Facebook zrušil stránku s milionovým dosahem – bez vysvětlení

Naštvané matky byly stránkou, která dokázala oslovit víc jak milion lidí týdně. Sdíleli jsme zajímavé články z různých zdrojů, přičemž jsme se vyhýbaly stránkám, které nebyly důvěryhodné. Záleželo nám na kvalitě informací, které šíříme mezi lidi. Statusy byly korektní, neútočné, bez vulgarit a vždy se snažily pojmenovat problém slušně a věcně. Přesto nebo právě proto byla stránka provozovatelem FB zrušena bez náhrady.

Poslední dobou už nebylo možné některý typ příspěvků vůbec sdílet – není možné vtipkovat o menšinách (jakýchkoliv), není možné kritizovat islám (vážně ani s humorem). Přizpůsobili jsme se. Pořád nám ale zůstávala možnost diskutovat o důsledcích feministických aktivit, možnost zabývat se kritikou sociálních inženýrů a konstruktérů, vysvětlovat lidem, jak je špatné likvidovat rodinu a rozvolňovat pohlavní definici člověka. Minulý týden už ale přišly blokace i za příspěvky, které definují tradiční rodinu jako otce-muže, matku-ženu a děti.

Uvědomujeme si, že majitel sociální sítě si může nastavit pravidla podle sebe a proto jsme vždy mazali nenávistné komentáře a vulgarity. Věříme, že jsme zásadním způsobem kultivovali úroveň diskuse o složitých tématech dnešní doby. Vždy jsme totiž debatu vedli bez velkých emocí, věcně a slušně. Ale to nestačí. Mnozí naši sledovatelé, kteří nesouhlasí s našimi postoji, nás nahlašovali a udávali a to byl i důvod, proč byla následně stránka zrušena. Jak symbolické v období, kdy si připomínáme výročí 21. srpna 1968. Tenkrát také nejvíc špinavé práce odvedli samotní českoslovenští občané, kteří rádi přiložili ruku k dílu při udávání a likvidaci těch, kteří nesouhlasili… Ostatně komentáře některých, kteří opakovaně na naši stránku útočili, je dost výmluvným důkazem. (viz obrázek)

Myslíme, že nastal čas, aby se média začala fenoménem udavačství na sociálních sítích zabývat – o čem takové chování vypovídá? Jak se vůbec k cenzuře na sociálních sítích staví naši politici? A co na blokování a umlčování lidí s vlastními svébytnými názory říkají celebrity typu Tomáše Kluse? Neměli bychom vyžadovat po provozovatelích sociálních sítí dodržování naší legislativy a ústavy? Jak je možné, že blokace účtů kritiků islámu není předmětem vyšetřování parlamentních komisí a tématem jednání Evropské komise? Bylo by to na místě, protože s odkazem na zavedené case-law Evropského soudu pro lidská práva upozorňuje samotné Parlamentní shromáždění Rady Evropy členské státy EU, že satira – včetně satiry neuctivé – a informace, které jsou útočící, šokující nebo zneklidňující, včetně kritiky náboženství, jsou chráněny jako součást svobody projevu článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech. Evropa by neměla vycházet vstříc vzrůstající citlivosti určitých náboženských skupin. (http://www.ceska-justice.cz/2015/01/kritika-nabozenstvi-je-v-evrope-chranena-umluvou-nelze-omezovat-svobodu-kvuli-nabozenskym-skupinam/)

Evidentně ale žijeme v době, kdy už státy nemají sílu ani chuť chránit svobodu slova… Zrušení naší stránky je toho důkazem. Signifikantní je i mlčení médií – jakoby si novináři neuvědomovali, že zítra mohou být na našem místě i oni. Nikdo není mimo nebezpečí. A proto by bylo dobré apelovat na odpovědné dnes, kdy je to ještě možné.

Eva Hrindová – zakladatelka skupiny a spolku Naštvané matky

Facebook v roli Velkého bratra rozhoduje dle vlastní libovůle, co povolí zobrazovat a co nikoliv. Je to do jisté míry výsledek lobby LGBT, sluníčkářů, vítačů, neziskovek a dalších skupin, kterým určitá témata a jejich šíření vadí. Připomíná mi to den, kdy na tadesco.cz bylo podáno trestní oznámení za uveřejněný článek, který srovnával na základě studie černochy a bělochy. Jenže černoši z toho nevyšli dobře, ukázalo se tím, že mezi černými migranty dost těžko můžou být doktoři a inženýři, a to stačilo k tomu, aby jeden zakomplexovaný sluníčkář z pražské neziskovky podal trestní oznámení.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7
Komentujte

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AdamBorisJiří RýparCtenarJára Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
zdroj
Host
O.K.
Host

Nechápu podstatu mazání / převážně velmi divoké cenzury příspěvků na FB, kde může být vše a především pravdivé názory jsou k mazání, podle FB, jako stvořené. Co je špatně a kdo o tom rozhoduje?

Jára
Host
Jára

Je na světě jenom facebook?Tak jděte jinam.Já jsem odešel od Googlu,stejně jako jsem
zlikvidoval e-mail na centrum.cz,protože mi ho filtrovali a nedoručovali slušné dopisy.
Jak říkal Seneca : Zloba sama vypije největší část svého jedu.

Ctenar
Host
Ctenar

No jo no, sociální sítě jsou v soukromých rukách. Pokud chcete diskutovat, musíte dodržovat pravidla, jaká si momentálně majitel vymyslí. A tyto pravidla může kdykoli změnit. Je to jeho dítě, jeho společnost, jeho síť. Majitel má právo určovat o čem a jak se bude debatovat tak aby to ustál před zákonem. A pokud uzná, že Naštvané matky neustojí, tak to zruší. Proč je tedy špatný? Že nechce za diskutéry platit miliony na pokutách? Majitel problémy nepotřebuje, ten potřebuje akoráte vydělávat a tady jde morálka stranou… Tak si zařiďte vlastní sociální síť, kde budete mít své vlastní pravidla a nemusíte se… Číst vice »

Jiří Rýpar
Host
Jiří Rýpar

Tak vstupte jako přispěvatelé a diskutující k P.Hájkovi do „Protiproudu“ a jeho fyzicky tištěnému časopisu „MY“….tam je prostor…..i když v rámci jisté práce pro policii jistý „otporník“ vznesl dotaz proč čtu proruský protiproud….bolševici jen změnili barvu a revoluční hesla, jinak se nic nezměnilo

Boris
Host
Boris

Já bych tak strašně strašně strašně moc rád si s tím Cemperem vyříkal názory z oči do očí jako chlap s chlapem ale obávám se že by utekl strachy k mámě pod sukni a za druhe za jeho zády stojí nepochybně nějaká neziskovka co jej brání

Adam
Host
Adam

Tak tady máte alternativu k Facebooku: https://gab.ai/