Euro čeká smrt, protože evropské státy repatriují své zlaté rezervy – uvedl expert

Poslední tendence evropských států o návratu svých zlatých rezerv znepokojuje Brusel. Expert švýcarské poradenské společnosti v oblasti drahých kovů Claudio Grass vysvětlil v rozhovoru pro RT, co taková tendence může zapříčinit.

Podle jeho slov je proces příznakem dezintegrace, kterou obvykle doprovází nestabilita, znepokojení, zasahování a kontrola vlády.

„Centrální banky zahájily návrat svých zásob už před několika lety, dříve než vypukla otázka Brexitu, Katalánska, Trumpa, Alternativy pro Německo a zvýšilo se napětí mezi Bruselem a východní Evropou,“ řekl on.

Grass vysvětlil, že tyto „symptomy, které jsou pro nás zřejmé až dneska, banky předvídaly dopředu, dříve než je pochopili ostatní“.

Uvedl, že lze mluvit o tom, že se svět odklání od centralizačního systému.

„Pokud budeme následovat tuhle tendenci, musíme si ujasnit, že dalším krokem se stane vetší roztržení jednotek na menší než národní státy. Při takovém geopolitickém zdrobňování probíhá také decentralizace vlády.“

Analytici zdůrazňují, že evropské státy považují zlaté zásoby za jakousi pojistku, záruku v případě návratu národní měny. Podle slov Grassa jenom hlupák věří, že může těžit bohatství z nicoty a používat ho jako základ finančního systému.„Základem našeho systému je 7 procent papíru a 93 procent digitálních jednotek, které zajištují pouze sliby centrální banky o pohašení dluhů v budoucnosti cestou inflací nebo daní.“

Vysvětlil, že vlády západu donucují své občany investovat od 35 do 65 procent svých peněz do povinných ručení, což jsou penzijní fondy, pojištění důchodu, daně apod.
Když člověku vezmete 100 % přidané hodnoty jeho práce, je to definováno jako otrokářství. Takže tam stále zůstává určitý prostor, ale pořád to nevypadá dobře.

Grass dodal, že „zrychlení desintegrace Eurozón, vznik a popularita nacionalistických a pravicových stran s jasnou politikou — všechno to jde proti euru“.

„Je jenom otázkou času, kdy se euro, nejumělejší měna v dějinách, zhroutí.“

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. iva napsal:

  Co bude repatriovat náš stát?

 2. Hum napsal:

  Uz aby to bolo

 3. jirik napsal:

  Generální ředitelka MMF Christine Lagardeová žádá založení zvláštního fondu pro případ nesnází v eurozóně. Jenom Německo by muselo přispět částkou vyšší než 11 miliard eur ročně. Ale ani plány MMF nedokážou zachránit euro, míní ekonom Mark Friedrich. Má za to, že toto založení bude pouhým dalším krokem k diktatuře EU.

  „Ředitelka MMF je přece jen Francouzka,“ vysvětlil Mark Friedrich, ředitel poradenské společnosti Friedrich & Weik, v interview pro Sputnik. „Christine Lagardeová se dnes chová stejně jako její krajan Emmanuel Macron. Vytkla si za cíl zachránit EU a eurozónu. Jsou samozřejmě zajedno. Oba jsou bývalí bankéři a dobře znají. Německo se má stát „mistrem příspěvků,“ o tom se nedá pochybovat. Je to předem dohodnutá hra. Spolu s bankovní unií a zavedením stejného systému pojištění vkladů, je to pouze další krok k diktatuře EU. Prostě se zoufale snaží zachránit euro. Avšak není to možné. Můžeme jen doufat, že německé politické kruhy tomu zabrání, vždyť naděje umírá poslední, ale nakonec přece jen umírá.“
  https://cz.sputniknews.com/byznys/201803307061604-eu-euro-lagardeova/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.