EU přiznala, že dala migrantům tisíce předplacených debetních karet

Evropská komise přiznala, že asi 64 000 migrantů dostalo předplacené debetní karty, podle maďarského ministra pro veřejnou diplomacii Zoltána Kovácse.    

V reakci na veřejnou informační kampaň maďarské vlády, politický orgán EU zveřejnil informace, že milióny eur byly vyplaceny od daňových poplatníků EU nelegálním migrantům, což potvrzují dřívější informace portálu Infowars.

 

V listopadu roku 2018 portál Infowars Europe odhalil, že migranti používali předplacené debetní karty MasterCard s označením EU a OSN, aby platili za zboží a služby na svých cestách.

Tato tvrzení byla brzy podpořena rakouskými zpravodajskými činiteli v prohlášeních poskytnutých deníku Kronen Zeitung.

Budapešť následně požádala o objasnění této záležitosti a tvrdila, že tento program může usnadňovat financování terorismu.

Evropská komise nyní odpověděla a odhalila, že prostřednictvím tohoto programu bylo přerozděleno přes 57 miliónů eur – právě v roce 2017.

„Téměř 64 tisíc lidí získalo finanční podporu prostřednictvím debetních karet,“ tvrdí Kovács v nové zprávě. „Jen v roce 2017 bylo pro tento program vyčleněno 57 miliónů eur a v období od dubna do září bylo vydáno téměř 17 tisíc karet.

„Chápete to? Zatímco občané EU jsou povinni dodržovat přísné předpisy, aby mohli držet bankovní karty, Brusel neočekává to stejné od migrantů, jejichž totožnost je často nemožné zjistit. Ve skutečnosti je tento program v rozporu s předpisy EU všeho druhu, pokud jde o otázky, jako je prevence praní špinavých peněz a financování terorismu.“

 

Existují také důkazy, že tento projekt je přímo napojen na neslavného maďarského miliardáře George Sorose.

V původní zprávě portálu Infowars byly podrobně popsány pravděpodobné vazby na Sorose po zveřejnění tiskové zprávyspolečnosti MasterCard z roku 2017, která zveřejnila zahájení programu partnerství se Sorosem s názvem „Humanity Ventures“, jejíž cílem bylo „katalyzovat a urychlit hospodářský a sociální rozvoj pro společnost ohrožených komunit po celém světě, zejména pro uprchlíky a migranty.“

Evropská komise však tvrdila, že tento program „nepodporuje migraci“.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. Miroslav napsal:

    Prosím Vás, tohle nejsou migranti, ale muslimská invaze ! Nedělejte z lidí pitomce !, děkuji. Evropan je svázán paragrafy a vyhláškami, takže nemůže téměř nic, a tihle, kteří pro Evropu nejsou, a nebudou přínosem, můžou vše. Doufám, že to krveprolití, kterému se Evropa nevyhne zasáhne i rodiny politiků. Tomáši, toto není nabádání k násilí, to je fakt.

  2. Jan napsal:

    Ted vidite k cemu byla EU zalozena a proc nas do ni nahnali!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..