Facebook nechal přezkoumávat hlasové chaty uživatelů

Facebook říká, že přestal dodávat zvukové nahrávky (audio chaty) uživatelů posuzovatelům pro přepis, který prováděli lidé, podobně jak to dělali nedávno i ostatní technologické firmy. Spolupracivnící Facebooku byli údajně drženi v nevědomosti ohledně své práce.

Společnost „pozastavila posuzování lidmi před více než týdnem“, uvedl Facebook v úterním prohlášení s tím, že posuzované nahrávky pochází od uživatelů Messengeru, kteří se rozhodli pro přepisování hlasových chatů do textu pomocí umělé inteligence (UI). Lidé jako přepisovatelé pouze kontrolovali, zda jsou transkripce UI správné, uvedla společnost.

 

 

Spolupracovníci často zachytili úryvky intimních nebo „vulgárních“ chatů, ačkoli zprávy prý byly anonymizovány a nebylo jim sděleno, proč přepisují hlas, odkud pochází nebo jak byl získán, sdělili spolupracivníci deníku Bloomberg. Někteří uvedli, že nejistota a neúpřímnost (Facebook neříká uživatelům, že si třetí strany mohly přezkoumat jejich nahrávky) je znepokojila.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Facebooku a jeho údajnému řediteli, Marku Rockefeller Zuckerbergovi alias Greenbergovi nevěřím ani slovo. Pořád opakuji, kdo má rád své soukromí, nepoužívá Facebook, WhatsApp (patří Facebooku) Skype (patří Microsoftu), ani české e-mailové služby apod. 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. Vít Henok napsal:

    Face je tvář, book je kniha a navíc vše je ověřováno, kontrolováno a nežádoucí lidé jsou blokování a kontrolování. Tato aplikace je založena na vydírání vybraných uživatelů. Mnozí si na facebook dali celou svou rodinu, a proto ti zaměstnanci jsou úkolování tak, jak majitel zavelí. Navíc UI dělá v této aplikaci svou práci a vyhledává překážející. Proč překážejí🤗🧐je jasné. Přišli na to, k čemu ta aplikace slouží. Žádná aplikace neměla dosud tolik informací pro mafii. Ta proto tolik zabezpečuje vaše účty.🤓

  2. sdewrtz napsal:

    facebook je především lákadlo pro blbce. nejpodezřelejší je pak výhradně ten, kdo tem nění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..