Facebook, Google a další se vyzbrojují silnější umělou inteligencí. Cenzura je rychlejší a tvrdší

Za zády americké a světové populace vytvářejí společnosti sociálních médií masivní cenzurní aparát, který je obsluhován armádou „recenzentů obsahu“ schopných bezproblémově sledovat, „trekovat“ a blokovat miliony informací z obsahu.

Charakter tohoto nástroje byl podrobně popsán svědectví představitelů Facebooku, Twitteru a YouTube od Googlu před americkým senátním výborem pro obchod, vědu a dopravu, kterému předsedal republikánský senátor John Thune.

Výbor byl svolán, aby přezkoumal, jak technologické společnosti odstavují (vypínají) komunikaci soupeřících politických organizací a stran. Jednalo se o významnou eskalaci kampaně podporované jak Demokraty, tak i Republikány, aby vytvořily bezprecedentní úroveň cenzury a kontroly nad internetem.

Vyzbrojeni stále silnějšími systémy umělé inteligence, mohou tyto technologické společnosti svobodně odstranit a zablokovat komunikaci svých uživatelů na příkaz vlády, v propojené alianci mezi Silicon Valley a velkými americkými špionážními agenturami.

Monika Bickert, vedoucí oddělení pro správu globálních politik ve společnosti Facebook, uvedla pro zákonodárce, že sociální mediální gigant nyní zaměstnává bezpečnostní tým 10 000 lidí, z nichž 7 500 „posuzuje potenciálně škodlivý obsah,“ a že „do konce roku 2018 bude tento tým mít více než dvojnásobný počet členů.“

Tato skupina zahrnuje specializovaný protiteroristický tým bývalých zpravodajských a policejních příslušníků a prokurátorů, kteří již dříve pracovali v tomto odvětví. Jinými slovy, mezi technologickými giganty a státními zpravodajskými a policejními složkami jsou otevřené dveře, tedy nejde odlišit jeden od druhého.

Bickert poukázala na rostoucí využívání umělé inteligence k označování obsahu. Škodlivý obsah je označen díky naším detekčním systémům ještě dříve, než ho někdo má šanci uvidět. Takto bylo z Facebooku odstraněno mnoho propagandy.

Dodala, že společnost Facebook spolupracuje s více než tuctem dalších společností, aby udržovala černou listinu obsahu založeného na „unikátních digitálních otiscích prstů.“ To znamená, že pokud nějaký obsah, ať už video, obrázek nebo písemné prohlášení, označí za škodlivý jedna z těchto společností, bude zakázán na všech sociálních médiích. Tato databáze nyní obsahuje zhruba 50 000 kusů obsahu a neustále roste, uvedli úředníci.

Jinými slovy, technologičtí giganti vytvořili všudypřítomný systém cenzury, v němž stroje, které jsou vyškoleny ke spolupráci se CIA, FBI a dalšími americkými zpravodajskými agenturami, mohou obsah ještě před zveřejněním označit a blokovat.

Juniper Downs, ředitelka pro veřejnou politiku a vztahy s vládou z YouTube, se také chlubila tím, že společnost Google využívá „kombinaci technologií a lidi k odstranění obsahu“ a dodává, že YouTube spoléhá na program na označování důvěryhodného obsahu (trusted flagger program), který poskytuje zkušenosti s „problémy jako nenávistná řeč a terorismus.“

Snaha o kontrolu on-line projevů je řízena vládnoucí elitou, která se nesmírně bojí společenského odporu. V rozporu s rostoucí sociální nerovností a stále rostoucí hrozbou světové války jsou velké části obyvatelstva, a zejména dělnická třída, stále více znepokojeny kapitalistickým systémem. Jelikož nenabízí žádné sociální reformy, vládnoucí elity považují cenzuru za jediný prostředek k podpoře jejich vlády.

Však pan Bakala (alias Kabala) nám to předvádí i u nás v ČR. Už se vůbec neštítí skenovat soukromou elektronickou poštu a mazat údajný „škodlivý“ obsah. 

Překlad tereza. Zdroj: 1

Loading...

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Liběnajintrovert Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jintrovert
Host
jintrovert

Tak už je to tady a ani to zas tak netrvalo…Lidé versus UI -umělá inteligece…Mám z ní opravdu strach a velmi zajímává mi přijde teze(už si přesně nevzpomenu z kterého zdroje pochází)která říká,že tím největším antiKristem vůbec je právě UI.

Liběna
Host
Liběna

Tato pí Blažková poslala udání na arcibiskupa Duku do Říma Františkovi
https://www.gloria.tv/video/SCicEZM8kmSr2YSot2piQzTYu