Džihádistické ženušky: Francouzská vláda čelí teroristkám z Daeš

Zpráva sestavená francouzskými vyšetřovateli vrhá nové světlo na úlohu žen v islamistických teroristických skupinách a na hrozbu, kterou po příchodu do Evropy mohou představovat.

Podle zprávy, kterou sestavilo francouzské ministerstvo spravedlnosti, Paříž dlouho podceňovala francouzské ženy, které se připojily k řadám teroristické skupiny Daeš v Sýrii.

Podle novin jsou závěry ministerstva založeny na soudních slyšeních francouzských žen, které se vrátily domů po vstupu do Daeš.

„Ačkoli mnoho francouzských žen bylo ke vstupu do Daeš nuceno svými manželi, většina ženských rekrutů po návratu do Francie džihádistické skupině vyjádřila oddanost ,“ uvádí dokument.

Studie odhaluje, že ženy se připojily k teroristickým organizacím kvůli jejich nelibosti vůči Západu a kvůli odvolání konceptu islámského chalífátu, který by jim umožnil svobodně vykonávat jejich víru.

I přes skutečnost, že džihádistická ideologie zakazuje ženám bojovat, některé z dotazovaných dam prohlásily, že jim bylo umožněno být součástí tzv. „daešské policie“.

„Možná jsme byli na začátku poněkud naivní, když jsme si mysleli, že ženy v Sýrii jen zpovzdálí sledují své manžely a drží se svých domácích povinností.“ prohlásil státní zástupce Francois Molins.

Teroristé z Daeš již ve Francii uskutečnili několik teroristických útoků. Tvrdili, že se jednalo o odvetné kroky proti pařížským vojenských akcím vedeným proti skupině.
*Daeš je teroristická skupina, rovněž známá jako ISIL/ISIS/IS, zakázána v Rusku a mnoha dalších zemích
Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.