EU vyvíjí systém, který pozná lidi podle hlasu. Už se na něj těší třeba Interpol

Ačkoliv se v souvislosti s bezpečnostními složkami mluví především o identifikaci lidí v obrazu z veřejných kamer, Interpol se zaměřuje i na hlas. Společně s experty z Boeingu a dalších evropských a izraelských firem totiž buduje technologii, která identifikuje podezřelé osoby podle jejich jedinečného hlasu.

Projekt SIIP (Speaker Identification Integrated Project) vzniká díky evropským dotacím, EU totiž přispěla více než 10 miliony eur. Vývoj probíhá poslední čtyři roky a organizátoři se již v červnu pochlubí výsledky.

Hotovou technologii, jejímž vstupem budou moci být jak odposlechy telefonů, tak VoIP, videa z YouTube apod. nebude využívat pouze zmíněný Interpol, ale také policisté z Německa, britská metropolitní policie nebo Italové.

Nová technologie přirozeně budí jisté kontroverze v řadách ochránců lidských práv, kteří se obávají případného zneužití a masivní analýzy veřejně dostupných zvukových videí – třeba právě na YouTube, Facebooku apod.

Článek z května 2018. Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MaxMarošjirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

A počítá ten program i s českými imitátory – Jablonský, Faltus, Pantůček, Martinák, ……?
Někteří z nich jsou lepší jak originál…….
https://www.youtube.com/results?search_query=imitátor

Maroš
Host
Maroš

Od 25.mája 2018 platí EU smernica GDPR o ochrane osobných údajov – kam patrí aj ochrana biologických údajov – dokonca sa priamo odporúča požiadať prevádzkovateľov mobilných hlasových služieb o vymazanie vzorky hlasu – takže pravá ruka asi nevie, čo robí ľavá, a obidve z nás robia idiotov a označkovaný nesvojprávny dobytok pre NWO!

Max
Host
Max