Evropská unie ustoupila v obchodní válce Spojeným státům!

Prezident Donald Trump při jednání s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem získal ústupky Bruselu, aby se zabránilo obchodní válce.

 

 

 

Zatímco evropská média informovala o tom, že došlo k odvrácení obchodní války mezi USA a EU, americká média, jako Wall Street Journal nebo CNBC, jednoznačně definují výsledky jako ústupek Bruselu.

„Brusel odsouhlasil zvýšení vývozu zkapalněného zemního plynu ze Spojených států, snížení průmyslových cel, harmonizaci předpisů týkající se používání zdravotnických výrobků, jakož i zvýšení dovozu sóji,“ uvedl Wall Street Journal.Tyto informace později potvrdil sám americký vůdce.

„Potkali jsme se v Bílém domě, abychom zahájili novou etapu vztahů …  silný vztah, ze kterého budou mít prospěch obě strany,“ řekl Trump po setkání s Junckerem.

„EU chce dovážet z USA více zkapalněného zemního plynu, bude to velmi velký nákupčé,“ dodal americký prezident.

Podle něj bude Evropská unie „téměř okamžitě“ zvýší dovoz americké sóji.

Šéf Bílého domu dodal, že Washington a Brusel začaly pracovat na zrušení cel a dotací.

Předtím došlo ve vztazích mezi Washingtonem a Bruselem k značnému ochlazení na pozadí rozhodnutí Trumpa na zavedení zvýšeného cla na dovoz oceli a výrobků z hliníku. V reakci na opatření přijatá americkou stranou zahájily země EU ve WTO spor. Navíc byla zavedena cla jako odpověď ve výši 25 procent na dovoz některých výrobků ze Spojených států do EU.Oznámená dohoda je očividně výhodnější pro Spojené státy – snižuje význam dodávek ruského plynu a zároveň snižuje dopad odvetných opatření Číny právě na dovoz americké sóji.

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
CZK Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
CZK
Host
CZK

Co furt mají s tou sójou? Tady si už nekoupím sušenku, kde by nebyla přidávána mouka ze sóji. Ti, co s tím souhlasí a dovolí to dávat do jídla pro lidi – ti to nejí, nebo nic nevědí o té škodlivosti?