Dva Brity v Amesbury otrávil novičok z malé lahvičky. Pohádka pokračuje

Článek není sice úplně nejaktuálnější, ale opět jsem si položila otázku, kdo píše scénář této pohádky o látce novičok? Já tipuji na MI6. Jsem zvědavá, s čím dalším korporátní média přijdou, aby shodila vinu na Rusko. Ale jsem ráda, že rohlíkem se nenechá opít už tolik lidí, jako dříve.

A jak pokračuje vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně????? I v této kauze se nás snaží opít rohlíkem. Vyšetřilo se do dneška něco?! Asi moc ne. A má se vůbec něco vyšetřit? Nemá! Myslím, že takové je zadání z jistých kruhů. 


Látkou novičok se 30. června v Amesbury otrávili 45letý Brit Charlie Rowley a jeho o rok mladší partnerka Dawn Sturgessová.

Londýn – Britská policie objevila zdroj nervově paralytické látky novičok, kterou se před necelými dvěma týdny otrávili dva Britové v jihoanglickém Amesbury nedaleko Salisbury. Byla jím malá lahvička, která se našla v domě jedné z obětí otravy, informovala s odvoláním na policii agentura Reuters. Jak se nádobka do domu dostala, ale zatím jasné není.

Látkou novičok se 30. června v Amesbury otrávili 45letý Brit Charlie Rowley a jeho o rok mladší partnerka Dawn Sturgessová. Podle policie přišli do styku s nervově paralytickou látkou nejspíš nešťastnou náhodou. Sturgessová na následky otravy v neděli zemřela, Rowley v úterý nabyl vědomí a není v kritickém stavu.

Novičokem byli na počátku března otráveni také bývalý ruský agent pracující pro Brity Sergej Skripal se svou dcerou Julijí. Oba se z otravy zotavili a nyní se nacházejí na neznámém místě. Británie ze zodpovědnosti za jejich otravu obvinila Rusko, které to odmítá.

Podle policie se našla malá lahvička při prohlídce Rowleyho domu. Laboratorní testy prokázaly, že obsahovala látku novičok, která se vyráběla v 70. a 80. letech v Sovětském svazu. Jak se nádobka do domu dostala, vyšetřovatelé zatím nevědí.

Odborníci v armádním zařízení Porton Down podle policejního prohlášení nadále provádějí testy, aby zjistili, zda je novičok z lahvičky stejné řady jako ten, který byl použit v případě Sergeje Skripala a jeho dcery.

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. .lak napsal:

    Z euálky mají pouze politici.
    Lídé otevřenou pandořinu skříňku sociopatizací bez hranic. A ti co mají být zaměstnavatelům zodpovědní si hrají na dráby. Pryč s tím idiotským konstruktem upírů než vás všechny zahubí s miliardou legálních klimatických uprchlíků. A nevěřte žvástalům že nevezmou ani jednoho protože marakéš z vás udělal nevolníky žádostivých. Pokerové postoje neberte. Karty jsou jasné a vy máte nejnižší, ledaže by jste rozdali novou hru podle svých pravidel podvodníkům a je jich plná abolicérna. Už jako berte rozum do hrsti protože žádný bruselon pro vás z povinnosti nepracuje a poslanecký slib je pro ně cár papíru ale mají vás za lidské zdroje. Vzpamatujte se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.