Facebook chce zavést globální digitální ID

Nedávno oznámená digitální měna Libra společnosti Facebook, ukázala záměr zavést globální digitální identifikační systém, který „změní způsob vzájemné důvěry lidí na internetu.“

Zpráva z Coindesk říká:

„Libra by mohla mít za cíl změnit způsob, jakým si lidé na internetu navzájem důvěřují, než pouhé zavedení cenově stabilní kryptoměny pro masy.“

Na deváté stránce nahoře, v části popisující konsorcium, které bude spravovat měnu Libru, se v bílé knize uvádí:„Dalším cílem asociace je rozvíjet a prosazovat otevřený standard identity. Věříme, že decentralizovaná a přenosná digitální identita je předpokladem finančního začlenění a hospodářské soutěže.“

V roce 2011 MIT (Massachusetts Institute of Technology) oznámilo, že Facebook chce být vaším „řidičským průkazem pro internet“.

Facebook se také pokouší smazat „digitální propast“ pomocí dronů, aby poskytl přístup k internetu do vzdálených částí zeměkoule a pokryl planetu sítí dohledu a kontroly.Pokud Facebook bude s těmito trendy pokračovat, budou informace a toky peněz ve světě pod kontrolou a nastane scénář autoritářské noční můry.

přeložila tereza | zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. fakke napsal:

  naco je vam konto na fakebuku , ak uz neviete bez toho vydrzat zvolte si inu alternativu 🙂

 2. Vít Henok napsal:

  Těžba elektronvoltů a kilobajtů z vašich mobilů je podpořena mobilními operátory a nynější nutností vás ověřovat všemi appkami včele s facebookem. Kvantitativní uvolňování bez podložené měny vám ČNB jen říká, že nesmíte její vynález použít také. Nikdo z lidí nikdy nepotřeboval telefon. Dá se volat přes zavedenou elektřinu v domech, jak to ostatně dělají všechny elektrárny a ČEZ již celév století.

 3. Maroš napsal:

  Nemám kam – tak sem.

  „Sleduj cestu peňazí“ = sleduj uhlíkovu stopu ku.va! Onedlho európski dôchodcovia vyriešia dilemu či nežrať alebo nekúriť!

  „Němci zvýší daň na uhlík, odnesou to Češi. Zdraží všechno včetně potravin“ – a hlavne palivo na zimu! Aj vďaka avizovanej agende
  Ursuly von der Leyen! Veď na to tam je – aby zvýšila európske dane ku.va!

  Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/uhlikova-dan-nemecko-nafra-benzin-cena-ekologie.A190802_492766_eko-zahranicni_rts
  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/uhlikova-dan-nemecko-nafra-benzin-cena-ekologie.A190802_492766_eko-zahranicni_rts

  Takže nech doboha okamžite dajú dole tie tisícky chemtrail lietadiel, ktoré spotrebúvajú milióny ton leteckého benzínu! Okamžite!

  • Maroš napsal:

   Jáj – lenže to nie sú žiadne chemtrail cisterny – to sú dovolenkári, ktorí cez nás cestujú do Maroka a Egypta!

   No tak nech cestujú Uršulíninmi elektromobilmi a nech im šťavu dodávajú francúzske atómové elektrárne – aby sme tu nemuseli páliť uhlie a plyn bratov Kochovcov doboha!

   Teraz inak – české a slovenské aerolínky sa vraj budú volať – české a slovenské URŠULÍNKY /CZU – SKU/! Z dvoch motorov budú môcť používať len jeden! Uhlíkovo jednostopé lietadlá. A basta!

 4. Maroš napsal:

  Facebook veľmi negatívne atomizuje ľudstvo na obrovské množstvo „záujmových“ podskupin, ktoré sa časom stále viac a viac izolujú od ostatných skupín a navzájom sa debiliuzujú a vylízujú si mozgy a podporujú sa v určitej forme narcizmu a názorového izolacionizmu!
  Veď si zoberte už princíp zakladania skupiny – len JA A MOJI PRIAZNIVCI! Iných tam nepustím! Z pohľadu jednotlivca – OK – je to moja soviálna skupina podľa pravidiel kamarátstva = zdieľanie rovnakých názorov. Ale z pohľadu konštruktívneho a kritického myslenia – Facebook je len „miliarda“ mydlových bublín – dutých hláv, ktoré si vytvárajú virtuálne vzťahy,, v ktorých protirečenie znamená okamžitú exkomunikáciu! Nie som na Facebooku – a preto si v mnohých veciach zásadne nerozumiem s hore vylízanou známou, ktorá okrem spriaznených drístov a názorov nepozná a nechce poznať žiadne iné informácie. Facebook je debilizátor, ktorý ľudí nebolí a ktorý ľuďom kradne viacej času ako televízia!

 5. Vít Henok napsal:

  Identifikační kód znamená možnost těžit energií na základě přesné adresy vašeho pověřeného mobilu. Že číslo používáte k platbám , je další možnost, jak těžit bitcoiny v penězích. Elektřina a kilobajty jsou již těženy dávno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..