně selsky zamyslíte, nemůžeme letět vesmírem levotočivě na obří nerovné bramboře udávanou rychlostí, protože by se okamžitě rozpadla, speciálně pokud by měla ještě i žhavý vnitřek. To bychom doslova explodovali.
Když se ale člověk zabývá teorií dutozemě, pochopí, že se ve skutečnosti nedívá na rotující bramboru letící vesmírem, ale dívá se na 3D model vnitřní země, kdy je vše otočeno naopak.
Ukázaný bramborový model je prázdný prostor uvnitř duté Země, která na obrázku naopak není nakreslená, ale nachází se okolo daného modelu. Skutečný povrch vnější Země je velice hornatý, mnohem více než zde uvnitř a je to možné právě proto, že Země se skutečně neotáčí, ani není uvnitř žhavá.
https://i.warosu.org/data/sci/img/0089/57/1496635092818.jpg
Překlad obrázku vloženého výše i níže: Všechno jsou to oficiální obrázky Země od NASA, tak jak byly zveřejněny mainstreamovými médii světa. Otázky: Jak velká je Amerika? Jakou barvu mají oceány a země? Proč neexistuje žádné reálné video Země, jak se otáčí, ale jsou k dispozici pouze statické záběry? Proč jsou obrázky tak moc rozdílné? Fakt věříte, že tohle je to, kde žijeme? Fakt věříte NASA?
https://spacelizardreport.files.wordpress.com/2017/09/tumblr_static_2b1tc3wwou1w0kkg8840sgkgg.jpg
Všimněte si na tomto obrázku (viz. výše), kde je ukázaná Země z roku 1975. Nahoře na severu je vidět otvor… zvláštní, nemyslíte? Už jsme to párkrát viděli v předešlých článcích.
Také si všimněte srovnání obrázků údajné Země z roku 2012 a 2002, jsou hned vedle sebe a je tam šokující neshoda ve velikosti mexického zálivu… Toho si nemůžete nevšimnout, doslova do kope mezi oči. – ,,FÉÉÉJK!!“ na nás řve mexický záliv.
To mě přivádí k další otázce… Co je vůbec z dohledatelných materiálů použitelné pro nějaké závěry, když je tu reálná možnost, že většina všeho co se dá najít, je totální podvrh, včetně údajných záběrů z jiných planet? Není divu, že lidstvo už neví kde je doleva a kde doprava, když se pořádně nemá čeho chytit.
Že není JE všechno falešné??? – Namátkou jsem naťukala ,,earth from space“ a našla tohle video. Zkuste si ho pustit. Všimli jste si na denních záběrech, že ačkoliv je to očividně časosběrné video (tedy zrychlený záběr toho jak se údajně naše planeta točí, nebo jak údajně družice letí nad planetou – je to jedno jak chcete), všechny zobrazené mraky stojí? Ačkoliv během otáčení Země ubíhají celé hodiny, každá malinká ,,ďubka“ mraku, ať se zaměříte na jakékoliv místo, se vůbec nepohne a nemění?
To proto, že jde evidentně o nakreslený obrázek, který se pouze díky chytrému počítačovému programu naanimoval, ale ti idioti zapomněli naanimovat i ty pohyblivé mraky, aby byla iluze dokonalá. Myslíte si, že se díváte na Zemi z vesmíru, ale díváte se opět jenom na simulaci.
A očividně nejsem jediná, kdo už jim to nežere, protože když sjedete dolů do komentářů…
I absolutely love the animation in this video because it is definitely not real
It’s all fake
Fake
Nasa are looking for Black holes…they found some in their own agency…they call them Nassholes…hahaha so fake by the way
what video game is this from (8
WHERE are the stars???? Is this off NASA WEBSITE?? FAKE? GOOD CGI THOUGH!!
Just animation with the computer.
I’m dumbfounded at how stupid they think we are!!
Jestli máte pocit že jsem zaujatá a vybrala jsem schválně falešné video, zkuste si najít jakékoliv jiné video na tohle téma. Zatím jsem neviděla jediné, kde by byly animované i mraky a diskuze jsou všude plné lidí, kteří tomu už nevěří. Čím víc kolem toho sbírám materiálů, tím víc vidím, jak moc je NASA spíše šikovné uskupení nadaných a dobře financovaných filmařů, animátorů a iluzionistů, než vědců. V podstatě se divím, že vůbec někdo pustil do médií ten model Země bez oceánů, že je nenapadne, že si tím totálně podkopávají důvěryhodnost svých animací. Možná spoléhají na tupost běžného občana, kterému nad to stačí napsat že to vydala NASA a víc už přemýšlet nemusí. Oni to přece vymysleli za něho.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

17 komentářů

 1. otaznik napsal:

  co mi neni jasne….jednou tu tvrdite ze je zeme duta, podruhe zas ze zijeme v jejim vnitrku…hezky informacni gulas..

 2. Petr napsal:

  S tým tvarom to môžbe byť pravda, nie je to guľa, ale geoid.

 3. Taranti napsal:

  Toto su vsetko sice nesmierne zaujimave veci ale podla mna je podvod jak fotomontaz zeme z pohladu vesmiru tak pohlad na zem bez mori. Videl som tu animaciu uz davnejsie a hned ma napadlo, ze jej vierohodnost je diskutabilna. Pozrel som sa na to z pohladu kde predpokladam, ze aspon jeden parameter je pravdivy a to polomer zeme. 6378km. Uz volnym okom je z modelu zeme bez mori zrejme, ze ak by sme opisali kruznicu okolo modelu v predpokladanej urovni hladiny mora, zistili by sme, ze odchylka mezi najvyssim bodom modelu a najvacsou prepadlinou je pri pohlade volnym okom cca 10-12% polomeru zeme, co by zodpovedalo rozdielu medzi najvyssim a najnizsim bodom cca 600-800km. Zatial co najhbsie zname miesto zeme je cca 11km a najvyssie cca 8,5km teda rozdiel je necelych 20km. Tu teda vznika zasadny nepomer a je jedno ci to bude z pohladu zvnutra ci z pohladu zvonka. Ako vravim predpoklad je aspon pravdivy polomer zeme.

 4. zdena napsal:

  Srovnavani obrazku Zeme zroku 2012 a z roku 2002 je nesrovnatelne, protoze se jedna o snimky ze dvou ruznych vysek a proto i velikosti kontinentu nelze srovnavat. Ciste amatersky clanek a trochu oblbujici.

 5. morom napsal:

  Polomer zeme ma cca 6400 km, takze najvyssie hory 9 km a pripadne najhlbsie miesto 11 km Marianska priekopa, nebudu vyzerat ako na danom obrazku, ale budu to velmi nepatrne rozdiely, kt. pravdepodobne z vacsej dialky vidno nebude vobec.

  • anna napsal:

   A čo tak vziať do úvahy aj to, že Zem nie je guľa ale geoid… čiže je taká „šiškatá“ potom predstava o rozdieloch je trochu iná. Aj keď je pravda, že je to nejaké divné.

 6. .lak napsal:

  Smrtelně vážně a seriózně. Povídám Vám to je týrání zvížat. Víte jak mají slepice otlučený zobáky když jim sypete zrní pod sklo, no.

 7. Edita napsal:

  Ja akosi uz necitam tieto teorie, ci je Zem gulata, placata, duta, zijeme v dutej, zijeme na povrchu, uz je toho prilis, zbytocne to zatazuje mysel. Klamani sme v kazdej oblasti, ked bude cas, budeme vediet aj pravdu . Aj ked osobne stale myslim, ze Zem je gula, v prirode ma vsetko pravidelny tvar /zvacsa/. Neviem, preco by rotujuce planety mali byt ako zemiak, to mi nedava logiku. V podstate mi je to aj jedno , ide o to, co sa tu odohrava momentalne a kam o speje a co s tym mozeme ako ludstvo spravit.

 8. Igor Zemánek napsal:

  Musím jako chemik nesouhlasit, že co je levotočivé je destruktivní. Všechny aminokyseliny, které tvoří bílkoviny jsou levotočivé. Jediná pravotočivá aminokyselina bílkovinu zničí. Tvar Země nechám bez komentáře.

  • tomáš marný napsal:

   Milý igore,
   je to úhel pohledu…..
   tm

   • Igor Zemánek napsal:

    Drahý Tomáši, nechápu o jakém pohledu je řeč. Mám biochemii dostatečně nastudovanou, abych mohl tvrdit co tvrdím. Jen upřesním, že jedna aminokyselina je i pravotočivá a neškodí. K stavbě bílkovin potřebujete těch aminokyselin 22 druhů. K duté zemi se nemá cenu vyjadřovat, jenom jeden argument vyvrátím, tím je rozpad planety díky tvaru, protože to nemá vliv. Planeta je tvořena oceány, které jsou schopny tyto nerovnosti eliminovat. Vystupující pevnina nemá tedy vliv na povrchovou nerovnost, je to pouhých 8 km. Je to procentuálně vzhledem k celkové velikosti ( průměru) směšná vzdálenost.

 9. IIiII napsal:

  S TM jsme osobne resili otazku dute zeme v roce 2007 jeste u nej v brnenske vilce. Po mnoholetem studiu starych i novych dokumentu, overovani fyzikalnich zakonu, zkoumani atmosfericke refrakce a mnoho jineho jsem dosel k dosavadnimu zaveru(ne konecnemu), ze je Zeme placata, kde led na krajich drzi vodu uvnitr a hvezdna obloha, tedy doma visi nad celou plochou zemi. Slunce i mesic jsou budto na domu nebo tesne pod nim, nejsou tak velike a vzdalene jak se rika. Nemuzou byt, protoze kdyz se nekdy podivate jak svetlo ze slunce protinajici slabe mraky tvori sevetelny kuzel a pritom je pry 100 000 000km vzdalene je selhani opt. zakonu. Take nikdo nikdy nevysvetli jak je mozne, ze voda, ktera si VZDY najde absolutni rovinu na globu zakrivena. Videl jsem zabery ze 40km(meteobalon) a Zem se jevi rovna(nepocitam fake fish cocky). Lide vidi s aparaty i 400km vzdalene objekty, ktere by na konvexni zemi nebylo mozno videt a naopak na konkavni by musely byt videt vyse nez jsou. Otazek je spousta, nemam patent na pravdu, pouzivam selsky rozum…vzdyt cela veda jsou stejne jenom teorie, ktere cekaji na to, az budou zmeneny na teorii novou…treba Einstein zmenil teorii Newtona…..nemluve o tom, ze vsichni astrologove, znami vedci, astronauti atd. jsou jezuiti…ale to je zase jina story.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..