Expert o tom, co měl na mysli Putin, když hovořil o útočném systému

Ruský vojenský expert, hlavní redaktor magazínu Národní obrana, Igor Korotčenko v rozhovoru se Sputnikem řekl, že když prezident Vladimir Putin hovořil o „silném a nejmodernějším na světě útočném systému“, tak mohl mít na mysli vzdušný systém Kinžal, jaderný zdroj energie pro bezpilotní ponorku a okřídlenou střelu s neomezeným doletem.

Putin včera na zasedání Svazu redaktorů promluvil o tom, že „nejsilnější, nejmodernější na světě bojový útočný systém“ vytvořil ruský kolektiv mladých specialistů pouze za sedm let.

Korotčenko vysvětlil, že vývojáři zbraní neodhalují jména kvůli „tajnosti tématu“.

„Nevylučuji, že se mohlo jednat o Kinžal. To, možná, byly i projekty jaderných energetických zdrojů pro bezpilotní ponorku a okřídlenou střelu s neomezeným doletem. To vše jsou ale jen předpoklady, protože informace jsou tajné,“ řekl expert.

„Velký pokrok u nás může být v hypersonice, nových konstrukčních materiálech, nových kovech, přesněji v nových slitinách odolných vůči vysokým teplotám, nových motorech založených na inovačních principech. To znamená, že to za sebou táhne i fundamentální vědu i aplikovanou vědu. Na jejich průniku vznikají absolutně unikátní věci, jež jsou schopné zajistit bezpečnost Ruska i z pohledu zbraní po dobu celého 21. století,“ dodal Korotčenko.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. jirik napsal:

  Šéf Pentagonu James Mattis prohlásil, že americké vedení je připraveno jednat o posílení své vojenské přítomnosti a o zvýšení počtu vojáků na území Polska. Text jeho vystoupení byl zveřejněn na webu amerického vojenského rezortu.

  „Polsko je naším spojencem v NATO… Proto jsme vždy otevřeni pro podobné diskuse,“ podotkl před schůzkou s polským ministrem obrany Mariuszem Blaszczakem. Mattis dodal, že se v alianci rozhodnutí o rozmístění vojsk přijímá v souladu s potřebami zajištění bezpečnosti v určitých oblastech.

  Varšava v posledních letech již několikrát vyjádřila naději na posílení amerického kontingentu v zemi.

  Koncem března bylo oznámeno, že byl v Polsku podepsán kontrakt na rozmístění amerických systémů protiraketové obrany (PRO) Patriot.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804287241202-mattis-rusko-usa-polsko-armada/

 2. jirik napsal:

  Učitelka moskevské školy zkritizovala obrázek Maxima za to, že neuměl pořádně nakreslit vesmír. „Takhle vesmír nevypadá,“ obořila se na chlapce. Nečekala však, že se do sporu vloží ruská vesmírná agentura. Jak skutečně vypadá vesmír?
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804297249900-ucitelka-zak-roskosmos-vesmir/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.