Eurokomisařka Jourová chce kvůli dvojí kvalitě potravin jednat s výrobci

 

Ministři zemědělství Evropské unie v Bruselu jednali o dvojí kvalitě potravin v členských státech. Český zástupce Marian Jurečka (KDU-ČSL) prezentoval výsledky českých testů a podle něj už od ostatních evropských ministrů nezaznělo, že by to nebyl problém. Eurokomisařka pro ochranu spotřebitele Věra Jourová mluví o neférových praktikách a pozve k jednacímu stolu výrobce a prodejce dotčených potravin.

Video Události

Téma dvojí kvality potravin řešili ministři v Bruselu

Státy Evropské unie souhlasí s komplexním řešením problematiky dvojí kvality potravin – takový je výsledek pondělního jednání ministrů zemědělství. Kriticky se doposud vyjadřovala třeba Belgie nebo Německo, které upozornilo například na ochranu svobody podnikání. Česko ale takový zásah odmítá.

„Od žádného diskutujícího ministra a ministryně už nezazněl argument, že to není problém,“ podotkl po jednání český ministr Marian Jurečka. Navrhuje, aby Unie ve věci postupovala jednotně a navíc upravila legislativu. „Chci, aby to už individuálně neřešily jednotlivé státy. Ať se na to komise podívá jako na jeden problém,“ dodal.

Eurokomisařka Věra Jourová slíbila, že bude na straně podváděných zákazníků. „Informovala jsem o tom, že sbíráme důkazy o konkrétních případech prodeje nebo výroby ošizených výrobků a že já osobně budu jednat s těmi prodejci nebo výrobci,“ uvedla. Zároveň vyzvala ke koordinaci zodpovědných orgánů ve všech zemích Evropské unie.

Poslední průzkum v pěti zemích ukázal rozdíly u většiny testovaných produktů

Téma dvojí kvality potravin, kdy se v různých státech liší složení zboží stejné značky ve stejném balení, se hojně diskutuje poslední měsíce. V březnu premiéři Česka, Slovenska, Maďarska a Polska na společné schůzce vyzvali Evropskou komisi, aby věnovala větší pozornost problému rozdílné kvality potravin v různých zemích Evropské unie.

Minulý týden resort zemědělství zveřejnil výsledky průzkumu, který provedla Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT). Ukázal, že potraviny prodávané v pěti evropských státech mají přes podobné obaly odlišné složení. Z 21 zkoumaných produktů byly shodné tři, zbytek se lišil.

Zdroj: (1)

Mohlo by se vám líbit...

9
Komentujte

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ditjirikSysViman Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Viman
Host
Viman

… a stejně si nic od toho neslibujme, jsme jim všem v Bruselu jako obyč. smrtelníci zcela lhostejní – natož Jourový + naší vládě ….

jirik
Host
jirik

Došlo emailem A je to venku – majitelé solárních elektráren – ŠMEJDI ZLODĚJSKÝ! “ “ Přeposílejte dál, ať ten český lid vidí, kdo to vlastní ! Proč Česká televize v TV novinách lhala, že nejde dohledat, kdo je majitel FV elektráren. Bylo by záhodno, aby teď sdělila poplatníkům, proč lhala, že nejde dohledat vlastníka . To je ta jejich česká demokracie, humánnost a objektivita sdělování pravdivých údajů ! ! ! Seznam FV elektráren je na přehledné mapě i s majiteli. Pokud si klikneš na město Uherský Brod, objeví se obrovská FV elektrárna 10 MWp ( 10 megawatt peak ) ,… Číst vice »

Sys
Host
Sys

Vidíte Jourovou na fotce ? Má pyramidálně sepnuté ruce podle vzoru Makrely !

jirik
Host
jirik

Připravuje se úřad evropského prokurátora. Bude moci stíhat občany ČR bez zásahu našich úřadů. Hrozí úplná ztráta suverenity
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5609-pripravuje-se-urad-evropskeho-prokuratora-bude-moci-stihat-obcany-cr-bez-zasahu-nasich-uradu-hrozi-uplna-ztrata-suverenity

jirik
Host
jirik

Z přímek zpátky k meandrům. Začala antiregulace říčních toků

Správci vodních toků začali vracet do původní podoby koryta řek, která byla v minulosti uměle narovnána v rámci regulačních opatření. Z přímek se tak stanou opět meandry. Na kratších úsecích menších říček už je hotovo nebo jsou stavby v běhu, větší toky revitalizace teprve čeká. Investice za miliardy by měly z větší části pokrýt dotace.
https://www.novinky.cz/domaci/444279-z-primek-zpatky-k-meandrum-zacala-antiregulace-ricnich-toku.html

jirik
Host
jirik

http://svobodnenoviny.eu/jak-bude-budouci-premier-andrej-babis-urcovat-zahranicni-politiku/
—-
Vykrádání ČR za pomoci ČNB pokračuje plnou silou, ale trestní oznámení bylo odloženo ad akta
http://www.novarepublika.cz/2017/07/vykradani-cr-za-pomoci-cnb-pokracuje.html
—–
Výčiny počasia na východe i západe Slovenska. Pozrite si fotografie a videá
http://www.hlavnespravy.sk/vyciny-pocasia-na-vychode-zapade-slovenska-pozrite-si-fotografie-videa/1078064

jirik
Host
jirik

Podnikatelé bojují proti EET i vtipem

Některým podnikatelům se nezamlouvají kroky předsedy hnutí ANO natolik, že se nebojí svůj postoj vyjádřit i ve svém podnikání. Takovým příkladem je i podnikatelka Iveta Valentová, která ve své kavárně v Plumlově na Prostějovsku vyvěsila cedule „Babišovi voliči nechť se laskavě zařadí na konec fronty“ a „Příznivcům hnutí ANO nenaléváme. Opájejte se úžasností Vašeho předsedy“. Cedule se ale nezamlouvala jednomu ze zákazníků, který na podnikatelku poslal Českou obchodní inspekci. Na případ upozornil Hanácký Večerník.
http://www.podnikatel.cz/clanky/podnikatelka-nenaleva-priznivcum-ano-podle-coi-nejde-o-nezakonnou-diskriminaci/?utm_medium=kolotoc&utm_source=root-cz&utm_campaign=podnikatelka-nenaleva-priznivcum-ano-podle-coi-nejde-o-nezakonnou-diskriminaci

jirik
Host
jirik

Došlo emailem – Senátor Veleba: Jenom čtyři senátoři našli odvahu 24. 7. 2017 8:15 Toho času ministr obrany Martin Stropnický zahrál svou roli o nevyhnutelnosti poslat naše vojáky k ruským hranicím s pobaltskými státy velmi dobře. Z jeho čtvrtečního vystoupení v Senátu byl cítit patos, vzrušení a entuziasmus, když líčil, jak je tato vojenská operace pro nás důležitá. DObrý den, zasíláme vám zprávu senátora a předsedy SPO Jana Veleby. Senátor Veleba: Jenom čtyři senátoři našli odvahu Foto: Hans Štembera Popisek: Jan Veleba Prý stovky narušení vzdušného prostoru ze strany RF, prý strach tamních obyvatel. Když jsem mu položil zdvořilou otázku,… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!