Evropa potřebuje spravedlivý systém rozdělování migrantů, prohlásila Merkelová

EU musí vytvořit spravedlivý systém rozdělení migrantů nezávisle na jejich zeměpisné poloze, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

„Dublinský systém je nutné vylepšit. Teoreticky nemohou přijíždět do Německa migranti, kteří přijeli do Španělska. Ale to neodpovídá skutečnosti. Všechny evropské země musí vypracovat spravedlivý systém a organizovat společně návrat v první řadě těch lidí, kteří nemohou zůstat na (evropském) území,“ řekla Merkelová na společné tiskové konferenci se španělským premiérem Pedrem Sánchezem.

Připomněla, že příslušné dohody existují s Libyí a Tureckem, nyní se koná jednání s Marokem a Tunisem, je plánováno jednání s Alžírem a také s takovými zeměmi původu migrantů, jako je Senegal.

„Každá země má svá očekávání a EU musí společně pracovat nad tématem návratu. Ti, kteří mají právo zůstat, musí být spravedlivě rozděleni mezi zeměmi EU. Zatím jsme nenašli řešení. Ale jsme si jisti, že potřebujeme spravedlivý systém rozdělení,“ dodala předsedkyně německého kabinetu ministrů.

Řekla, že migrační problém Evropy je „společnou výzvou pro všechny“, a dodala, že „nemůže být spojen se zeměpisnou polohou té nebo jiné země“. „Není to problém jedné, dvou nebo tří zemí, jelikož pro nás všechny je výhodný volný pohyb v EU. Všichni na sebe musí vzít odpovědnost a pracovat na hledání řešení,“ řekla Merkelová.

 

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
.lakcholekalciferolAntimürkülJan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Nejdriv si ekonomicke parazity zvat do Nemecka bez limitu a pak je rozdelovat na ostatni zeme.
Tahle drivejsi DDRonska a STASI ropucha, dnes verny poskok US Deep Statu se uz uplne zblaznila. Patri uz davno pred soud za ty zlociny, co spachala na Nemecku a Evrope.

Antimürkül
Host
Antimürkül

Evropa potřebuje spravedlivý systém rozdělování migrantů, prohlásila Merkelová.
Ne, milá Angela Mürkül, Evropa potřebuje uzavŕít Schengenské hranice!
Doufám,že dostaneš sa svoji činnost alespoň 20 let!

cholekalciferol
Host
cholekalciferol

aber in einem multikulturellen Gefängnis, voll von denen, die in das Reich gekommen waren

.lak
Host
.lak

Safra, vlastní rodinu nemá aby se starala o její blaho tak smejčí svět. A kvalifikace? Sebere těm co se snaží a dá těm co maří?+-!?!?!?!?!?!