Expert na světlo vysvětluje, co se stane, když se před spánkem podíváte na displej mobilu

Jsem ráda, že se tyto zprávy objevily i v mainstreamovém médiu. Expert jasně a srozumitelně vysvětlil, co dělá tzv. modré světlo z displejů a monitorů, zvláště před spánkem.

Obezita, stres, deprese. Tohle všechno jsou potíže, ke kterým se můžete dopracovat špatným zacházením se světlem. Aspoň to tvrdí Hynek Medřický, který se dlouhodobě zabývá vlivem světla na lidský organismus.

Podle Medřického se většina lidí dopouští základních chyb třeba těsně před spaním nebo při učení. Stačí přitom pár malých změn a výsledky prý můžou být velmi překvapivé. Které mýty o světle Medřický vyvrací? Jak může správné světlo zlepšit pracovní výkon? Jak pomůže zapnutí filtru modrého světla na mobilu? A jaké má pro svá tvrzení důkazy?

Podívejte se na rozhovor Pavla Štrunce ZDE.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
mariankosmacmartin martinDědouch11.laktereza Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
.lak
Host
.lak

Opera to nepustila.

martin martin
Host
martin martin

Doporučuji aplikaci noční režim…

mariankosmac
Host
mariankosmac

Ideálne je mať na android jemný filter modrého svetla, z platených je dobrý blue light filter pro od japončíkov a z bezplatných např night mist, tieto sú vyskúšané a nežerú baterku. A vonku nosiť okuliare so žltými polarizačnými sklami, člověk by ani nevěřil aké hnusné žiarenie sa odráža od snehu, to zistí až si dá tie okuliare na chvíľu dole.