Expert považuje za možné zrušení diplomatických vztahů mezi Ruskem a USA

Rusko-americké vztahy se kvůli protiruským náladám v USA budou i nadále zhoršovat, může dojít dokonce ke zrušení diplomatického styku, míní zaměstnanec Ústavu problémů světové bezpečnosti Ruské akademie věd Alexej Fesenko.

 

 

Asistent amerického ministra zahraničí pro záležitosti Evropy a Eurasie Wess Mitchell si 5. srpna předvolal ruského chargé d’affaires v USA Dmitrije Žirnova, sdělila na svém účtu na Twitteru mluvčí Ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová. Žirnov byl předvolán, aby odpověděl na otázku o pokusech Kremlu využít evidenční záznamy na sociálních sítích za účelem propagandy násilných činů a rozkolu v USA.
„Uvnitř USA vzniká obraz Ruska nejen jako prostého nepřítele, ale nepřítele, který se pokouší vyhrožovat samotné existenci amerických institucí. Nyní to přechází z úrovně jednotlivých stran, veřejných hnutí a dokonce institucí jako CIA na úroveň státní politiky,“ řekl Fesenko v interview pro Sputnik.Podle jeho názoru se dá předpovědět další zhoršení bilaterálních vztahů, přičemž nejen před příštími prezidentskými volbami, ale stále během příštích 10-15 let.

Fesenko připouští, že teoreticky může dojít k roztržení diplomatických vztahů, nebo dokonce k lokálnímu vojenskému konfliktu podle vzoru potyček SSSR a Japonska u řeky Chalchyn gol nebo jezera Chasan.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Pavel Blaheta napsal:

    Fesenko? Kdo to je? Nepatří také k páté koloně v Rusku?

  2. Jan napsal:

    Deep State vitezi. Zacina ovladat i internet a vyloucil kritiku k sobe. Az Trump skonci, budeme diky mediim jeste radi, ze zautoci na Rusko, podle nich nejvetsiho naseho nepritele, ktery je nebezpecnym uz tim, ze jeste dycha!
    Jen at si to zkusi. Dostanou pres drzku tak, ze budou koktat jeste padesat let potom a Deep State skonci, Znici ho dukladne! Nejdrive Rothschildy a pak to pojede…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.