ECB nechá zavřít dvě italské banky

Situace je mnohem horší, než nám přiznávají. Euro, amer. dolar, evropský a globální bankovní a finanční systém jsou na pokraji bankrotu. Kupují si pouze trochu času.

Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že dvě problémové italské banky budou uzavřeny, neboť se blíží úpadku. Jak uvedla agentura AP, jde o Veneto Banca a Banca Popolare di Vicenza.

Obě banky jsou hluboce zadluženy a ECB dnes uvedla, že bankám sice poskytla víc času na získání kapitálu, avšak ty nebyly s to přijít s důvěryhodným řešením svých problémů. Nyní je tudíž čeká insolvenční řízení.

Slabé banky neschopné úvěrovat podnikatelskou sféru jsou hlavním slabým článkem italské ekonomiky. V rámci úsilí o posílení dohledu nad bankovním systémem Evropské unie ECB převzala roli vrchního bankovního regulátora v roce 2014.

Zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "ECB nechá zavřít dvě italské banky"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Ach ne, účetní Fantozzi bude zase v depresi…

jirik;
Host
jirik;

Euro tady nechceme. Každý ví, že je to krachující podnik, řekl Babiš

Česká republika v dohledné době nepřijme společnou evropskou měnu euro, pokud hnutí ANO vyhraje říjnové parlamentní volby. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg to řekl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podle bývalého ministra financí je euro krachující podnik.
https://www.novinky.cz/domaci/441865-euro-tady-nechceme-kazdy-vi-ze-je-to-krachujici-podnik-rekl-babis.html

smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Předvolební lhaní a výplach hlav tímhle židákem. Blbci samozřejmě na podzim zvolí hlavně ANO, takže následuje přijmutí Eura. Protože tupí ignoranti prostě chtějí rýt držkou v zemi za každou cenu.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!