EU má jediný cíl: vymazat národní státy z mapy Evropy, tvrdí Klaus

…..dle taktovky Hitlera a jeho tří dcer na vysokých postech v EU se musí vymýtit veškeré národní státy. Byla to kdysi i snaha A.Hitlera. KRDINÁL JUDAS, v roce 2003 vykládá na posledním koncilu před koncem lidsva, naprosto to stejné….

13:54

 

Evropská unie není podle bývalého prezidenta České republiky ani symbolem demokracie.

Bývalý prezident Václav Klaus během probíhajících voleb do Evropského parlamentu ostře kritizoval stávající vedení EU. Podle něj je hlavním cílem Bruselu likvidace národních států. Na diskusním setkání s podnikateli v Brně prohlásil, že jakákoliv diskuse o budoucí integraci unie je podle něj diskusí o budoucnosti české státnosti, která je v ohrožení.

Václav Klaus ostře kritizoval vyprázdněnost předvolebních diskusí v České republice. „Jeden rozhlasový reportér se mě zeptal na názor ohledně dvojí kvality potravin. Uvedl to jako jedno z hlavních předvolebních témat,“ postěžoval si bývalý prezident, podle kterého za dvojí kvalitu Unie nenese žádnou odpovědnost.

„To je naprostá hloupost a nepochopení. Jakkoliv bych vyčítal Evropské unii všechna možná zla, to opravdu není jejich vina. Je to záležitostí výrobců, kteří chtějí maximalizovat zisk,“ říká Václav Klaus. „Ale je to jen zástupné téma,“ dodal.

Eliminace národních států

Hlavním předvolebním tématem měla podle něj být diskuse o budoucnosti národních států. „Evropská unie má totiž jediný cíl: vymazat národní státy z mapy Evropy. Stávající lídři vyzývají k vytvoření mnohem těsnějších vazeb v unii. Ale to je ve skutečnosti výzva k likvidaci České republiky, Rakouska a dalších států. Evropské volby tedy rozhodnou o tom, zda tito lídři posílí nebo oslabí,“ tvrdí bývalý prezident.

Jakákoliv domácí diskuse o integraci Evropské unie je ve skutečnosti diskusí o české státnosti, myslí si bývalá hlava státu. „Je chybou si myslet, že Evropská unie je zárukou míru. To jsou jen proklamace, nesmysl. Naopak současná Evropská unie plodí nacionalismus, třecí plochy a neklid.“

Evropská unie není podle Klause ani symbolem demokracie. „Její instituce přece nejsou demokratické. Naopak. Bohužel málokdo to řekne nahlas. Ministr financí Francie nedávno proklamoval, že Evropská unie je impérium. A to se ke státům chová jako podřízeným jednotkám.“ Klaus si proto myslím že unie demokratickou rozhodně není.

 

Přeregulovanost a „fungující“ euro

Zároveň tvrdí, že organizace není ani zdrojem prosperity. „Tu ničí přeregulovanost a společná měna, tedy euro. Vždyť EU je nejpomaleji rostoucí ekonomickou zónou na světě. Ostatní rostou mnohem rychleji. Opak si jen namlouváme,“ prohlásil Klaus.

Přítomné pak Klaus překvapil tvrzením, že euro ve skutečnosti funguje. Ale hned vysvětlil, že pouze jako neblahý politický nástroj. Euro údajně oslabuje jih Evropy a zesiluje vliv severu. Zvětšuje ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny a nutí státy k větší integraci a vytvoření jednotného fiskálního systému.

„Před mnoha lety jsem diskutoval o jednotné měně s bývalým německým kancléřem Helmutem Kohlem,“ doplnil bývalý prezident. „Ten říkal, že euro nikdy nebude ekonomickým nástrojem. Je to politický instrument politické unifikace a centralizace,“ zakončil.

Demografická katastrofa

Klaus kritizoval i jeden z dalších ekonomických pilířů unie, volný pohyb pracovních sil. „Vždyť ekonomicky devastuje slabší země,“ myslí si. „Ničí periferii a posiluje centrum. Je to demografická i ekonomická pohroma.“

Podle Klause je to srovnatelné s oběma válkami. „Země jako Rumunsko, Bulharsko Polsko nebo i Pobaltí se vylidňují. Lidé míří za prací na západ. Třeba Lotyšů bylo před 30 lety 2,9 milionu, dnes jich je skoro o milion méně. Ty země se bohužel vylidňují, což je děsivé,“ uzavřel na diskusi s podnikateli Václav Klaus.

 

Zdroj(1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

15 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  To bylo napsané v Lisabonské smlouvě, kterou jste podepsal, pane profesore, nevíte ? Tak si jí přečtěte znovu, a zkuste si odvodit její důsledky !

  • Ninny napsal:

   Ano, ale ne dobrovolně …milý Miroslave!Víc info by to chtělo…

   • nagualista napsal:

    Bianko šek, za který prodal občany jako dobytek za jateční cenu a nebo pistole u spánku, ale to by tu už nepindal. Jak prosté….

   • disident19 napsal:

    předseda ÚS Rychetský a Topolánek mají pracky v donucení Klause podepsat LS. Hrozilo mu i prohlášení o nesvéprávnosti a odvolání z funkce. Bránil se až do poslední chvíle.

 2. jirik napsal:

  Národní rada Rakouska (dolní komora parlamentu) vyslovila nedůvěru rakouskému kancléřovi Sebastianu Kurzovi a celé vládě republiky v souvislosti s vládní krizí na pozadí rezignace bývalého vicekancléře Heinze-Christiana Stracha. Informovala o tom agentúra APA. Hlasování poslanců na podporu tohoto rozhodnutí se konalo v pondělí.

  https://sptnkne.ws/m6wM

 3. jirik napsal:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019052710008319-neziskovka-se-zhrozila-vysledku-eurovoleb-polsko-musi-okamzite-prijmout-euro-pro-cesko-uz-je-na/
  Polský web Visegrad Insight několik dní před eurovolbami varoval, že pokud Polsko nevstoupí do eurozóny, tak ztratí vliv a zůstane na periferii EU. Důvodem mají být ambice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Redaktoři časopisu, jehož vydávání z části financuje Visegrádský fond, navíc tvrdí, že na euro již „tiše“ přechází Česko i Maďarsko.

 4. jirik napsal:

  V úterý 28. května se budou po celé České republice, mimo Prahu, konat další protestní akce pod vedením spolku Milion chvilek. Obyvatelé celkem 226 obcí tak budou demonstrovat za nezávislost justice, stejně jako za demisi nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

  https://sptnkne.ws/m62c

 5. .lak napsal:

  Hlavně že to není institut i když se osobně i tak dá označit, kdo že jo.
  Pojmy a dojmy ale jde o lidi ve společnosti rozhrabaní zaplaceným kalergim elaborátu wartburgy a pohrobky aktivizovanými … chybí mi definitivum jevů s motáky, tak třeba DYDLACE 😀

 6. DASTIN napsal:

  Ten Vasik je chytrej chlap, co jsme si, to jsme si, ale byl to nejlepsi prezident, nerikam premier nebo ministr, ikdyz vetsinou za ty „preslapy“ nemohl, byl do nich dotlacen. Kdyby zase kandidoval, dal bych mu svuj hlas. Nejvetsi zmetek vsech zmetku je bures, odporna, ulhana STBacka krysa a ti jeho svedkove buresovi skoda mluvit. Prodali vlast za koblihu a 9.000kacek, ktere jim Bures zase i s urokama zase vzal zdrazenim …. a jeste vezme, zdrazenim chlastu a cigaret.

 7. jirik napsal:

  Srbský prezident Alexandar Vučić nařídil uvedení armády svého státu do stavu plné bojové pohotovosti poté, co kosovská policie dnes ráno zadržela 13 Srbů na severu Kosova a Metochie. Informuje o tom národní televize.

  https://sptnkne.ws/m6Ej

  a když nejde válku vyvolat přes Venezuelu, Írán,… zkusí se to přes Srbsko a Kosovo……

 8. Mila napsal:

  Zrušit politiku!

 9. jirik napsal:

  Něco o bezdomovcích v České republice –
  Podle zprávy odboru sociální péče Magistrátu města Brna, která byla zveřejněna v březnu v roce 2018, je ve druhém největším městě České republiky zaznamenáno 1 657 osob bez domova. Z toho 1 155 mužů a 502 žen. Podle výzkumu Ministerstva práce a sociálních věcí, který byl publikován v říjnu 2016, se v celé České republice nachází zhruba 68 500 lidí bez domova.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019052810012613-obyvatele-brna-za-tyden-zmenili-zivot-bezdomovce-ale-vyresi-to-cely-problem/

  Hlavně, že je v republice plno neziskovek, apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..