EXODUS: Více než 50 % obyvatel Kalifornie uvažuje, že opustí stát

Ohromující nový průzkum zveřejněný v Los Angeles Times ukazuje, že více než polovina obyvatel Kalifornie uvažovala anebo uvažuje o odchodu ze státu Kalifornie. Jako důvody uvedli vysoké daně, zvyšující se náklady na bydlení a rostoucí problémy s bezdomovci.

Nejnovější průzkumy provedl Berkeley Institute of Governmental Studies Univerzity Kalifornie pro Los Angeles Times. Mladí voliči uváděli nejčastěji jako důvod odchodu stoupající náklady na bydlení. Ale jiná skupina, konzervativci, také často uváděla velmi odlišný důvod: „Cítí se odcizeni od státní politické kultury.“

„Republikáni a konzervativní voliči téměř třikrát častěji uvedli, že vážně uvažují o přestěhování než Demokraté a/nebo liberálové (tedy 40 % ku 14 %),“ uvádí průzkum. Konzervativní voliči uvedli častěji jako důvod opuštění státu daně a kalifornské politické klima, než důvod bydlení,“ dodává LA Times.

„Pokud lidé, kteří vážně uvažují o odchodu, tak skutečně učiní, Kalifornie bude stále modřejší a modřejší,“ uvedl ředitel průzkumu. (Modrá ve smyslu pod větším vlivem Demokratické strany, pozn. př.)

Přeložila tereza | Zdroj: LA Time

V USA je 50 milionů lidí na potravinových poukázkách, aby neumřeli hlady a značná část američanů si neplatí zdravotní pojištění. Vítejte v „zemi zaslíbené.“

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. Vítězslav Crha napsal:

  Občané USA mohou poděkovat neokonzervativním vládcům, kteří léta hýřily s jejich HDP a všechno to cpali do kontrarevolucí a válek na celém světě. Na druhé straně poctivě nafukovali pověstné ekonomické dluhové bubliny včetně těch na derivátních trzích pověstného Wolstrýtu, což vedlo a vede ke všeobecné chudobě a ztráty státní identity. Z toho důvodu již nemají jiné možnosti, než se přestěhovat tam, kde to zatím není tak horké. Jenomže kotel v celých USA je přetopený a jde o to, kdy vybouchne. Myslím, že to bude velmi velmi brzy.

 2. mariankosnac napsal:

  Som si myslel že Kalifornia je jedno z najlepších miest pre život. Slnečný štát pri mori, ludia sú tam nabitý slnečnou energiou že nemusia ani veľa jesť – možno preto sa tam tak darí bezdomovcom.

  • janko napsal:

   ja tu zijem 38 rokov,pridy sa pozriet na tu uzasnu spinu,smrad vykalov,80 tisic strasne smrdiacich dragistov,atd,cau janko

 3. Run napsal:

  Californian dream!
  Opravdu už jenom Kalifornský sen.

 4. Vít Henok vhenok@gmail.com napsal:

  Amerika je vlastí Indiánů. Ti, co schvalovali žít na dluh a bojovat proti všem národům, kteří se nechtěli podřídit světovládě, teď pociťují, že ta Amerika si proválčila budoucnost. Ti, kteří tam nemají co dělat, by měli rychle zmizet, Jejich Žlutý kámen je těsně před výbuchem. Jenom Indiáni slyší ty varovné zvuky z nitra JEJICH země a dovedou přežít i výbuch Yellowstonu. Všichni ostatní mají jen pár desítek hodin na útěk. Až to vybouchne, už neutečou.

 5. Moudravrba napsal:

  Možná to moc nesouvisí s tématem, ale dobře to ilustruje, jak lidé v USA přemýšlejí.

  Například taková společnost Paypal (registrovaná v USA) dovolí kterékoliv jiné společnosti brát vaše peníze z účtu, i když jste k tomu nedali souhlas. Co víc, je to možné až do minusových částek.

  Mě se to třeba stalo. A to jsem o žádný úvěr u Paypalu nežádal. Teď jím údajně dlužím několik tisíc Kč. Tohle je úplně chorý systém! Takové umělé vytváření dluhů!😖

  Krásně to znázorňuje, jak Američané přemýšlejí. Navzájem se požírají umělými dluhy, které hází na ještě nezadlužené. Nechtěl bych tam žít jediný den.

 6. Vít napsal:

  Moudravrbo, to chování není vlastní jenom této společnosti, před asi rokem proběhlo tiskem, že naši poslanci tajně schválili zákon, že to, co máte na účtech vám mohou vzít v případě, že …podle paragrafů.

 7. Jičí Klouda napsal:

  Hm to už tam moc lidí nezbude a tak byjí mohl Donny vyměnit za to Gronsko

 8. Jičí Klouda napsal:

  Proto mějte peníze doma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..