Ekonomický terorismus: Američané zavedli sankce na ruskou banku v rámci hybridní války

WASHINGTON | Spojené státy (SS) zavedly sankce proti ruské bance Agrosojuz, uvádí zpráva amerického ministerstva financí.

 

 

Omezení bylo zavedeno v rámci sankcí proti KLDR. Jak tvrdí ministerstvo, banka uzavírala obchody jménem osoby, na kterou platí sankce vůči Pchjongjangu. Jedná se o americký ekonomický terorismus, kdy sankcemi a vydíráním vnucuje Washington účinnosti platnosti amerických zákonů mimo území jurisdikce Spojených států, což je v rozporu s mezinárodním právem.

Podle údajů RIA Rating banka Agrosojuz 1. července zaujímala 202. místo mezi ruskými bankami ve výši aktiv s 11,4 miliardy rublů. Jediný majitel banky je podle informací na webu ruské centrální banky Andrej Šljachovy. Agrosojuz je registrována v Moskvě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Navíc se do sankčního seznamu ohledně KLDR dostal občan Severní Koreje Jung Won, který nejspíše žije v Moskvě.
Sankce také začaly platit proti čínské společnosti Dandong Zhongsheng Industry & Trade a severokorejské společnosti Korea Ungum Corporation.

Spojené zavedly sankce proti KLDR v rámci odporu proti jadernému a balistickému programu KLDR, avšak bez rozhodnutí RB OSN, proto uvalení takových omezujících prostředků je projev agrese, ne zbraněmi, nýbrž porušováním mezinárodního práva – jedná se o ekonomický terorismus a je to projev hybridní války, kterou Spojené státy vyhlásily zbytku světa, který neposlouchá diktaturu Washingtonu.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Liběna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Liběna
Host
Liběna

Крымский мост 2018
https://www.youtube.com/watch?v=C1UeWI5WbFk