Evropě hrozí druhý Černobyl, tentokrát Belgický

Došlo k nouzovému zastavení druhého bloku jaderného reaktoru elektrárny „Тианж“, který se nachází v belgickém regionu Valonsko. K neplanovanemu výpadku jaderného bloku došlo z důvodu problémů s připojením k napětí sítě, která je stanovena v konvenční části generátoru.
Ani jednou od doby zavedení do provozu nebyla jaderna elektrarna restaurovana, je vyčerpaná více než na 50%. Respektive, sotva se místní obyvatelé mohou cítit v blízkosti jaderné ELEKTRÁRNY v naprostém bezpečí.
Podle prohlášení provozovatele elektrárny, nebezpeci nehrozi, protože automatický bezpecnostni system odstrihne všechny systémy.

Katastrofa se nekonala, ale to je jen otazka casu.

 

 

Zdroj: 1

 

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jan Růžičkačekám, až mě začneteStředa Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan Růžička
Host
Jan Růžička

Tato zpráva je naprosto tragická. Autor nemá ani základní ponětí o jaderných technologiích a pouze šíří nesmyslnou poplašnou zprávu. Jaderné elektrárny (JE) se „nerestaurují“, ale modernizují. Stejný nesmysl je, že by byla JE „vyčerpána z 50%“. Jestli tím autor myslel, že životnost komponent je z 50% vyčerpaná, pak by se měl (měla) zamyslet nad tím, kdo například sešrotuje dopravní letadlo, je-li v POLOVINĚ své životnosti. Samotná příčina odstavení bloku je pak čistě elektrická, jen s minimálním dopadem na fungování primárního okruhu, jelikož bezpečnostní systémy i velmi starých elektráren umí bez potíží reaktor odstavit při přerušení odvodu výkonu. Doplňte si prosím… Číst vice »

čekám, až mě začnete
Host
čekám, až mě začnete

ano pane Růžička
viz např. Černobyl ?

Jan Růžička
Host
Jan Růžička

V případě Černobylu se jednalo o lidskou chybu (nesprávné provedení bezpečnostních testů), kdy nekvalifikovaná obsluha elektrárny obešla bezpečnostní systémy a reaktor (RBMK – úplně jiný než ten belgický) byl provozován v rozporu s předpisy. Jsou o tom odborné publikace, které autor zjevně nečetl, a veškeré své názory odvíjí od slov „jaderná elektrárna“ a „výbuch“. V Belgii se nepovedlo přifázovat generátor k síti, což je od Černobylu naprosto odlišná situace. Připomínám, že na světě je v provozu cca 440 reaktorů a během padesátileté historie jaderné energetiky byly pouze 3 větší havárie (TMI2, Černobyl a Fukushima Daiichi). BTW: asi nevíte, že vybuchlý… Číst vice »