Evropská unie prý poučuje novináře, jak mají psát o migraci a muslimech. Švédská novinářka se bouří

Švédská novinářka Judith Bergmanová tvrdí, že se Evropská unie snaží v rámci „boje proti dezinformacím“ omezovat svobodu slova.

„Loni v květnu hovořil šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker o výzvách, které představují sociální sítě. Zároveň Juncker mluvil také o potřebné ochraně obyvatel EU. V říjnu potom Evropská komise představila své návrhy, jak proti tzv. „fake news“ bojovat. V rámci zprávy bylo řečeno, že nebude nijak omezena svoboda projevu a pluralita médií,“ píše Bergmanová v úvodu a tvrdí, že Evropská komise dělá ve skutečnosti pravý opak.

Podle Bergmanové naopak EU přímo usiluje o omezení svobody slova i odstranění plurality médií. „Děje se tak v rámci několika programů. Jedním z nich je Program pro práva, rovnost a občanství (REC), který se snaží ovlivňovat média. Například v tom, jak informují o migraci. V říjnu tak vznikla příručka, kde jsou novináři poučování, jak by měli přistupovat k migraci, islámu a samotným muslimům.“

„Mějte na paměti, abyste nestigmatizovali muslimy a islám tím, že je budete spojovat s pácháním trestných činů. Akcentujte rozmanitost muslimské komunity,“ cituje Bergmanová z příručky a dodává, že Evropská unie také finančně podporuje kampaň „Media Against Hate“, kterou spustila Evropská federace novinářů (EJF), sdružující 320 000 ze třiačtyřiceti zemí. „Cílem kampaně je zlepšit mediální pokrytí migrace, menšin a náboženství.“

V rámci boje proti „fake news“ také Evropská komise jmenovala 39 odborníků, kteří se rekrutují ze zástupců občanské společnosti, sociálních médií, zpravodajských médií a akademické obce. Skupina se poprvé setkala 15. ledna 2018 a měla by poskytovat podle představ Evropské komise poradenský servis, vymezit roli a odpovědnost zúčastněných stran a vyhodnotit aktuální stav. Podle Bergmanové je však chybou, že přizváni byli pouze zástupci z mediálního maistreamu.

Jak Bergamnová dále uvádí, ve svém boji proti údajným „fake news“ nezůstává Brusel zdaleka osamocen. Francouzský prezident Emmanuel Macron také plánuje navrhnout nové zákony, které by měly potírat šíření dezinformací. „Podle nového zákona se stane stát tím, kdo bude mít patent na pravdu. Dojde k porušování práva na svobodu projevu a k ještě větší cenzuře, než jaká panuje v Německu. Vůbec celá Evropa usiluje o to, aby veřejný prostor opět ovládl totalitarismus,“ uzavírá Bergmanová.

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Evropská unie prý poučuje novináře, jak mají psát o migraci a muslimech. Švédská novinářka se bouří"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zina
Host

Dobrý den,nedavno jsem viděla film Kníže zvaný Dracula,kde byly tvrde boje s Turky,celá staleti mnoho slavných vojevudců svádělo boje proti islámskému nebezpečí,mnoho tisíc lidí bylo zabito,aby se Evropa Turkům ubránila a ted si je sem pozveme otevřenou branou,šlapeme po hrobech předků.

jirik
Host
jirik

Europarlament schválil uznesenie o „klimatickej spravodlivosti“. Môžu sem prísť milióny imigrantov, ktorí si budú hovoriť “klimatickí utečenci”, varuje známa blogerka
https://www.hlavnespravy.sk/europarlament-schvalil-uznesenie-o-klimatickej-spravodlivosti-mozu-sem-prist-miliony-imigrantov-ktori-si-budu-hovorit-klimaticki-utecenci-varuje-znama-blogerka/1297394
Európsky parlament schválil 16. januára tohto roku tzv. “uznesenie o klimatickej spravodlivosti”. Konkrétne, celým názvom sa jedná o “Uznesenie Európskeho parlamentu zo 16. januára 2018 o o ženách, rovnosti medzi ženami a mužmi a klimatickej spravodlivosti”. Známa česko-talianska blogerka Monika Pilloni ale pred týmto krokom varuje. V praxi by to mohlo znamenať, že imigranti už nebudú mať problém dostať azyl. Stačí, aby povedali, že sú “klimatickí utečenci” a krajiny EÚ ich vzhľadom na propagandu o globálnom otepľovaní príjmu s otvorenou náručou.

jirik
Host
jirik
Členské státy EU sedí na hoře dluhů. Česko a Slovensko na tom však nejsou vůbec špatně Souhrnný dluh 28 členských států EU dosahuje 12.5 trilionů eur. Přitom tahle částka může být podle předpokladů odborníků dokonce i větší. Potvrzují to statistiky Eurostatu. Údaje za třetí čtvrtletí loňského roku ukazují, že poměr zadlužení členských zemí EU k hrubému domácímu produktu se meziročně snížil z 82.9 % na 82.5 %. Největší tento ukazatel v eurozóně má Řecko, (177,4 %), Itálie (134,1 %) a Portugalsko (130,8 %). Až koncem letošního ledna vydal Eurostat tiskovou zprávu, kde jsou uvedeny údaje za rok 2016 týkající se… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!