Exploze nedaleko káhirského letiště si vyžádala zranění 12 lidí

KÁHIRA | Nedaleko letiště v egyptském hlavním městě došlo k silnému výbuchu. Do nebe stoupá hustý dým. Informovala včera v pozdní noci světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Lety byly zrušeny, uvádí Al Arabiya. Egyptská média uvádějí, že se může jednat o explozi na tankovišti. Pozdější upřesnění bylo, že leteckou dopravu výbuch nenarušil.

Celkově dvanáct lidí utrpělo zranění při výbuchu a následném požáru, ke kterému došlo ve čtvrtek večer u mezinárodním letišti v egyptské metropoli Káhira. Všichni zranění byli hospitalizováni. S odvoláním na zdroje z prostředí bezpečnostních sil o tom informovala egyptská agentura MENA.

Explozi, ke které došlo nedaleko hlavního káhirského letiště v skladu patřícím místní petrochemické společnosti, zapříčinily podle mluvčího egyptské armády vysoké teploty.

Nad místem nehody se vznášel hustý oblak černého kouře a svědci podle agentury Reuters uváděli, že do oblasti se sjížděly sanitky i hasičské vozy. Egyptská státní televize v pátek informovala, že hasičům se požár podařilo dostat pod kontrolu.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *